AIDS

Príspevok v téme: AIDS
Smutna:(((

Ahojte ludia..pred urcitym casom mi priatel povedal, ze v lete spaval s inou. To som myslela ze zomriem. Sme spolu viac ako dva roky..mam 17. po tej sprave mi ale povedal este horsiu vec, ze ho nakazila AIDS...dala som si spravit testy aj ja na jeho naliehanie, pozitivne. Som HIV pozitivna..ja a on sme sa dali spolu opat dokopy. nemam nikoho ineho. nedokazem ale zit s myslienkou, ze zomieram. prosim vas, pomozte mi...ak mate aj vy takyto problem, urcite sa ozvite..nenechajte ma v tom samu, rozmyslam, ze sa zabijem. Aj tak zomriem..:(((

xx

ako by ste sa správali k niekomu, kto má HIV? Myslím nie len vedome, ale aj podvedome....? Odsudzovali by ste? báli sa? Klebetili....?

zuzka

pre strach:
nakazit sa AIDS, presnejsie virusom HIV sa da dvoma spôsobmi, poklavnyym stykom a kontaktom krvou nakazeneho. Nie je zname, ze by bol niekto nakazeny slinami. Nakazenie nesuvisi s mnozstvom evakulatu a ani mnozstvom krvy. Neviem ci sa da nakazit aj oralnym stykom,ked, ze tam nie priamy kontakt s krvou, ale pravdepodobne ano. Napriklad pri nakazeni ihlou, staci len malicko, len sa pichnut. Priznaky nakazenia HIV nie su preukazatelne, teda skoro ziadne. Clovek moze byt nakazeny roky a ani o otm nemusi vediet. Postupom casu po nakazeni prepukne choroba zvana AIDS. A to moze trvat aj 10 rokov kym sa tak stane. ALe to zalezi od odolnosti organizmu. Je to individualne. To ci je niekto nakazeny,virusom HIV alebo nie sa da zistit az po 3 - 6 mesiasoch od nakazenia virusom. Kedze testy sa nerobia priamo na zistenie virusu v organizme ale na protilatky, ktore si organizmus voci nemu vytvori a tato doba je zvycajne tri mesiace u niekoho az 6 mesiacov. To, ze je niekto nakazeny este nie je koniec, s virusom sa da zit este dlho a ked sa clovek lieci, tak choroba, teda AIDS nemusi vobec prepuknut. Drzim palceky vsetkym. Papa v pripade otazok mozes ma kontaktovat na maile buzka@pobox.sk

strach

Ak mi mozte niekto odpovedat, chcela by som sa opytat ci aj mnozstvo spermii zavisi od toho ci som sa mohla nakazit alebo nie a ci sa mozem nakazit aj oralnym sexom.A po akom case sa mozu preukazat prve priznaky nakazy HIV.Prosim nech mi poradi niekto kto sa do toho fakt rozumie, potrebujem to vediet. Mam strach, ze som sa nakazila. Dakujem

mama

Pre všetkých čo sa boja pozrieť pravde do očí a chcú to vzdať. Imaginárny strašiak je oveľa nebezpečnejší ako reálny, pretože ho živí naša bujná fantázia. Žiadna realita nie je taká strašná ako si ju vieme predstaviť v našej hlave. A hlavne, kým nespoznám svoj strach, neviem proti čomu a ako mám bojovať. Takže, zoberte svoju odvahu a rýchlo na testy. A potom sa uvidí čo a ako ďalej. Držím palce.

pipi

pre symu....: Ano mas pravdu, tieto HHART lieky pomahaju ale ten ozajstny liek...aj keby ho našli hned zajtra tak potrva min. 10 rokov kym prejdu vsetkými fázami testovania + k tomu čas na výrobu a taaaak... ale bola by som šťastná aby to bolo inak....

syma

pipi - mozno liek najdu nahodou a to sa moze stat rychlo, ved skoro vsetkym ucinnym liekom pomohla na svet "nahoda", oni predsa nie su chori su len pozitivny a choroba i nich este neprupkla, maju viac sanci ako si myslis, lieky na oddialenie prepuknutia choroby a zlyhania imunitneho systemu predsa u 90% chorych zabrali, takze uz len krocik, nenic im nadej

pipi

No teda neviem,tipujem podla toho co sa píše v odbornej lit. na nete, že to tak skoro nebude ked bude HIV vyliečitelné...... tipujem cca 15 -20 rokov....