Nevysvetliteľné nervové bolesti oka, krčnej chrbtice, chrbtice, kĺbov...psychika?

Príspevok v téme: Nevysvetliteľné nervové bolesti oka, krčnej chrbtice, chrbtice, kĺbov...psychika?
Mimka1987

Ahojte. Potrebujem sa súrne poradiť. Už 3 mesiace trpím nevysvetliteľnými bolesťami. Začala sa to tlakom v očiach, postupne bolesť pravého oka akoby od nervov. Začala som hľadať na internete čo by to mohlo spôsobovať a dočítala som sa že krčná chrbtica. Začalo som ju precvičovať a skutočne ma začala bolieť. Neskôr som bola u liecitelky ktorá mi povedala že mám boreliozu. ked som si prečítala na internete o čo sa jedná, bolesť mi začala postupovať po celom tele. Čiže aj celá chrbtica a kĺby. Medzitým mi ešte povedali že môžem mať sjogrenov syndróm ktorý sa prejavuje suchostou slizníc. Skutočne som začala mať hrozné sucho v ústach a nedokázala som kvôli tomu spať. Mám z toho celého hrozné depresie, som slabá a mám problémy so spánkom. Prosím poraďte mi niekto čo môže byť na príčine. Môže to spôsobovať psychika? Ďakujem vopred za každú radu. ..

nika82

fibromyaligia su bolesti body/svalove uzlinky na tele? tie mam okolo lopatiek a v ramene. pred chorobou som intenzivne sportovala, tak som to pripisovala pretazeniu
mne uz nespominajte ziadne choroby, lebo sa najdem v kazdej diagnoze :D :D
tieto bolestive body mam uz asi 3 roky (odkedy dviham tazke vahy)

Mimka1987

S týmto budem súhlasiť s tebou. ..Po tom čo mám už preštudovane o borele tak je to riadna sviňa...pôvodca roznych nevyliecitelnych ochorení ako je napr.skleroza multiplex, autoimunitne ochorenia ako reumatoidna artritida, sjogrenov syndrom, chronicky unavovy syndrom, fybromialgia atď...

jaaa3

Liecba sa da ziskat jedine v sukr. ambulanciach. Ziadny Crohn a podobne kktiny, je treba riesit primarny problem a tym je urcite borela.

Mimka1987

Nika na to ani nemysli že nádorové ochorenia to dúfam nie. ..ja viem že človeka napadne čokoľvek. ..priznám sa že aj ja som sa toho bála ze nejaky nador na mozgu ale ct a mr mozgu som mala v poriadku našťastie. Na toho Crohna by to možno sedelo ale kľudne to môže byť aj daka infekcia. .Ak ti ponúkli možnosť zostať v nemocnici neváhala by som. ..nech ti porobia komplet vyšetrenia...Ak sú vôbec ochotní...dúfam že sa ti čoskoro polepsi. ...daj vedieť určite ako dopadli výsledky...
Viva viva už mám výmenný lístok na infektologiu ale neviem či má význam tam ísť keď na ďalší týždeň idem už na tie nemecké testy. .. :/ sa musím rozhodnúť do rána :/

nika82

viva viva a na co ti prisli, preco boli tie zvysene teploty?

vysledky z western blot testu budem mat v stredu/stvrtok
chcela som aj plucne chlamydie a mykoplazmy, ale tie mi odmietol spravit, ze nesedia priznaky na to
u bojej obvodnej mi vysli protilatky aj na cytomegalovirus, ale neviem ci ten sposobuje podobne problemy ake mam teraz. a ten ma polovica ludi prekonany

viva viva

Mimka1987 mne robili rozsiahle testy na kadečo a niektoré boli rýchlo, ale na boréliu to asi trvalo dlhšie...už si nepamätám ako dlho. A vyšli negat. Mala som dlho zvýšené teploty, závraty, únava a predtým som mala kliešťa. Ak chcete aby Vám ich urobili, musíte povedať, že ste určite mali kliešťa.

nika82

aj ja mam rana najhorsie a rana vacsinou trvaju aj do 2-3 poobede. teraz nechodim nikam, iba si nakupit, cely vikend som prelezala, hocikedy pride na mna taka strasna unava, ze si musim lahnut, inak sa zlozim.
kvoli tym teplotam sa bojim nadoroveho ochorenia, najskor to treba vylucit. mam teraz hnacky tak neviem ci nemam Crohna alebo syndrom drazdiveho creva- chcem ist opat na gastro.
v decembri som uz bola na gastre, kde potvrdili mierny zapal v tenkom creve aj v zaludku, ale vraj nic take co by sposobovalo kolapsove stavy. teraz mam aj ja celkom dobre dni, mam chut do jedla a nenapina ma na vracanie- uz to je uspech.
mna zacala hlava boliet iba posledy tyzden- nie velmi a stale na inom mieste, nastastie len kratko zaboli. to pripisujem aj zvysenej teplote

Mimka1987

Nika dakujem :) tak striedavo. ..bola som 3 týždne na PN potom pár dní v práci a potom striedavo beriem dovolenky. .Dnes som po týždni v práci. ..Dnes mám možno jeden z lepších dní. ..bolia ma hlavne oči ale dá sa to vydržať. ..v práci máme suchý vzduch tak o to horšie. ..Úplne suché oči. ..ale vravím toto je ešte super deň. ..Každý deň je u mňa prekvapením. ..minulý štvrtok a piatok som takmer celé preležala...rána bývajú najhoršie. ..vôbec sa prinútiť ísť do sprchy a tak...ale strašne mi je zvláštne že ja som nikdy nemala bolesti hlavy ako väčšina ľudí opisuje. ..
Jaaa. ..ty si mal aj bolesti hlavy?

nika82

Mimka, drzim ti palce. daj potom vediet, ako dopadli testy. do prace chodis? lebo ja som uz 3.tyzden PN, nevladzem sa sustredit na pracu a okrem lezania/sedenia nic nezvladam

Mimka1987

Veľa som už aj ja toho prečítala o tejto chorobe a preto si myslím že klasické wb testy mi nič neodhalia...elisa mi vyšli negativne oboje. ..proste príznaky nepustia preto chcem ísť za skutočným odborníkom čo sa týka tejto choroby. ..nika82 tebe držím palce aby si sa nedozvedela žiadnu vážnu diagnózu. ..napíš potom ako si dopadla aj s testami a celkovo. ..kedy budeš mať výsledky?