AIDS

Príspevok v téme: AIDS
Smutna:(((

Ahojte ludia..pred urcitym casom mi priatel povedal, ze v lete spaval s inou. To som myslela ze zomriem. Sme spolu viac ako dva roky..mam 17. po tej sprave mi ale povedal este horsiu vec, ze ho nakazila AIDS...dala som si spravit testy aj ja na jeho naliehanie, pozitivne. Som HIV pozitivna..ja a on sme sa dali spolu opat dokopy. nemam nikoho ineho. nedokazem ale zit s myslienkou, ze zomieram. prosim vas, pomozte mi...ak mate aj vy takyto problem, urcite sa ozvite..nenechajte ma v tom samu, rozmyslam, ze sa zabijem. Aj tak zomriem..:(((

zuzana

tina, tak si nerob starosti, tak si negativna... keby si bola pozitivna, tak na to pridu na vysetreniach tvojho priatela, tak ako si pisala... neptrap sa vsetko je ok

;-)

V kazdej zapadoeuropskej krajine existuju zdruzenia na prevenciu a pomoc pri AIDS. (Napr. Viedenska "AIDS Hilfe". Nielenze rozsiahle informuju o rizikach a poskytuju poradenstvo ale v tychto centrach je aj moznost anonymneho a bezplatneho AIDS testu. Myslim, ze je to rozumne, lebo to prispieva k znizovaniu nevedomeho prenosu infekcie. Existuje nieco podobne aj na Slovensku? Alebo sa musime najskor zaradit medzi krajiny s vysokym stupnom rozsirenia kym sa prislusne miesta zobudia a prestanu tuto temu tabuizovat??

tina

este som si spomenala na jednu dolezitu vec... moj terajsi priatel si bol pred nedavnom robit testy na hiv (kvoli praci) vysli negativne. Zijeme spolu uz dva roky, tak predpokladam, ze by som nemala byt ani ja chora... myslim si to spravne???
Dakujem

levica

tina:keď sa nakazíš AIDS, tak príznaky sú hneď po 2-3týždňoch, ale take nepatrné, že si ich ani nevšimnes. Prejavuje sa to ako chrípka, teplota, zdúrené uzliny. No toho si človek nevšíma a choroba si zvesela pokračuje ďalej. Potom sa prejavuje tak za 4 až 10rokov. No zase tie príznaky sú slabé. Napr:vyrážky, teplota, bolesti uzlin, chudnutie, nechuť do jedla a zníženie leukocytov. No u každého to je individualne. Ak si si neni istá, choď si spraviť testy do BL. Keď Ti berú u tvojho lekára krv na nejaké iné testy, nemusia Ti to zistiť....veľa šťastia. No musím Ti povedať, že keď budeš čítať tie príznaky, bude sa Ti zdať, že včetky máš, ja som bola na tom tak isto. Myslela som si, že sa zbláznim. Išla som do BL a za týždeň som mala výsledky - negatívne...Teraz som spokojná a bezstarostná...

tina

tak toto, ked som si precitala, zacala som mat pocit, ze mozem byt aj ja HIV+. Chcem sa spytat, asi pred 6 rokmi som mala pohlavny styk bez ochrany s chalanom, ktory velmi rad striedal baby. Teraz neviem, ze keby som bola nakazena, ci uz nejakym sposobom na to pridem??? bola som darovat krv, nemohla som lebo som bola chudokrvna, od toho casu mi vela krat brali krv kvoli inym problemom. Je mozne, ze by som bola hiv+??? dakujem

kate

zuzana a vies este preco? lebo mi klesol podla krvneho obrazu pocet lymfocytov o 10 % za poslednych 5 rokov... kym vsetky ostatne hodnoty sli hore