Kŕčové žily

Táto diskusia patrí k článku: Kŕčové žily
Kŕčové žily

Kŕčové žily označujeme ako vakovité rozšírenie steny podkožných žíl. Žily bývajú stočené a vystupujú nad úroveň kože. Zvyčajne majú tmavomodrú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na predkoleniach.

lenusa00

jasne, ze hej:) ale tak uz sa mi viackrat stalo, ze som sa musela nejak sama na seba spolahnut, hladala som po internete, co by bolo fajn a ucinne napriklad aj na tie krcove zily.

lenusa00

no ja velakrat k doktorovi ani nejdem, popravde. ten moj je absolutny neodbornik, a to myslim vazne. proste zbehnem do lekarne a spytam sa tam, ked mam nejaky problem. ani so zilami som nesla k lekarovi, nepovazovala som to za nutne.

Silvinecek

Tak to mas potom samozrejme vyhrate :) No nie je nad to, ked mas takto niekoho, na koho sa mozes kedykolvek spolahnut. Ale tak myslim si, ze kazdy doktor ti chce dobre. Nepredpisal by ti nieco, co by ti mohlo nejakym sposobom uskodit.

vyima

Tak ale vies ako, ked skusas tisic veci a nic ti nezabera, tak sam si uz asi nijak nepomozes. Nevies, aka liecba je pre teba vhodna, co si mas kupit, aby ti to pomohlo, proste nic. Ja mam zas obvodneho doktora takeho perkfetneho, ze mu viem zavolat aj o polnoci, ked nieco potrebujem vediet a je s tym v pohode. Zakazdym pomoze, poradi.

1mini2

Jasne, ze nemusis hned utekat k lekarovi. Ani s chripkou hned nemusis letiet do ambulancie, proste si poradis najprv sam ako vies. Myslim, ze takto to riesi vacsina ludi.

Naty63

tak nemyslím si, že sa to deje len kvôli tomu, ale môže byť. aha, doteraz som si myslela, že s kŕčovými žilami by si mala ísť k doktorovi hneď. ani neviem prečo :)

Jarunka12

Tie žily ti vzniknú najmä teda kvôli žilovej nedostatočnosti a na toto je fajn Devenal, vyskúšaj. Aj v mojom okolí s ním majú dobrú skúsenosť, za vyskúšanie nič nedáš. K doktorke zatiaľ ísť nepotrebuješ, pokiaľ teda nemáš pocit, že je to nejak vážne.

simranka54

prosim vas, pomohlo niekomu realne nieco na tie zily? nebola som u doktorky a rada by som bola, aby som ist ani nemusela.