AIDS

Príspevok v téme: AIDS
Smutna:(((

Ahojte ludia..pred urcitym casom mi priatel povedal, ze v lete spaval s inou. To som myslela ze zomriem. Sme spolu viac ako dva roky..mam 17. po tej sprave mi ale povedal este horsiu vec, ze ho nakazila AIDS...dala som si spravit testy aj ja na jeho naliehanie, pozitivne. Som HIV pozitivna..ja a on sme sa dali spolu opat dokopy. nemam nikoho ineho. nedokazem ale zit s myslienkou, ze zomieram. prosim vas, pomozte mi...ak mate aj vy takyto problem, urcite sa ozvite..nenechajte ma v tom samu, rozmyslam, ze sa zabijem. Aj tak zomriem..:(((

miska

Ahoj Nesmela este by som mala na teba par otazociek ..vies moj problem je ze este nemam 18r.takze musim ist do toho centra nevies kde sa nachadza ja som sa tu docitala ze v Banskej Bystrici niekde oproti starej nemocnici je to pravda a nevies ci tam potrebujem doporucenie od lekara alebo tam mozem prist len tak bez nicoho?alebo sa tam musim vopred nahlasit?asi pojdem tam to bude istejsie..potrebujem to spravit anonymne...tak ak vies nieco o tom tak sa mi prosim ozvi papa

nesmelá :-(

nemáš začo:-)...je to anonymné myslím že len v centrách..ale on nemôže oboznámiť tvojich rodičov pokiaľ už máš 18 rokov...takže žiaden strach..neboj sa určite to bude ok..len stým dlho neotáľaj...lebo už pracuje pzychika a môžeš potom si niečo namýšľať čo vôbec nie je tak...tak sa drž:-))

miska

Ahoj Nesmela dakujem ti za tvoju radu velmi si to cenim ze si mi pomohla...snad sa na to aj ja odhodlam a pojdem za nim ..ved za to nic nedam.....a je to anonymne aj unho?dufam ze ano lebo keby sa to dozvedeli moji rodicia asi by ma prizabili ....viem ze som robila chyby a chcem ich vsetky napravit a zit uz bez strachu...tak ti prajem vela stastia dufam ze budeme mat obidve stastie a budeme mat ten nadherny zivot po ktorom obidve tak tuzime....ja sa ozvem potom po tych testoch len neviem kedy tam este pojdem..musim sa poriadne nadychnut a nabrat odvahu tak este raz dakujem.....

nesmelá :-(

ahoj Miska...test si ti zrobí aj tvoj obcodný lekár aj aj gynekológ...proste len musíš prekonať svoj strach a ísť za ním...je to blbý pocit ale aj ja sa knemu chystám na druhý týždeň lebo tiež nechcem byť už v neistote..bolo som u svojho obvodného lekára...robil mi krvný obraz a bol super..ale čítala som že to vňom sa nepreukáže zreteľne ..tak teda idem na testy..bojím sa ale už som sa rozhodla ..chcem byť predovšetkým v živote štastná,, chcem mať rodinu, deti ale to nedossiahnem ked budem žiť s pocitom a so strachom čai to mám alebo nemám..ja som spravila len jednu chybu a to bol ten chalan ktorého som strašne ľúbila a dala som mu všetko..no on ma podvádzal tak preto sa obávam...lebo on bol môj prvý chalan..lenže ja jeho nie a zdá sa že ani počas vzťahu som nebola jeho posledná:-(...popravde už si naňho nespomeniem..len mám strach či ma nenakazil...preto je dobré mať istotu ked človek chce ísť dalej...neboj sa vôbec nemusíš byť HIV pozitívna...len si to určite over..aby si mohla ísť dalej a byť štastná so svojim priateľ...

miska

ahojte ludia ..uz dlho sa odhodlavam sem napisat..len nikdy som to nebrala vazne az do tohoto okamihu ked som si nenasla priatela s ktorym chcem uz prezit zvysok svojho zivota...a ktory koli mne trpi...mala som pohlavny styk uz s viacerymi chalanmi a viackrat aj bez ochrany...velmi sa bojim ci som sa nenakazila...moj priatel sa ma stale pyta a neni si nakazena a ja mu hovorim ze nie v ziadnom pripade to sa nemoze stat..ale po vasich prispevkoch sa cela trasiem lebo uz niesom taka presvedcena ze to nemam...ako by som to mola zistit testom?myslite ze by mi to spravil aj moj gynekolog?alebo musim ist do tych centier?strasne sa bojim a strasne lutujem to vsetko koli comu to mozem mat...bola som mlada a sprosta..nemala som dovolit aby ma tie otrasne zgerby takto vyuzivali...prosim poradte mi aspon jeden z vas ..chcem mat uz naozaj krasny zivot s mojim priatelom ktoreho nadovsetko milujem..nechcem sa kazdy den triast mam to nemam to..prosim pomozte mi

nesmelá :-(

mate obidve pravdu...bola som teraz vo štvrtok..kedže naše zdravotníctvo je také aké je..výsledky budú až teda v pondelok..tak si asi viete predstaviť môj psychický stav..vieš pandorína aj ja som si myslela že tie testy nezvládnem ale svedomie mi proste nedalo..brali mi aj moč a krv...tak čakáám..držte mi prsty

marfuška

Nesmelá,asi by bolo najlepšie keby si na tie testy išla.Zle sa možeš cítit aj z takého psychického podvedomého hladiska a pritom to nemusí byt nič vážne.Predstav si,že si dáš urabit testy a všetko dobra dopadne.Ako Ti potom odlahne.Asi by si nemala dlho otálat.

pandorína

ja mam zas obavu ze mam syfilis....lebo mam taku vyrazku ako opisuju.najhorsie je ze hentie choroby maju pomaly priebeh a skoro vobec ich nevidno.......nemaju priame priznaky.tiez neviem co mam robit.som presvedcena ze si to en namyslam,pretoze to nebol taky uplny sex. ale neviem.radsej chod na testy,aj ked ja by som nedokazala prist a povedat..urobte mi test ci to nemam...mzno ak by som bola starsia