Tucne slovenske dievcata a zeny

Príspevok v téme: Tucne slovenske dievcata a zeny
Matus29

Preco ich je coraz viac a viac?
Preco ich tolko pribuda uz medzi mladymi dospievajucimi dievcatami ktore maju len 13-16 rokov?
Je snad na Slovensku presadzovany trend krasy Obezita a tucnota?
Je na slovensku presadzovany trend stravovania Tlac do seba co najviac a co najcastejsie aby si mala cici rici a bola krv a mlieko?
Vsimam si ked chodim do barov, kaviarni, restik, podujatia alebo len tak sedim niekde na nemesti ci na ulici na lavicke ako nase slovenske devy a zeny neskutocne tucneju. Ako ich drieky a spodne ale aj horne partie naberaju vzhlad pneumatik.
A najviac ma zaraza ako mi hovoril jeden kamos ktory uci telesnu na strednej skole ze neskutecne nase dievcata pohybovo zleniveli. Ze nedokazu ani sportovat. Nevedia sa splhat, nevedia vytrvalostne bezat napr. 5 minut vkuse, nevedia urobit kotul vpred. Su neohybne a usadene v com im brania ich silne stehna, objemne zadky a prsia. Len sa smial ze ked tie dievcata otehotneju raz ake proporcie este naberu. :D
Ja sa len pytam, kde sa nabral ten trend preberania? Preco matky svoje dcery a okolie tlaci do toho ze zena ma vyzerat ako socha Venuse?
Uvedomujete si dievcata a zeny ze tucne telo prinasa so sebou kopu ochoreni?

petra255

ja som bohužiaľ tiež musela nastúpiť na hormonálnu liečbu pre zdravotné problémy a pribrala som 20 kíl+ mám ešte aj iné vedlajšie účinky liekov . jednoducho môžem pit denne napríklad iba vodu a zjesť jeden rožok. nič mi nepomôže. takže tí čo ste zdraví budte radi.

Maoam

Slobodna - ako dlho cca. sa zivo stravujes a ak sa smiem spytat, kde nakupujes pre seba vsetky potrebne potraviny? Zbadala si na sebe nejake zmeny? Ja osobne som dost dlhy cas potrebovala na to vobec najst sposob, ako sa dostat k niektorym 'este' zivym potravinam. Tusim Fleur-de-lis spominala, ze si dost veci vyraba sama.

Slobodna

Vyrobcovia zamerne pridavaju do vyrobkov cukor, pretoze cukor sposobuje zavislost a euforicke stavy v mozgu podobne zavislosti na tvrdych drogach. Zavislost na cukre sa zvysuje a clovek potrebuje stale vacsie davky. Preto uz malym detom ziadnu sladkost, preto je cukor najrychlejsi prijem energie a hlavne aj na Slovensku najlacnejsi. Zavislost na jedle je normalna choroba a zavislost ako aj alkohol, drogy, gambling. Oni svoju zavislost vylucia zo zivota, vyhybaju sa jej a nahradia ju niecim inym. Ako toto dokazete urobit s jedlom?
Ani ziadny alkoholik ci narkoman nema natolko silnu volu, aby dokazal prijimat v malom mnozstve latky, ktore mu sposobuju zavislost, skor ci neskor by znovu prepadol.
Zial toto vela ludi pochopit nedokaze.

Suhlasim s tebou, co sa tyka detoxu. Najnovsie clanky dokazuju, ze tukove bunky su toxicke a preto detox pomoze. Naozaj dobra je preto akakolvek ziva strava.

Moireal

Ono, vzdy bude asi konflikt medzi tym, do akej miery je si schopny pomoct clovek sam a do akej miery mu pomozu nejake obmedzene pohlady inych ludi.
Nadvaha je informacia pre cloveka ze nieco robi zle. Suhlasim s tebou ze stres je najvacsia hrozba, alebo skor zle a negativne myslienky.
Ale je rozdiel niekomu sa snazit nasilu pomahat,ked ten druhy o tu pomoc ani nestoji alebo niekomu pomoct a on si potom dalej pokracuje tam kde skoncil. Vtedy je pomoc skor na skodu.
Asi to zavisi od toho, do akej miery je obezita sposobena psychikou a do akej miery zlozvykmi v zivotosprave.
Ja som poukazala na zle priklady toho, ze clovek svojou ignoraciou ublizuje najviac. Ignoraciou zdravia vlastneho a zdravia svojich deti.
Ty vravis, ze niekomu pomoze facka. Takisto aj obeznym moze pomoct takato facka alebo nemusi. Clovek, ked pochopi, ze sam si moze tak velmi pomoct, ze ma tu moc, tak je na najlepsej ceste k uzdraveniu.
Myslim, ze obeznym by hlavne prospel detox na par dni a pohyb. Lebo najviac trpia cievy az moze dojst k infarktu. A osobne som dost za surovu stravu, i ked je asi fakt nemozne zohnat uplne chemicky neosetrene ovocie ci zeleninu. Ale je to to najlepsie na chudnutie vdaka vlaknine.
A tiez si myslim, ze najprv treba poriesit to telo a potom zacat pracovat na psychike, lebo sa navzajom ovplyvnuju.

[zruseny37]

Rozumný jedinec sa zaujíma o veci, ktoré úzko súvisia s jeho životom, medzi ktoré patrí aj príjem potravy. Toto je moja odpoveď, prečo sa niektorí ľudia stravujú nezdravo a podľa toho vyzerajú. Ak obézny človek odmieta svoj problém riešiť alebo aspoň zamyslieť sa nad príčinami, tak je hlúpy.

Tiež som vyrastala v bežnej rodine, kde sa strava nejak špeciálne neriešila. Proste toto sa predáva, toto jedia všetci a jedli sme to aj my.

viktoria10

ako ja žiadne extra tučne mlade baby u nas na sk neregistrujem...podla mna nase slovenky naozaj dobre vypadaju v porovnani so zahranic.zenami teraz v lete si to vsimam hlavne ze nase baby hlavne mlade su stihle a vypadaju dobre.. kedy uz zacneme riesit teda chlpate muzske hrude chrbty a nohy pivne brucha plesiny a vysoke kuty? aby sme boli spravodlivy.. zena musi perfektne vypadat po porode zena musi pracovat aj doma chodit do roboty tvarit sa ako jej to vsetko ide a byt stale prijemna a usmievava to kde sme? a co ludia co su chory na stitne zlazy alebo zeny co maju zen.problemy a beru hormonalne lieky? to ale chlap nepochopí ze? ako ok su ludia co maju nadvahu svojou zasluhou i lenivostou ale su aj chory.. takze neodsudzujte laskavo nikoho

Slobodna

Suhlasim, preto je lepsie viac obmedzenych pohladov, z ktorych si kazdy vyberie, co chce. Ako si si ty vybrala, podstatne je aby to tebe aj inym pomohlo. Vies, niekomu pomoze mily pristup, niekomu pomoze facka. Neda sa vyhoviet vsetkym. Nehram sa na najmudrejsiu, to je len pohlad ludi podfarbeny osobnou nesympatiou. Su tu ludia, ktori potrebuju realnu pomoc s realnymi problemamy, ludia, ktori sa len zabavaju alebo ludia, ktori maju pseudoproblemy. Budes sa spravat ku vsetkym rovnako?

Moireal

Slobodna, tebe tiez nejde velmi pozitivno z riadkov. Vacsinou tu kazdeho napadas a urazas, ked ma iny nazor. A hras na na najmudrejsiu. To, co si mi poradila, som si nechala prejst hlavou, no teraz som sa rozhodla skusit tu Albertovu. Veci niesu take ake ich vidime nasim obmedzenym pohladom.

Maoam

z vlastnej skusenosti tu na fore mozem odkazat na tipy od uzivatelky VITAVI

v tom, co pise, je vela vhodneho aj pre zaciatocnikov

ja sama som desiatky rokov bola uplne na nespravnej kolaji, na co som prisla postupom casu

plus ako mnohi ini som v rodine nemala spravne vzory zdravej vyzivy - tymto sa nevyhovaram, uvadzam to ako jednu z pricin, pretoze ma to ako dieta/mladistvu nemal kto naucit

o to tazsie je to neskor,ale kedze sme dospeli, je to v nasich rukach, co s tym urobime