AIDS

Príspevok v téme: AIDS
Smutna:(((

Ahojte ludia..pred urcitym casom mi priatel povedal, ze v lete spaval s inou. To som myslela ze zomriem. Sme spolu viac ako dva roky..mam 17. po tej sprave mi ale povedal este horsiu vec, ze ho nakazila AIDS...dala som si spravit testy aj ja na jeho naliehanie, pozitivne. Som HIV pozitivna..ja a on sme sa dali spolu opat dokopy. nemam nikoho ineho. nedokazem ale zit s myslienkou, ze zomieram. prosim vas, pomozte mi...ak mate aj vy takyto problem, urcite sa ozvite..nenechajte ma v tom samu, rozmyslam, ze sa zabijem. Aj tak zomriem..:(((

syma

Test má zmysel vykonať až 3 mesiace po prípadnom rizikovom správaní ak je po tomto časovom období negatívny, si zdravá :)

kate

pred dvoma tyzdnami som si dala urobit test,je to negativne, no ja mam aj tak obavu.myslite,ze je to 100percentne?dakujem za radu

zuzana

michelin: NO ved prave, ale zial je to tak.
mo: testy na HIV si mozes vyziadat aj u svojho gynekológa a on ti vezme krv, ktoru posle na vysetrenie. JE to zadarmo a behom tyzdna mas vysledky. Ak by ta chcel odbit zo slovami, ze si v poriadku, bez vysetreni, tak si stoj na svojom. papa a drzim ti palce. NEboj, to este nemusi znamet to najhorsie.

mo.

Ahojte.... prd mesiacom som mala nechranený styk. Len pred nedávnom som sa dozvedela že bývala baba toho chalana to "brala hupkom", o co nevedel ani on... Ako som si tu prečítala nemá význam ist na testy teraz, ale až za 2 mesiace. Dúfam, že krv beru aj u gynekológa bo k obvodnej nehrozí...
A ak to bude pozitívne? Viem že život nekončí a musim ist dalej, smozrejme zmenim mnoho veci,poviem vela ludom co mam na srdci,ale hlavne budem vdačná za každý nový den!

michelin

No ved, Zuzana! Stale je to ciastocne zalozene na dovere. A doveruj dnes cudzim ludom! Ale ciastocne lutujem aj tych, ktory s dobrym umyslom idu darovat krv, a nakoniec nemozu. Ide o zivot a preto by to malo byt zalozene na exaktnom lekarskom vysetreni a nie na nejakom poondenom dotazniku!!!

zuzana

michelin, prepac, ze som nepisala skor,ale cestovala som od klokanov k nam domov a potom som hned ochorela,lebo som nezvladna klimaticke zmeny.. nie, nie som zdravotna sestricka,ale este kedysi davno na zakladnej skole som sa o tuto temu (+ drogy) velmi zaujimala... co sa tyka tvojej otazky, pri darovani krvi sa robia vysetrenia aj na HIV.. spolu s dalsimi testami na rozne ine chorby... pri darovani krvi by mali davat aj dotaznik, ktorý musi vyplnit kazdy potrnecialny darca... viem, ze darovat krv nemozu ludia, ktori mali nechraneny styk s nestalym partnerom po dobu kratsiu ako pred tromi mesiacmi... a podobne, ale je to stale este na zalozene na dovere, aj ked je tam klauzula, ze ked zataji darca rozne skutocnosti a predsa by prislo k nakazeniu (nie len HIV,ale aj ine chorby), tak ho mozu trestne stihat... aj z rohto dovodu, ze kazdeho darcu testuju na rozne chory, tak sa niektory spravaju nezodpovedne a na miesto toho,aby si dali urobit vysetrenia, tak idu darovat krv.. takze ak sa najde niekto taky nezodpovedny, tak taketo riziko hrozi.. aj ked dnes uz iba minimalne...