Ako zistim ci sa pacim tichemu chlapovi?

Príspevok v téme: Ako zistim ci sa pacim tichemu chlapovi?
Hankka

Ako baba rozozna ci sa paci tichemu (introvert?) chlapovi? Na nete su len stupidne clanky popisujuce skor spravanie jaskynnych poolopiciakov ktore su uplne nerealne a ci ma niekto rozsirene zrenicky je ozaj problem vidiet. Ja som sa nikdy ziadnemu chalanovi nepacila aj ked nie som skareda ani blba, takze to neviem rozoznat.

Ako sa introverti vobec zoznamuju a kde podobnych ludi stretnem? Na vsetky kruzky chodia aj tak len zeny a sama som dost hanbliva, ani kamosky prilis nemam, navyse aby baba bezdovodne oslovila cudzieho chalana je podla mna trapne.

sewie

De...to ty si ma nepochopil! nie, lebo sa nechcem sklamat, lebo to nechcem pokazit...

ale ok De, ano ano, ano... mimochodom stale cakam na ten priklad fungujuceho vztahu kedy zena vyvijala aktivitu ako prva...
hmmmmmmm....kde nic tu nic...

ok, pobavila som sa, aj mi doslo smutno...znovu opakujem ze nehovorim o svete aky by som si zelala ale o tom aky realne funguje...

ale ved kazdy si robte ako uznate za vhodne...ja som zena ktora sa toho hodne naucila na vlastnych chybach a aj chybach okolia....

De

SEWIE

Ale ty mas stale na to zly pohlad :)

Treba si uvedomit niekolko faktov:

1) Vsetko s mierou - to znamena ze ak som hovoril o tom davani zaujmu najavo, tak samozrejme vo VHODNEJ MIERE, nie ze teraz proste zacnes toho druheho bombardovat, vytvoris natlak a ani necakas na nejaku odozvu zo strany druhej. V takomto pripade je predsa logicke ze toho druheho proste "zatlacis" co posobi presne opacne.

2) Ak primerane davas zaujem najavo niekomu komu sa pacis aj ty, tak ta neodmietne a neodplasis ho len preto, ze mu davas najavo svoj zaujem a vyvijas iniciativu :)

3) Kedze sa ty nechces sklamat v tom, ze das najavo iniciativu a druhy na nu nebude reagovat, tak kvoli tomuto si sa ty dala do trucu a robis zo seba pasivneho cloveka. A prenechavas to vlastne uplne na tom druhom - cize aby IBA ON na seba bral ten risk zo sklamania :) Nepride ti to trochu sebecke ? A dalsia vec, sklamat sa clovek az tak nemusi, pokial ten zaujem alebo inicativu vyvija postupne, po mensich krokoch.

Michael067

Nepovedal som že som zaujem o vzťah nemal, ani som to neurobil naschvál do určitého momentu som premýšlal mať, alebo nema%t vzťah vtedy som mal ešte také premýšlanie asi ako žena.
Chcel som vzťah, ale aj nechcel.
Chcel preto lebo som sa s ňou cítil príjemne, nechcel preto lebo v mojej rodine sa vzťah otca a mamy založil len na hormonoch a "lovení" kedy otec ulovil matku a za mlada sa správal ako totálny mačo, čo jej vtedy imponopvalo, ale neskor si koli tomu obaja zničili svoje manželstvo otec tým ako sa správal a mama tým akého manžela si vybrala.
Nechcel som spraviť tu istu chybu, tak som radšej so vzťtahmi nezačínal.
Ironické je že som sa mohol poučiť z chýb svojich rodičov a byť lepší tam kde oni neboli, a nie totálne zanevrieť na vzťahy.
Toto má ovplivnilo, pre toto som ju ignoroval, žiadne ego.
Tak prosím vás neposudzujte ľudí.
Tam netrebalo bojovať ako povedal DE všetko bolo SPONTÁNE ju niečo zaujalo na mne a na nej niečo zaujalo mňa

sewie

Michael, tlieskam! prave si mi to totiz krasne potvrdil! ty si sa o nu nesnazil lebo si nemal zaujem o vztah! keby sa o na nikdy nezacala "vtierat", nedaval by si sama sebe zbytocne nadeje...tym ze ti okato davala zaujem o vztah ta krasne vydesila a ty si ju zacal odkopavat...povedz mi co tym silne prejavenym zaujmom ziskala?...hm? este mi povedz ze je dobre ze sa tak mooooc snazila:D ty si si poskrabkal ego...jej ostali oci pre plac....
mozno keby to nechala tak , ty by si nakoniec ten prvy krok aj urobil(za predpokladu ze sa ti skutocne pacila) a vtedy by si si kladnu reakciu cenil lebo by vychadzala od teba...takto si ju mal na streibornom podnose a choval si sa k nej jak k onuci...zenu ktoru chlap dostane na striebornom podnose si nevazi....

Filip TT

Michal, svojim podrobným rozprávaním si mi neskutočne pripomenul čo som sám prežil. Sa mi to úplne vrátilo.

Tam nižšie som napísal, že som prežil vzťah, kde to dievča bolo prvé a ja som sa do nej zaľúbil neskôr. Ona potom neskôr ten vzťah ukončila.

Asi dva roky nato, som zase zažil, že mi jedno dievča veľmi podobným spôsobom ako tebe dávalo najavo svoj záujem a ja som to všetko podobným spôsobom ako ty odignoroval. Si to zaklincoval tým, že to tvoje dievča malo krásny úsmev a bola energická. To isté bolo to "moje" dievča ale ja som vtedy nerozumel jej povahe. Ale neskôr som porozumel, že je to poklad. A veľmi som ju chcel, ale už bolo neskoro. Už chodila s iným.

Ale zostal mi v pamäti jej úsmev a poznanie, že kto sa usmieva týmto spôsobom, ten je dobrý. Asi za dva roky som na jednej akcii zbadal dievča, ktoré sa umievalo tým istým spôsobom a ja som vedel, že to je tá pravá. Hneď som ju mal rád. Pridal som sa do jej partie a čakal som. Všetko som vsadil na ňu - buď ona alebo nikto. Asi po štyroch rokoch situácia dospela k tomu, že som ju prvý krát pozval na prechádzku a teraz je to moja manželka.

Takže máš nádej :)

Michael067

Ešte by som to rozpísal.
Zo začiatku to bola normálna baba o rok staršia ktorá si k nám chodila cez prestávky sadnuť lebo mala z našej triedy kamarátov ktorý boli kamarátmi aj mne, ale ju som nepoznal vobec.
A jej kamaráti sedeli zrovna jednu lavicu predomnou a aj spolužiak čo sedle vedľa mňa.
Zo začiatku bola konverzácia len medzi nimi, ale potom aj mňa nejak nabrali a už to bolo.
Očividne sa jej páčil šport, presnejšie futbal toľko čo nahovorila o futbalu by Vám išla hlava okolo.
Bola dosť komunikatívna, aj keď som jej koľkokrát odpovedal len stroho, alebo som nerozprával vobec, vždy ma nejako ťahala do konverzácie, a niekedy som sa dosť rozhovoril.
Najprv sedávala tak na kraji lavice vedľa spolužiaka ktorý sedel po ľavej strane odomňa po mojej pravej strane bola stena.

Zrazu prišla v jeden deň a spýtala sa kamoša ktorý sedel vedľa mňa či by si nemohla sadnuť na jeho miesto.
A vtedy už pomaly začínalo byť jasné že z toho začína byť niečo viac(teda nie z toho že si sadla vedľa mňa) ale z jej nasledovných reakcií.
Keď sa dalo tak pri nejakej konverzácií ma chytila za ruku aby akože zo srandy niečo naznačila k tej téme ktoru sme rozoberali atď atď

Keď sme sa dohodli že pojdeme všetci piati po škole von, znova na tých schodom sedela vedľa mňa, ja som už chcel ísť domov, ona ma chytila za lakeť nech tu ešte zostanem.

Aj keď sme chodili von, vždy sa vačšinou držala v mojej blízkosti.
Ale pretože som idiot ignoroval som toto všetko čo ku mne prejavovala.
Dovod?
Vedel som k čomu takéto správanie smeruje a že by to išlo do vzťahu (hovoril som si v mysli)
Začal som ju ignorovať cez prestávky som išiel preč z triedy nech ju nemusím stretnuť a rozprávať sa s ňou.
Vždy keď som odchádzal z triedy sa na mňa pozerala doslova najviac sledujucim pohľadom aký si dokážete predstaviť, aj napriek tomu že sa jej v tých chvíľach jej kamaráti niečo pýtali, alebo jej niečo hovorili
Po 2 takýchto dňoch.
Poslala spolužiačku aby sa ma opýtala prečo sa jej vyhýbam? Ani tu radšej nenapíšem čo som jej povedal (nie nebola to žiadna nadávka, ani nič sprosté, ale veľmi hlupe)

Tak som ju takto ignoroval. Na ďalší deň som znova išiel na prestávku von z triedy, ale ako sa prestávka končila a ja som sa vrátil spať presne v tom momente ako ona odcházala nechala mi na lavici list.
V ňom bolo napísané (nebude to celé ani presne lebo to už bolo dávno): "Ahoj....(napísala tam moje meno) dufam že to po mne budeš vedieť prečítať :)"
Prečo sa mi vyhýbaš? Myslím si že sme si veľmi dobre rozumeli."
A ďalej si už nepamatám, list som vyhodil do koša.
Bolo toho ešte oveľa viac ale už si to nepamatám bolo to dosť dávno.
Nechcel som sa s ňou stretávať, nie preto že by sa mi nepáčila, ale práve preto že som vedel že to smerovalo do vzťahu.
Proste ak existuje totálny idiot v oblasti vzťahov som ním. A možno ani nie, ale podvedome žiadny nechcem.
Niečo také dobré už nezažijem.
Najlepší na nej bol ten usmev ten by vás odrovnal uplne, a koľko energie v sebe mala. Bože čo za idiota som bol.

sewie

Michael067
nie zeny su divne...a tie praveke pravidla stale platia lebo praveky mozog muzom ale aj zenam v urcitych smeroch stale zostal...(mam toho nastudovaneho dost -a aj zaziteho - aby som si za tym tvrdenim skalopevne stala:)) uf ale ok...nebudem uz dalej nic pisat lebo bez hlbsieho vysvetlenia je to aj tak vytrhnute z kontextu a tym padom nepochopene...ak ci tak pri svojich tvrdeniach ostavam, lebo bohuzial platia, aj ked by som velmi bola rada keby sme boli natolko vyspeli a sebe rovni vo vsetkych rolach ...ale ...nie je to tak....houk...:)

Michael067

"To spolocnostou definovane "pasivne vyckavanie" ze zena nema robit nic len cakat a chlap ma stale sam doliezat - akoze "lovec","
PRESNE TAK

To mohlo byť považované za správne a dobré tak v praveku, alebo niekoľko storočí dozadu, dnes je vek inteligencie a rozumu (nie nejakých takzvaných "lovcov") tak sa podľa toho správajte.

Má to byť spontánne, jeden z najkrajších vzťahov u mňa vznikol práve z tej spontánosti.
Obaja sme mali približne rovnaké záujmy, hneď ju niečo na mne oslovilo, jej pohľad stále unikal na mňa aj keď sme za stolom sedeli celkovo piati, vačšinou mierila konverzáciu na mňa, neustále sa ma niečo pýtala aj keď som bol vaačšinou ticho, nedala sa odradiť a stále ku mne hovorila s takým usmevom, neskor začala do mňa buchať rukou a pri tom sa usmievať.

U žien len uznávam že si možu vybrať či teda s ním budu alebo nie.
Ale že nevyvinu žiadnu iniciatívu :D :D
Nehovorím zavolať nejako okato napríklad na kávu alebo tak podobne, ale napríklad zistíš si jeho obľubené aktivity napríklad behanie a spýtaš sa ho či by nešiel zabehať že tiež rada behávaš, a teraz nemáš s kým a že v partii sa ti lepšie behávam atď atď