Kŕčové žily

Táto diskusia patrí k článku: Kŕčové žily
Kŕčové žily

Kŕčové žily označujeme ako vakovité rozšírenie steny podkožných žíl. Žily bývajú stočené a vystupujú nad úroveň kože. Zvyčajne majú tmavomodrú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na predkoleniach.

stanka292

no tak ja osobne som to najprv neriesila, ved nechcem byt zas taka, ze by som hned pre vsetko letela k doktorovi, ani nechapem takych ludi, co to takto robia stale. ale tak nechcem to podcenit vobec.

ihlana

darienka, no myslim si, ze to asi stacit nebude, nakolko je fakt potrebne, aby si to s niecim skombinovala. idealne s nejakym produktom na to urcenym:) to by bolo podla mna prilis jednoduche na to, aby to realne aj zabralo :D takto bohuzial nic v zivote nefunguje:)

darienka

a nestaci, ked sa nosia len tie pancusky? niekde som ich videla, ale neviem, ze ako velmi ucinne to je, tak sa pytam.

1mini2

No nosit by sa mali v kazdom pripade. Ci si das krcove zily vyoperat alebo len nieco na ne uzivas. Vyvijaju na tie zily potrebny tlak, ktory rozhodne pomaha, aby sa neobjavili znovu.

blanika15

dubsicka aj nosila tie kompresne pancuchy, ci ani nie? lebo viem, ze to sa takisto odporuca nosit aj po operacii.

dubsicka

ano, to je pravda, je to nakladna zalezitost. aj moja mamina si davala vyoperovat zily na nohach a aj napriek tomu sa jej to znovu vratilo, cize stopercentne to rozhodne nie je.

zuzinecka88

To vies, ze na take nieco prispevok nijaky nedostanes. Preto to treba veru riesit este skor, ako to dojde do tohto stadia.

blanika15

tak ale podla mna je ta operacia uz celkom posledna moznost. vela ludi sa tomu snazi istotne vyhnut, aby to nemuseli riesit takto drasticky. a taka operacia proste musi stat nemale peniaze, som si ista, ze taky zakrok poistovna nepreplaca.

ihlana

stanka292, super, ze to beries takto:) vela zien kasle na to a potom placu, ked uz sa s tym velakrat neda nic robit, len vyoperovat.