AIDS

Príspevok v téme: AIDS
Smutna:(((

Ahojte ludia..pred urcitym casom mi priatel povedal, ze v lete spaval s inou. To som myslela ze zomriem. Sme spolu viac ako dva roky..mam 17. po tej sprave mi ale povedal este horsiu vec, ze ho nakazila AIDS...dala som si spravit testy aj ja na jeho naliehanie, pozitivne. Som HIV pozitivna..ja a on sme sa dali spolu opat dokopy. nemam nikoho ineho. nedokazem ale zit s myslienkou, ze zomieram. prosim vas, pomozte mi...ak mate aj vy takyto problem, urcite sa ozvite..nenechajte ma v tom samu, rozmyslam, ze sa zabijem. Aj tak zomriem..:(((

syma

prosim ta este neumieraj, veda ide naozaj velmi rychlo dopredu ale pokial pridu na ucinny liek, hlavu hore, skuste si kupit nejakeho domaceho milacka, hoci aj psa ten ta nikdy neopusti, rozptyli ta aj rozveseli
naozaj to ze HIV+ neznamena ze uz umieras, tak skus ziiiiiiiit!!!!!!

babča

liečte sa poctivo,ste mladí!!!
Nikdy neviete,že ak vydržíte ešte pár rokov-mesiacov...tak bude k dispozícii taký liek,že budete opať "negatívni".
Len vydržať!!!
P.S. a s pozitívnejším myslením - ako píše anonymko - je aj liečba účinnejšia!!!
A už si dávať pozor na partnerov!!
Dôveruj ale preveruj!!!

ja HIV+

pre xxxxxxxx: Ja som HIV pozitívny a viem čo prežívač.... mne kým povedali diagnózu prešiel cca mesiac a potom to bol veľký šok... Utrápil som sa tak, že mi začali šedivieť vlasy... Trvalo to nejaký čas, kým som ako tak OK po psychickej stránke. Inak po zdravotnej som v poriadku. I ked si myslím, že nemáš HIV určite na testy chod a čím skorej. Pomôže Ti to sa rozhodnúť a hlavne budeš vedieť na čom si a proti čomu máš bojovať - takto stále len sa utápaš v tom a ani to nemusí byť HIV. A keby aj bolo, doktori v tomto obore su veľmi zlatí a dobrí a hlavne je to liečiteľná choroba, na ktorú sa už neumiera /ak navstevuješ lekára a príp. berieš lieky/ a časom bude aj ten pravý liek, ktorý infekciu úplne odstráni - ja tomu verím. Najhoršie je však ako reaguju ludia na HIV+ ludí... Je to lepšie držať len meedzi ludmi ktorým stopercentne doveruješ. nie je príjemné na psychiku ešte bojovať proti hlupákom a zlým ľuďom - ktorých je žiaľ veľmi veľa. Drž sa a príp. ak chceš niečo vedieť viac, tak mi napíš mail. Držím Ti veľmi palce, viem o čom hovorím. Pekný deň

XXXXXXXX

Ahoj smutna,nesmut tolko prosimta!!Ja si myslim ze mam taky isty problem ako ty,tyzden dozadu som bol u doktorky,porozpraval som sa s nou o mojich problemoch,cakal som nejaku pohl.chorobu(neviem vobec mozno sifylis,..)tak som si dal urobit krvne testy "na lahsie pohl.choroby" a doktorka mi spomenula len tak testy na HIV(ktore mi nerobili),to som vobec nad tym ani nerozmyslal,o hiv som vobec skoro nic nevedel,tak som si nieco pozrel,v tom som ostal uplne v pici,cely som sa zacal klepat,coooo?!?!Vacsinu priznakov mam a chcel som aby som mal nejaku chorobu,aby to nebolo hiv..dozvedel som sa vysledky z testov,doktorka mi povedala ze som zdravi ako rybicka..Mhhh?? Nemyslim?vselijake vyrazky mam po tele,v pici mam klby,v ustach nejaky bordel,unava... chodil som s jednou babou(pica bez charaktertu,pretvarka),
klasicky vztah to urcite nebol,
klamala mi celu tu dobu az do konca..clovek ju lubil a snazil sa jej pomoct a doplatil na to..Naivny debilko...To je v podstate jedno!!Daj mi tvoj mail popiseme spolu???Na tie testy musim ist co najskorsiu dobu,ale zatial som nenabral ani odvahu!Uvidim?clovek je radsej ked je tam este nejaka slepa sanca,ale asi ani nieje..?..?.

zuzza

hľadam niekoho, koho kvoli chorobe opustil partner a kto by o tom porozpraval v televizii za honorar (3000SK). 0908/250 357, zuza2000@zmail.sk

:-(

ja mám podobný zážitok. Mala som ho rada, povedal mi až po tom, kolko mal žien. Doteraz sa bojím ísť na testy, pretože keby mi povedali, že som pozitívna, asi by som sa rovno obesila. neviem čo mám robiť

anonymko

Ahoj SMUTNA: Prepac,ale tiez Ti to nejako neverim. Ja som HIV pozitívny, ale Tvoja reakcia je podla mna len to, že ta podviedol, ze ziarliš a ze Ta to štve. nič viac a nič menej. Dufam, že je to vymysel aby Ta ludia lutovali a jeho zatracovali. Ale ja nemam pravo Ta sudit. Ak je to pravda, ozvi sa mi na mail a mozem Ti pomoct ak budeš mať zaujem. Do nicoho Ta nechcem tlacit,ale viem ak je to pravdda ako sa citis a podobne. Na HIV pri dobrej vôli a dispcipline sa už nezomiera!!!!A u nas su lieky ZADARMO - TAK BOJUJ! NIC NIE JE STRATENE, prave naopak! Ver mi!