Inteligence a IQ

Príspevok v téme: Inteligence a IQ
Dick

Dělali jste někdy nějaké testy IQ přímo u psychologa, nebo jen na internetu.A jak velký rozdíl je mezi nimi?Poprvé jsem si jeden zkoušel dělat před více léty když mi bylo 17let, měl jsem IQ 97,bylo to z knihy nějakého, tuším německého psychologa.Jaká je to podle vás hodnota?Po více letech jsem si je poprvé zkoušel udělat i na internetu-já vím jsou možná nepřesné, ale byli to různé matice, číselné řady, písmena, symboly atd.Vyzkoušel jsem jich hodně, první výsledky byli IQ 95-108, později jsem u některých dosahoval i více až 130(140)-uváďet ještě vyšší hodnoty už asi nemá smysl, protože to jsou určitě nepřesné testy a ty hodnoty jsou nadsazené.Otázka tedy je kolik bych asi měl u psycholožky, pokud by mě testovala, asi mezi IQ 90-105, to si myslím já, ale nevím to.Máte s tím někdo zkušenosti?
Měří testy IQ skutečně inteligenci?Kolik potřebujete na studium Vš, maturitu jsem zvládnul.Mě samozřejmě znalost toho čísla neovlivní, ale může ukázat některé slabiny.Díky za odpovědi.

Dick

vtde, ideální by bylo, kdyby paměť a inteligence byly zhruba vyrovnány, mám teď na mysli mít solidní inteligenci i paměť. Je zajímavé, že existují lidé kteří mají skvělou paměť, ale absolutně nesouvislé myšlení a vedle toho existují lidé s vysokou inteligencí a nic moc pamětí. Ale záleží na tom jakou paměť člověk má. Já osobně mám dlouhodobou velmi vyvinutou, je pravda, že i básně jsem se učil vždy rychle, musí tam být nějaká struktura. Na jazyky jsem líný! Fyzika, chemie a biologie mě velmi bavily. Matematika se mi bohužel zprotivila na ZŠ. To není problém matematiky, ta za to nemůže a možná ani tak můj problém ne.

Každý si musí najít svou techniku jak překonávat překážky, pro někoho je to matematika pro jiného jazyk! Já jsem také neměl v lásce gramatiku či sloh, ale literaturu ano. Z dějepisu jak co. A mé studium a dodělávání si maturity, bylo také poněkud zdlouhavé. Ale studiu jako takové mě fascinuje.

vtde

Dick, co som si vsimol ja, clovek nemusi byt vobec inteligentny, moze byt skoro az hlupy, ale moze mat velmi velmi dobru pamat, a vtedy zvadne kazdu skolu, lebo sa vsetko vie nabiflit. Konkretne poznam jedno dievca, co mi nepride, zeby oplyvala inteligenciou, mozno ze je inteligentna neviem, ale mne fakt pride skor hlupa, vo vela veciach nema nazory, alebo ma nazory jej nonstop opitych kamosov...,, ale ma uzastnu pamat, je na velmi velmi tazkej vysokej skole tam uvas v cesku, a dari sa jej tam. Uzastna pamat. Ja osobne aom dvakrat robil iq testy na nete, dva po sebe, ale rozdielne, a na oboch mi vyslo priblizne 120,, v matyke som bol dost dobry, z pytagoriady vzdy najlepsi z celeho rocnika... tak neviem, viem a vzdy som vedel akurat, ze mam sprostu pamat, nepodarilo sa mi ani zmaturovat na prvykrat... na vysoku som kvoli jazyku radsej ani nesiel...

Dick

A také záleží na tom jaké testy kdo dělá, nejlepší jsou matrice, tam žádná čísla ani písmena většinou nejsou!

Dick

exwhyz. samozřejmě že má svojí logiku, protože dobrá hudba je strukturovaná a nemusí to být jen ta vážná. Čím bohatší, tím lepší a emocionálnější, má to blízko nejenom estetice, ale i matematice. Pro mě, je hudba velice důležitá.

O tom, že někomu vyšlo IQ 60-70 už jsem také slyšel, či četl, otázka ale je, nakolik to odpovídá realitě, protože průměr je IQ 90-110, ale jsou i jiné stupnice. Na internetových testech by to znamenalo zodpovězení 0 otázek, respektive vyřešení 0 problémů, jsou to jednoduché problémy, takže nevím, jak je to možné. Přece jenom se ty výsledky těch internetových a profesionálních testů nemohou až tak moc lišit.

Já jen vím tolik, že mi na internetu vycházejí různé a dosti odlišné hodnoty, ale tak nízké nikdy.

exwhyz

Jetzt möchte ich mich mit ein paar Wörtern zu der globalen Sicherheitspolitik äussern. Man sollte die Menschen auch darauf aufmerksam machen, dass sie auch in der Lage sein müssen, sich selbst zu verteidigen. Man sollte bei sich mindestens ein Pepper-K.O. Spray haben. Man sollte immer gut auf der Hut sein, was die Sicherheit anbelangt. Es ist logischerweise nicht vorstellbar, dass die Polizei für alle Menschen alles macht. Das Sicherheitsbewusstsein und die minimalen Gewandheiten sollte auch ein gewöhnlicher Mensch beherrschen.
Man sollte achtsam sein. Ich wollte das nicht in der slowakischen Sprache sagen, damit Sie es besser formulieren können als ich.
www.youtube.com

exwhyz

To IQ, ktoré máš na mysli, je pravdepodobne IQ, ktoré sa týka matematického logického myslenia. Byť zručný v počítaní príkladov je zručnosť, ktorú nenadobudne každý. Pre život je takéto IQ potrebné len minimálne, pokiaľ nie si napr. ekonóm alebo inžinier.
Ja ani neviem, či takým IQ vôbec disponujem, ak mám pravdu povedať a je mi to totálne ukradnuté.
Ja po tých 20 rokoch, počas ktorých som prišiel s matematikou do kontaktu len minimálne, som sa naučil jedine tak fakturovať a spočítavať. Neviem už vôbec ani odrátavať a ani deliť, na to používam kalkulačku:-))) Proste som to zabudol. Môj hardisk zručnosť odrátavania jednoducho vymazal a mňa to vôbec netrápi.
Kebyže napr. taký logik ovláda nejaký jazyk na istej úrovni, tak ja by som mu dokázal povedať vetu takými cudzími slovami, že by jej vôbec nerozumel. To je zase moja zručnosť. Môcť si vyprávať s celým svetom je pre mňa viac než to, že by som napr. Nemcovi poslal vypočítanú deriváciu:-)
Každému to svoje. Jazyky sú však niečo, čo je pre život praktickejšie, pre väčšinu, než počítanie príkladov.
Pre život je však podstatné to, aby si človek všetko dobre uvážil, aby mal na rôzne veci rôzne stratégie, ktoré sú zmysluplné.
Neuznávam to, keď sa robí niečo len živelne. Tiež si nemyslím, že je dobré, ak si niekto myslí, že má viac rozumu než ten druhý, lebo to robí človeka slepým, hoci už len kvôli vyššiemu IQ.
Myseľ si treba trénovať celý život. IQ nie je niečo, čo spraví za človeka všetku robotu.
Viete napr. o tom, že aj hudba má svoju logiku, svoje princípy, že je to jazyk??? Hudba je niečo, čo človeka povznáša. Je lepšia než droga. Počúvať hudbu podľa mňa zvyšuje uvedomelosť človeka (môžete to dať aj otestovať a dajú mi za pravdu).
Moji dvaja kamaráti si dali spraviť IQ testy. Jednému vyšlo, že má IQ 60 a ten druhý 70. Keď boli na chodbe, tak sa veľmi tomu tešili, ale potom sa opýtal jeden druhého, že čo tie čísla znamenajú, tak sa išli opýtať na to psychologičky. Ona im na to povedala len toto: 60 a 70 znamená len to, že ste obidvaja debili:-)))

Dick

Jakou hodnotu (IQ) podle vás, musí mít člověk, který chce studovat VŠ, řekněme přírodní vědy( fyzika, chemie, biologie)? Musí to být nutně nadprůměr, či stačí jen průměr? Ano, jedna věc je vystudovat, druhá uplatnit se, ale někomu stačí už jen to studium. Je motivace, pracovitost více než IQ?

Dick

anjelik * to už se dostáváme k pojmu duše.A k úvahám o věčném koloběhu.Ale teď si právě zmínila Platóna a jeho názory na nesmrtelnost duše.
cs.wikipedia.org

Materialista nemůže duši vnímat jako nic jiného, než pouhý mozek.Protože nějakou abstraktní duši nikdy nenajde.A my dobře víme, že mozek, myšlení, že to jsou neprobádané "krajiny" a vysvětlovat vše jen v pojmech fyziky(neurofyziologie), chemie(biochemie) asi stačit nebude.Ještě je tu kvantová fyzika, která může něco v nést.

Jak jsem psal, jsou gnostici(pravdu je možné poznat) a agnosticky(pravdu není zcela možné poznat) možná jsem to zlehčil a zhruba tak to je.Já se pohybuji někde mezi Platónovým učením, Aristotelovým a současnou vědou.Pokud ty v tom máš jasno, tak já se přiznám, že já ne!

anjelik *

No, možno by ti pri uvažovaní pomohol ešte jeden fakt. Ty hovoríš o človeku, ale človeka by si mohol ponímať iba ako vývojové štádium a mohol by si oddeliť od tohoto štádia, bytosť, inkarnovanú v tele človeka. Potom by si pochopil, že síce všetci vyzeráme pomerne rovnako navonok, ale, to, čím sme v tele, tým sa brutálne odlišujeme. Potom aj môžeš rozoberať otázku intuície a inteligencie..že práve to, čo nazývaš intuíciou, je ten priepastne odlišný vývoj, ktorý za sebou bytosti majú..a to sú tie zdanlivo náhodné objavy..že oni nič neobjavia, len si spomenú na niečo, čo už vo svojej dávnej minulosti, ktorá sa stane inšpiráciou pre ich prítomnosť a raz aj budúcnosť, vedeli. :o)

Najčítanejšie články