AIDS

Príspevok v téme: AIDS
Smutna:(((

Ahojte ludia..pred urcitym casom mi priatel povedal, ze v lete spaval s inou. To som myslela ze zomriem. Sme spolu viac ako dva roky..mam 17. po tej sprave mi ale povedal este horsiu vec, ze ho nakazila AIDS...dala som si spravit testy aj ja na jeho naliehanie, pozitivne. Som HIV pozitivna..ja a on sme sa dali spolu opat dokopy. nemam nikoho ineho. nedokazem ale zit s myslienkou, ze zomieram. prosim vas, pomozte mi...ak mate aj vy takyto problem, urcite sa ozvite..nenechajte ma v tom samu, rozmyslam, ze sa zabijem. Aj tak zomriem..:(((

Smutna:(((

Ahojte...par krat som sa v poslednom case predavkovala liekmi na spanie, inak ale nic moc nove...dali mi dake lieky, je mi z nich uplne strasne zle. mam pocit ze sa vsetko okolo mna serie, ale idem dalej..koli jednemu chalanovi...slubila som mu to..ale vobec sa mi nechce..ach jo, dakujem vam vsetkym ale strasne krasne za podporu. Cloveka to potesi, ma pocit ze nie je sam...

Pista

Je mi naozaj ľúto, že také mladé dievča, ako si ty, musí zápasiť s týmto problémom.
Ja ti však chcem napísať toto:
Keď som bol malý, pokazil som káričku, na ktorej sa vozilo mlieko od našej kravky do dediny. Snažil som sa to utajiť ale jasné, že to vyšlo najavo.
Dostal som od otca vylágoš a ale ešte si ma zavolal dedo:
„Vieš kto to bude teraz nosiť v rukách? Ja!, a takú mi švacol, že mi stena dala druhú..
“Keď sa niečo pobabre, rob s tým niečo. Ak to pobabreš ty, tak nečakaj ani chvíľu. Čo so myslíš, kto to za teba spraví…“ a vyhnal ma do kôlne. Dal mi kladivo, šrobovák, skrutky a iné veci. S futbalu bola figa borová, celú sobotu a nedeľu som opravoval a neopravil nič. Skúšal som, hneval som sa, ba som si aj poplakal, ale nepomohlo to.
Nechal by ma aj v pondelok, ale musel som ísť do školy. Ešte že som mal úlohy, aspoň sa mi zahojili otlčené hánky.
Prišla sobota a ja som musel zase ísť opravovať do kôlne. Okolo obeda prišiel dedo a pomohol mi. Potom sa to už pohlo, veď som nebol načisto mechom udretý.
Nakoniec v nedeľu sme to dokončili spolu.
Odvtedy viem, že keď sa niečo pobabre, netreba veľa otáľať. Ak sa človek do toho pustí sám, skôr mu pomôže aj okolie.
Neopúšťaj sa, pusti sa do toho!. Lekári, posilnenie imunity a tak. Za rohom sú lieky. Kým prídu, zabojuj!
Dobre?

serrra

Dá sa nakaziť aj oralnym sexom, ale ak máš ty a tvoj sexualne nakazený partner nejaku krvnu rihu, alebo jamku v ústnej dutine.

serrra

O samovražde ani len nerozpravaj. 2udia nakaziný HIV vírusom žiju aj niekoľko rokov, existujú lieky, ktoré ti posilňuju imunitný systém a takto liečená osoba a dispenzarizovaná-je sledovaná, žuje plnohodnotný život, nesmieš sa vzdávať, bojuj za seba.Potrebuju ťa tu aj iní ľudia, tak nemysli na samovraždu. Viem ako a čo citiš v srdci, ale ver mi je veľa ľudí ktorý sú nakazení a žijum, tešia sa zo života. Aj ked poviem ti pravdu, musiš sa s tým naučiť žiť, ty sama vo svojom vnútri. Tak prosim ťa nevzdávaj to, a bud silna potrebujeme ťa všetci. Si mladý človek tak bojuj, inak to nevyhráš.
Ak potrebuješ poradiť, spoj sa na mňa takto:...chod na pokec, tam najdeš forum medicina a zdravie a vyber si temu nespavosť, potom napíš bud na moju poštu alebo do temi nespavosť, na moje uvedené meno.
BOJUJ...............

Pomoc

Mozno to je uplne hlupa otazka pre vacsinu z vas,ale ja chcem vediet ci sa da nakazit ak som mala oralny sex{ale ja som nerobila}.Prosim ak mozte tak mi odpovedzte