AIDS

Príspevok v téme: AIDS
Smutna:(((

Ahojte ludia..pred urcitym casom mi priatel povedal, ze v lete spaval s inou. To som myslela ze zomriem. Sme spolu viac ako dva roky..mam 17. po tej sprave mi ale povedal este horsiu vec, ze ho nakazila AIDS...dala som si spravit testy aj ja na jeho naliehanie, pozitivne. Som HIV pozitivna..ja a on sme sa dali spolu opat dokopy. nemam nikoho ineho. nedokazem ale zit s myslienkou, ze zomieram. prosim vas, pomozte mi...ak mate aj vy takyto problem, urcite sa ozvite..nenechajte ma v tom samu, rozmyslam, ze sa zabijem. Aj tak zomriem..:(((

safirra

smutna, nebud az tak velmi smutna, ved to ze mas virus HIV este neznamena ze budes mat aj AIDS takze vobec nie je tak iste ako pises, ze zomries. Ja si praveze myslim ze to tak nebude, len to nesmies hned vzdavat. si mlada, tvoj organizmus je mlady a plny sily, takze bojuj!!

.....ach

Takze, precitala som si stranku, len jednu, ale mam dost.
Po 1. virus Hiv sa nijako neprejavuje, preto to niektori ludia nezistia nikdy. {to znamena ziadne vyrazky, teploty atd.} Pre Nelinku, takto oznacit gay ludi, ved to je hrozne. Nie kazdy homosexualny clovek ma AIDS. Ked si vedela, ze je tepli, preco si s nim spala a bez ochrany? Existuju aj ine pohlavne choroby, takze pre tvoju istotu, chod k doktorovi a povedz mu, ze si mala nechraneny styk a on ta uz niekam posle.}
Po 2. Ako tu uz niekto pisal, Hiv je virus, ktori sposobuje AIDS a niekedy to moze trvat velmi dlho. Teraz uz existuju tabletky, ktore tento proces spomalia. Teraz pre Kate. Najprv sa zamysli nad tym, kedy si spala s clovekom, ktory ta mal nakazit. Pockaj aspon tri mesiace a potom chod na test. Predpokladam, ze bol negativny, ako vsetky co si podstupila. OKREM TOHO NEZABUDJTE, ZE EXISTUJU AJ INE POHL. CHOROBY.

.....

Pre Tinka, kedy si spal s niekym kto ta mohol nakazit HIV? Ako iste vies tento virus sposobje Aids. Tato choroba je bezpriznakova, niekedy dotycny clovek o tom nevie aj niekolko rokov. Vacsinou az v poslednych stadiach dochazda k zlyhaniu imunity s cim prichadzaju vsetky mozne choroby.
Pre smutnu, uz existuju lieky, ktore oddialuju, alebo lepsie povedane spomaluju tuto chorobu. Musis len verit, ze vymyslia liek, ktori ti pomoze. Drzim palce

tinko

Zdravim vsetkych!Pecital som si priznaky tejto choroby a v poslednom obdobi som mal z nicoho horucku,vsetko ma bolelo,hnacku.splnil som skoro vsetky priznaky.No ja nemam sajnu,kde som sa mohol nakazit!pls-poradte,ci ide o tuto chorobu.

apple

Strach je na to, aby nás mnohému naučil a aby sa prekonal. No a to môžeš len ty sama. A neťahaj to za kratší koniec, to dokáže každý...

niekto

Jezis ludia co z toho robite taku vedu..postupne umieram..vsak to je uplna blbosť!! Za 1. HIV bude urcite o par rokov liecitelna choroba. Za 2. aj keby nebola liecitelna tak len virus HIV, ked mate v tele..mozete s nim zit uplne plhohodnotny zivot. nemusi vam ani prepuknut do AIDS. Za 3. vtejto dobe uz aj HIV pozitivna matka moze porodit zdrave babatko pod dohladom lekarov. Ja mam napriklad HPV (human popilloma virus) ktorý sa začal práve strasne rozsirovať. Tiež som sa ho zlakla, a tiez to nie je malickost. Je to tiez nevyliečitelne, plus ak sa to nelieci pripadne aj lieči može to prejsť do rakoviny, nepolodnosti atd. Takze ludia pohoda-jazz.
Ano mozno si mylsite ty to nemas ako mozes takto mudrovat..ale berte svet aj z tej pozitivnejsej stranky :))

???

no ked si bola dva razy na testoch a su negativ tak je to urcite v poriadku.symptomy ukazuju hiv,to jak si mozes sama povedat takutu hustu diagnozu,na to su predsa doktori...nemyslis ze je to troska od veci???podla mna by si sa nemala trapit uz a zabudnut na cele hiv, alebo ty by si asi aj chcela byt pozitivna?

kate

zuzana a kedy tam idete??neviem ci sa to vobec oplati- bola som dva razy v ziline a negativne... neviem uz si zacinam mysliet ze mi asi sibe, no moj zdravotny stav sa odvtedy dost zhorsil a podla a vsetky symptomy ukazuju na hiv... ja uz vazne neviem co robit...mam priatela a nexcem ho nakazit...

zuzana/ka

kate... prepac, dlhsie som tu nebola... ja idem na testy s kamaratkou, asi tak za dva tyzdne, tak ak chces mozes ist s nami... do BB..(mail: buzka@pobox.sk) ked budem mat presne info, tak sa ti ozvem... ak chces tak sa mi ozvy na mail, tam som castejsie.. papa zuzka

kate

zuzanka rozhodla som sa ist do tej bystrice, kde sa to presne nachadza a ako sa tam dostanem a kedy su ordinacne hodiny??