Nevie hospodáriť

Príspevok v téme: Nevie hospodáriť
cyklista26

Chcem poradiť ako mám ísť na priateľku keď jej chcem dohovoriť, aby lepšie teda zodpovednejšie hospodárila s financiami.Bývame spolu,je dva roky po vysokej zamestnaná a už sa asi 5 krát stalo,že tesne pred výplatou prišla, že či jej nepožičiam 50ku na bus a tak.Obaja dávame na domácnosť mesačne 350 a z toho sa platí nájom, jedlo a bežný chod domácnosti.Zarába okolo 850 v čistom a nevie proste s tým vísť.Mám ju strašne rád a záleží mi na nej, len toto pozorujem ako problém.Každý má nedostatky aj ja, za rok a pol ma celkom prerobila z bordelára na to, že už trafím kôš na prádlo a umyjem tie šálky po káve, len mám pocit, že aj keď bude zarábať 1000,1500vždy to rozfláka, netvrdím, že z toho platu má ušetriť polku, ale dá sa z toho podla mna fungovať, nežijeme v Ba ani Ke kde sú náklady vyššie, je to väčšie krajske mesto.

cyklista26

Ďakujem za príspevky, niektoré pobavili.Úroky to rozhodne nie.
Trocha ma to úprimne povedané s3rie, lebo som asi pichol do osieho hniezda, alebo na citlivú strunu.V sobotu sme mali takú debatku a som sa trochu snažil nakúsnuť aj túto tému, ona je veľmi inteligentná a vedela kam mierim. Dobre sme pokecali, povedali obaja svoje, len cítim odvtedy také mierne napätie. Poznám ju, gestá, mimiku a je to proste tak. Teraz premýšlam, že som to mal nechať radšej tak, niekedy je asi lepšie niektoré témy neotvárať aj keď chce človek zodpovedne riešiť veci.

a_dr1a

Ovecka)) Tak pytat si uroky od partnerky?) A o chvilu tu bude prispevok od neho o nej, ze si zacala zrazu pytat za sex peniaze) jeden uroky, dalsi peniaze za sex)) a kde to skonci? Zaciatok konca

lolinka

A neodporúčam dávať jej úroky, môže to narušiť váš vzťah. Pokiaľ máte inak dobrý vzťah tak sa snaž všetko riešiť bez kritizovania, skôr motivačne.

lolinka

To, že si za 2 roky 5x požičala padika a potom ho aj vrátila nevidím ako nejaký hrozný problém. Je mladá, zrejme sa chodí zabávať, kupuje si handry, to ženy v tom veku často robia. Neodporúčala by som vyčítať jej to alebo ju za to kritizovať, skôr prísť s návrhom, že si budete šetriť. Plánujete predsa spolu budúcnosť a je dobré mať niečo našetrené, tak jej to navrhni s tým, že obaja budete prispievať určitou sumou na nejaký sporiaci účet.

0vecka

Bubliii je normalne ze ked si niekto neuvedomuje dosledky svojho konania tak ich musi sam pocitit... a takyto pekny urok je presne to co na takychto ludi plati. Doteraz je jej suma fuk ci si pozicia lebo aj tak vrati to iste. Ak nema na obed v praci a podobne tak jej partner nemoze povedat ze nepozicia a preto je na mieste mensi urok.. podla mna dobra vychovna metoda

Bubliii

0večka no tak pardon, ale požadovať po partnerovi úroky mi príde scestné, to už ľudia fakt nemajú trošku citu? Na hentakú "pôžičku" sa môže vykašľať...
Podľa mňa by jej úplne stačilo ukázať túto diskusiu ;) a ak aplikujú niektoré rady aj do života, určite ušetria...

0vecka

ja by som si s nou pohovoril a ked to nezaberie tak trosku vychovaval.. potrebujes pozicat 50 EUR? ok ale vratis 60...a ten zisk jej mozes hodit do kasicky kde bude mat neico nasporene

0vecka

ja som si raz viedol taku evidenciu... viedol som si to tyzdenne v exceli teda islo to od stredy po stredu a kazdu blbost ktoru som kupil mi to Rovno prepocitalo o kolko sa zvysili moje vydavky mesacne a rocne... teda napr. kupil som si vrtulnik za 50 EUR a ono mi to hned vyhodilo 214,3 mesacne a 2610 rocne... casto si clovek neuvedomi ze kolko taketo blbosti stoja...