Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

liberta25

presne tak, netreba menit seba, svoju osobnost, vsak kazdy sme jedinecny niecim inym. treba sa zamysliet nad postojom k ludom, vztahom, veciam, hodnotam. ak autorka hlada vztah a potom privoli uz aj na sex, jednoznacne dava svojim postojom najavo, ze jej to je v podstate jedno, ako to bude vyzerat. a ak stale vyhladava ten isty typ chlapov, ktori tiahnu najskor po sexe, niet sa co cudovat, ze potom vidi svet a vztahy v takom spektre. som zena a mam pocit, ze sama nevie, co chce, co si ma potom este chlap mysliet?

olinka10

Netreba vraj menit seba ale vztah k sebe. Vsetky vztahy, ktore si pritiahneme do zivota su odrazom toho nasho vztahu k sebe - tento nazor mam od niekolkych psychologov. A ci to tak aj naozaj je, potvrdit nemozem.

kafe

Nina. ja ti to vysvetlím :D Je to podobné ako s chémiou, fyzikou, anatómiou či astronómiou - dnes už tieto poznatky bereš ako fakt. Ale keď sa na zákony vo vesmíre/chémii/fyzike/ľuds. organizme prichádzalo, tiež ich okolie neprijímalo, boli označované za nezmysli a až čas ukázal, že ANO, takto veci SÚ a fungujú. A široká, laická verejnosť ich prijala, pretože sa prakticky potvrdilo, že takto to je. Čo sa týka ľudského života a osudu, tiež má svoje zákonitosti, ktoré proste sú, ale pretože ich ľudia ešte nepoznajú (tak ako nepoznali gravitáciu a iné), zdá sa im svet a život nespravodlivý, zlý, nevedia ho využiť naplno, nerozumejú prečo sa majú zle, keď sú dobrí, prečo sú sami, keď chcú partnera a rodinu - presne toto všetko som si zažila a NEROZUMELA SOM TOMU ROVNAKO!! Odsrala som si 20 rokov dospelého života a stále som išla dolu vodou. Nerozumela som prečo, čo robím zle. A tá "móda" o ktorej hovoríš, mi dala odpoveď na mnohé veci. Aj keď som musela prichádzať na kadejaké detaily, také tie všeobecné pravdy u mňa nefungovali. Spôsobov, ako byť zabrzdený a ako si kaziť život je naozaj neúrekom. A vďaka tomu, že som sa zamerala na seba, vyriešila si veci v sebe, som si splnila dva veľké sny. Ešte mám jeden :) a ja VIEM, že si ho splním. Takže to neni o tom, že nemám svoj názor, papagájujem, ale že som si na svojej koži skúsila, že sa to dá. A pre mňa sú toto, čo píšem fakty. A časom tak isto budú širokou masou prijaté, ak sa ukáže, že naozaj takto život funguje. Ak nie tak to vykape, neboj. Žiadna umelá košpirácia, či hlúpe výplody fantázie nemajú šancu na prežitie. Len pravda. A čo je pravda ukáže čas. Ja som sa rozhodla nečakať ale vo svojom živote zisťovať čo je a čo neni pravda. A sranda je, že pravdu má vlastne každý. V sebe.
Ja vlastne súhlasím aj s tebou. Konkrétne, pokiaľ si presvedčená, že šanca mať krásny vzťah je asi ako vyhrať v lote - tvoj život sa bude vyvíjať presna podľa tvojej viery. Lenže ja verím v niečo iné, mám iný názor, viem že ešte ďalších 50 rokov chce žiť krásny život/vzťah, preto moja skúsenosť bude dosť rozdielna od tvojej. Ale pravdu budeš mať i ty - potvrdenú svojimi životnými skúsenosťami a ja tak isto, lebo moje životné skúsenosti budú iné.
O takých 100 rokov ľudia budú krútiť hlavami nad tým, akí sme boli primitívny, ako barbarsky sme liečili ľudí a stále budú len na začiatku poznania všetkých možností, ktoré život v tomto časopriestore ponúka. Uf, už radšej končím :D lebo to vyzerá že som si niečo šľahla :D:D

simona26

Aldys

Tiež mám také kritéria a našla som...vlastne on mňa a vieš kde? na pokeci :D síce je o 8 rokov starší, ale som veľmi rada, že ho mám :) Skús aj ty pokec, nikdy nevieš :) Ale príde to vtedy, keď to najmenej očakávaš.

A nemáš veľké nároky a sú splniteľné. Napr. ja ešte študujem na Vš a on už skončil pred 3 rokmi, ale je to super pocit, keď sa s ním môžem porozprávať aj o štúdiu, lebo mi rozumie, keďže to zažil na vlastnej koži.

Mala som aj priateľa, ktorú pracoval, neštudoval VŠ a tak ma veľakrát nevedel pochopiť prečo sa tak počas skúškového veľa učím a jemu sa nevenujem, od výšky ma dosť odhováral, tvrdil, že to je nepodstatná vec v živote. Ja si myslím, že ako pre koho. Ale už tu boli vidieť rozdiely v uvažovaní o budúcnosti. Takže ja s tebou súhlasím. Ak na tom trváš, aby bol rovnako vzdelaný ako ty, tak hľadaj aj takého.

Delete 2

Vzťahy a dnešná doba? Neviem prečo ale ten názov témy mi príde dosť...

V každej dobe sa riešilo niečo podobné ako aj teraz, len ľudia to riešiť dokázali. Mali iné návody, iné hodnoty a vzťahy sa nebrali ako spotrebný tovar so zárukou na 2 roky.

Nesúhlasím s názorom, že kto je sám, mal by žiť v celibáte! Prečo si neužiť ale ak to niekto vyskúša...tak...je to prázdny pocit, áno je to fajn ale potom je človek dosť zmätený...píšem z vlastných skúseností.

Je rozdiel niekoho milovať a milovať sa s tým človekom a len si užiť s niekým koho nepoznáme...

Planéta Zem je preplnená ľuďmi, ktorí sú osamelí...smutné a nepochopiteľné.

Kde hľadať? Všetko sa deje presne tak, ako sa má. Ak máš byť sama tak máš dosť času sama na seba, na svoje koníčky, priateľov, prácu, vzdelanie... Ak máš byť milovaná tak milovaná určite budeš. Kto vie kde a kedy sa tak stane ale človek by sa mal tešiť zo všetkého, čo mu život prinesie. Pretože vziať mu nemôže...môže mu len a len dať...ak nič iné, tak aspoň skúsenosti.

Hlavne buď sama sebou!!! Je to veľmi dôležité. Ak ťa niekto nemá rád, nie si mu sympatická, nechce sa s tebou rozprávať či ťa nenávidí...tak choď ďalej...

Na svete je veľa ľudí, ktorí by za to, aby sa mohli hrať na tvojom ihrisku dali čokoľvek. Čas je to najvzácnejšie čo máš tak ním neplytvaj.

Zmeniť sa? Prečo? Kvôli komu? Môj názor je a vždy bol, že meniť sa človek nedokáže a ani by sa kvôli nikomu meniť nemal. Ak ťa ale niečo robí nešťastnou tak je na tebe, aký návod za to môže. Obyčajne to býva strach a toho je veľmi ťažké poslať na dovolenku.

Aj ja mám návod, na mojom ihrisku sa hrá strach so strachom ale nevzdávam to. Stačí občas ten strach pokrčiť a zahodiť, človeku sa otvoria nové možnosti :)

Nič nie je v skutočnosti také, aké sa na prvý pohľad zdá a ak sa niekto trápi a ľudia okolo sú šťastní, neznamená to, že to tak aj v skutočnosti je. Maska je dokonalý nástroj na zakrytie ľudskej duše a tí, ktorí ju používajú sa veľmi boja.

Tak toľko...zatiaľ

embryo

skoda, ze su IP adresy fuc, podobna syntax, slovosled, vyjadrovanie... Aldys, Strasidlo, Caroline03, niekto sa asi musi poriadne nudit, vsak?

zabudas vsak na jedno, to, ze IPcky nevidime my... neznamena, ze ich ma skryte aj administrator ;-)

Nina.

Veď toto - Aldys - povedia - buď taká a taká - zmeň sa, lebo chyba je v tebe. A potom sa človek bude snažiť pretvarovať a napokon stratí samého seba. Lebo jeden citát povedal ...

Nina.

Sebareflexia áno -, ale neustále len hádzať vinu na seba a hladať chyby v sebe - to nie je sebareflexia.
A zakladateľka témy mi nepríde ako namyslená osoba. Tak isto ako väčšina žien, ktoré tu v poslednej dobe založili podobné témy - práveže poväčšine to boli podľa mňa ženy, ktoré vedeli sami seba zhodnotiť triezvo bez nadradenosti, ale zároveň aj bez podceňovania samých seba. Ide proste o to, že vzťahy v dnešnej dobe sú proste veľmi zložité a mať fungujúci vzťah je až priveľmi náročné v dnešnej dobe. Ja som realistka a nemám 15 rokov aby som žila v ilúziách o tom, že čo chcem si pritiahnem a že všetko príde v správny čas a na konci života všetci zomierajú šťastní a vyrovnaný, lebo všetko je tak ako má byť. Proste mi celé tie rozprávky o pozitívnom myslení, pozitívnom vyžarovaní a neviem ešte aké osvietené ,,pravdy´´ prídu ako jedno veľké, za vlasy pritiahnuté divadlo, pretože väčšina ľudí má problém pozrieť sa realite do očí a uvedomiť si, že nie je možné mať všetko čo chceme a že niekto proste niečo môže získať aj bez námahy a niekto sa môže snažiť aj celý život a nič z toho. Nemáme každý rovnakú štartovaciu čiaru, ani rovnaké možnosti. Treba sa naučiť žiť s tým čo máme respektíve hrať s takými kartami aké sme dostali.

creature

To nie je moda. Napriklad o sebareflexii hovoril uz Sokrates. Prirodzene ze treba zacat vzdy od seba. Napriklad pre zaciatok si uvedomit co vlastne chcem. Ak chcem zmenit moje vztahy s ludmi musim opat zacat od seba minimalne uz len preto aby som sa stretaval s inymi ludmi s ktorymi sa citim dobre. Ludia su rozni, ale ja si musim pre seba najst tych pre mna vhodnych. Ak som vo vztahu ktory mi nevyhovuje, zasa musim zacat od seba napriklad uz len tym ze sa spytam sam seba co mi na tom vztahu vadi a preco. Ak ma niekto nastve zasa musim zacat od seba. Ako zareagujem ? Cim sa ma vlastne tak dotkol ? Preco ma to sere ? Atd.
Jasne ze nie na vsetko mame v zivote vplyv. Niekedy sa clovek zamota lebo ho nieco zmiatne, trebars ho opantaju city. Niekedy clovek druheho hned neprekukne lebo ten druhy je dobry herec. Ale opat, aj vtedy zalezi na mne ako sa k tomu postavim ked to uz odhalim.
Takze co je na tom nepochopitelne ? Ak si neviem najst niekoho vhodneho na vztah, tak som asi sam zo seba zmateny, alebo mam v sebe nieco nedoriesene. Alebo musim prehodnotit kriteria podla ktorych si vyberam ludi. Ked to napisem s nadsazkou - fakt zalezi na tom aby mala velke kozy alebo skor na tom co ma medzi usami ? Jasne ze aj k tomu musi clovek casom dospiet, ked je napriklad mlade ucho, tak este mnohym veciam nerozumie. Ale cim skor na to clovek pride, tym lepsie.