vzťahy - ja .- partner - svokra a nekonečný kolotoč

Príspevok v téme: vzťahy - ja .- partner - svokra a nekonečný kolotoč
porážamaznej

Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. dostala som sa do jednej veľmi nepríjemnej a zložitej situácie - ja - partner - svokra.

pokúsim sa to skrátiť. sme spolu už 9 rokov (nie sme manželia), bývame v jednej dedine a v podstate každý doma, presúvame sa medzi dvomi domácnosťami. mňa to však už omrzelo a tak som vyplatila surodencov a prerobila som poschodie u rodičov na 3 izbový krásny byt. takže máme konečne svoje miesto. predpokladala som, tak ako všetci okolo mňa, že sa ku mne nasťahuje. samozrejme jeho ego utrpelo tým, že ja som bola tá, ktorá vyriešila bývanie, on mal inú predstavu a bla bla, jeho predstavy boli predstavami aj po 8mich rokoch a mňa už nebavilo čakať. budem mať 28 rokov a som dosť stará na to, aby som si viedla svoju domácnosť. lenže teraz mám problém, že partner odomňa vyžaduje, aby som trávila 3 - 4 noci týždenne u svokrovcov, v jeho detskej izbe 3 x 3 metre ( svokra mi za náš cvzťah narobila veľmi veľa zlého, iná žena by s ňou možno ani neprehovorila), kde nám svokra vojde o jedenástej 5 krát niečo povedať bez zaklopania. skrátka nulové súkromie. úprimne mi to začína tak neskutočne liezť na nervi, že už neviem ako z toho von. nie je to na hlavu, že keď máme svoju domácnosť, aby sme takto fungovali? navyše ich rodina je rozvrátená, svokra so svokrom sú na nože, každý deň hádky a iné zlé veci. na jednej strane chápem že mu je ľúto mamy, lebo od seba všetkých odohnala keď bola zlá, ale na druhej strane si hovorím prečo ja mám stále niekomu ofukovať zadok za jeho chyby v zivote. chcem normálne fungovať, bez toho aby mi svokra chodila za riťou a hneď vyzvedala čo robim, čo idem robiť, čo hovorím, kam idem, prečo tam idem, ako to robim a nech to tak nerobim a podobne.

AKO MU TO MAM VYSVETLIT, že mi jeho mama lezie na nervi tak, že som schopna ho kvoli tomu opustit? keď načnem túto tému, je to vždy hádka ako vyšitá a on somnou o tom nechce veľmi hovoriť.

Ďakujem za Váš názor.

Filip TT

no tak vidis, mas model ako to riesit priamo doma, mozes cerpat priamo u cloveka, ktory to zvladol a chce ti dobro z celeho srdca.

porážamaznej

áno dieťa by to vyriešilo. to som povedala jasne. v žiadnom prípade nebudem vychovávať svoje deti v takom prostredí. o tom sa ani nemusíme baviť. sme z jednej dediny, babka môže kedykoľvek prísť na návštevu.

ja som vyrastala v kompletnej rodine a aj dnes, po 40tich rokoch manželstva si moji rodičia hrkútajú ako také dve hrdličky. ľúbia sa. a tak chcem žiť aj ja. v pokoji.

irónia, že toto isté zažívala moja mama s babkou :(

no, dám mu čas, mesiac? dva? a potom príde asi radikálny zásah...

Filip TT

... a keby ste mali dieta, to by bolo uz uplne jasne. Potom by uz neslo len o vas, ale aj o to dieta. Ked on ma taku starostlivu povahu, tak by ho to uz dotlacilo k tomu, kto potrebuje jeho starostlivost viac.

Filip TT

Ked uz takto spolu fungujete - ze mu varis, peries, spolocne dovolenky, znasas jeho rodinne trable - preco si teda neusporiadate svoj zivot, nezoberiete sa a nevystupujes ako jeho zakonita manzelka, ktora ma narok a pravo na spolocny zivot s nim nezavisly od rodicov?

Ved to by vam potom musel uznat kazdy, aj ta jeho matka....

porážamaznej

Messje ani nevieš akú veľkú pravdu máš... donedávna som mu nemohla ani oprať veci, lebo ich operiem zle... ako keby som bola nekompletná alebo čo. proste ona vie lepšie ako ja...

nachystám mäso na grilovačku, všetci vychvaľujú aké je skvelé a ako chutilo - ona na druhý deň nachystá tiež, aby ukázala že ona to vie lepšie, aj keď na druhý deň nebola žiadna grilovačka plánovaná. nasilu.

ps:
teraz priateľ nechce aby mu prala ona, používam lepšiu aviváž ;)

porážamaznej

ĎAKUJEM Vám všetkým za povzbudivé slová a rady. veľmi si vážim každý názor.

budem si musieť spraviť poriadky, inak to nepôjde.

dieťa? asi nie.. určite nie najbližší rok. prestupujem z jednej práce do druhej, mám našliapnutú skvelú kariéru a mám zmluvu na dobu určitú, po roku dostanem na dobu neurčitú.. takže do tejto doby určite nie.

a v konečnom dôsledku, nie je isté či môžem mať deti, viem takých tu už bolo a majú dnes tri, takže sa tým teraz nezaoberám...