Ako zistim ci sa pacim tichemu chlapovi?

Príspevok v téme: Ako zistim ci sa pacim tichemu chlapovi?
Hankka

Ako baba rozozna ci sa paci tichemu (introvert?) chlapovi? Na nete su len stupidne clanky popisujuce skor spravanie jaskynnych poolopiciakov ktore su uplne nerealne a ci ma niekto rozsirene zrenicky je ozaj problem vidiet. Ja som sa nikdy ziadnemu chalanovi nepacila aj ked nie som skareda ani blba, takze to neviem rozoznat.

Ako sa introverti vobec zoznamuju a kde podobnych ludi stretnem? Na vsetky kruzky chodia aj tak len zeny a sama som dost hanbliva, ani kamosky prilis nemam, navyse aby baba bezdovodne oslovila cudzieho chalana je podla mna trapne.

Filip TT

Slobodna - úplne súhlasím so všetkým, čo si napísala, mne je to dokonca sympatické, som už tu napísal, že som taký vzťah prežil. A aj keď som chodil s mojou manželkou, mi to bolo vzácne, keď urobila nejaké gesto voči mne - po toľkých rokoch čakania čo by nie :).

A ty aké máš vysvetlenie, prečo je tak málo úspešných vzťahov, ktoré iniciujú ženy?

Slobodna

Filip napr. v Anglicku je to uplne bezne a aj inde za hranicami, ze pozve zena a dokonca aj zaplati. Je tam ovela vacsia rovnovaha. Kamosku v Amerike potencialny frajer donutil byt akcnejsia, iniciativnejsia, inak by ju nechcel. Cakajuce, pasivne chudatka su mozno in tu na Slovensku, kde si niektori muzi stale potrebuju ulovit svoju korist, ibaze je tam riziko, ze po uloveni ich uz prestane bavit a bude lovit dalej. Presne tak to na Slovensku totiz vypada. Je velky rozdiel, ked zena na Slovensku spozna muza, ktory odtialto nikdy ani paty nevytiahol a takeho, ktory bol za hranicami. Priatelske vztahy funguju predsa tiez tak, ze raz zavola jeden a raz druhy. Vztah medzi muzom a zenou by tiez mal byt v prvom rade priatelstvom. Zena, ktora pasivne caka, kym muzovi trkne, ze ju ma pozvat a od kazdeho muza, stretnutia s nim, hned ocakava vaznu znamost vyzaruje zufalstvo.

Michael067

Sewie, téma je o tichom chlapcovi, tichý chlapec asi nevybojuje dievča sám.
Jedine že by sa tomu dievčaťu páčilo na to chlapcovi to aký. A a ONA vyvinula iniciatívu, kedže s určitosťou vieme že na svete bude niekoľko stoviek tisícov až možno milionov introvertov ktorý su chalani, nie je možné aby ani o jedného z nich nezabojovala/neprejavila záujem žena, poprípade nemali spolu vzťah.
Prečo? Može byť tichý, ale v iných veciach može byť naozaj zaujímavý, vynikájuci a može v nich excelovať.

Filip TT

to mi je jasné sewie, o tom nepochybujem, veď som napísal, že ak "zapadne do hľadaného profilu" tak potom sa nebráni aby sa zamilovala.

Neviem, podľa mňa láska ženy sa dá získať tým ako sa k nej muž správa, opačne je to ale vzácne.

sewie

Filip TT, len tak na okraj-ja najskor sledujem, aky je to muz-kto je sam o sebe, potom aky je ku mne a v neposlednej miere-kto som pri nom ja , ci mam rada tu osobu ktorou sa v jeho spolocnosti vzdy stanem

Filip TT

Slobodna - to je na pohľad pekná teória. Keby platila, tak by sme tu mali 50% úspešných vzťahov, ktoré inicioval muž a 50% ktoré iniciovala žena. Ale vidíš - sewie tu zatiaľ márne čaká na ten príklad...

Slobodna

Ocakavat hned od prvych stretnuti vazne vztahy je tak ... A prave preto je jedno, kto koho pozve a vyvinie iniciativu, lebo az cas ukaze, ci z toho bude vztah. Uplne zbytocne filozofovanie.

mtorok

skus zistit jeho postoj k tebe cez známych...... pripadne oni sa mozu spytat na nazor na teba....... ked budes vediet na com si tak sa ti to urcite lepsie podari...........

Filip TT

sewie, zrejme asi budeš mať pravdu, že vzťahy, keď žena svojou aktivitou získa muža sú málokedy úspešné, kdežto naopak to funguje.

To ale musí mať nejakú hlbšiu príčinu.

Ja tu príčinu vidím v tom, že muži sa zamilujú do ženy hlavne podľa toho aká je - či už fyzicky alebo duševne, kdežto ženy sa zamilovávajú do mužov hlavne na základe toho, aký je K NIM.

Je to očividné, že zadávateľky tém tu najčastejšie charakterizujú vlastnosti svojich partnerov takto: je ku mne pozorný, je gentleman atď.

Muži charakterizujú svoje lásky tak ako to predviedol Michael: jej úsmev by vás dostal a mala plno energie. To bolo to, čo na nej miloval.

Z toho mi vyplýva, že keď muž prejaví pozornosť voči žene a tej žene zapadne do hľadaného profilu, takže sa tomu nebráni, zamiluje sa do toho, ako sa k nej chová. Muž sa však nezamilováva hlavne do toho, že žena je k nemu pozorná a gentlemanka. Muž sa zamilováva do ženy hlavne podľa toho, aká je sama o sebe.