Kŕčové žily

Táto diskusia patrí k článku: Kŕčové žily
Kŕčové žily

Kŕčové žily označujeme ako vakovité rozšírenie steny podkožných žíl. Žily bývajú stočené a vystupujú nad úroveň kože. Zvyčajne majú tmavomodrú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na predkoleniach.

stanka292

aj zien aj muzov. najhorsie je, ze niekedy nemusis mat ani pracu, v ktorej stojis 8h denne ci nejaku tu predispoziciu a aj tak si nejaku tu zilu po case najdes. no je to take nefer proste. co by som dala za to, aby som to nemusela mat. ja teda viem, ze su aj horsie veci, ale fakt by mi nenapadlo, ze sa taketo nieco bude niekedy tykat aj mna.

timejskaJ

tak ja by som asi hned nezacala stresovat, ved to je podla mna taka uz bezna vec, no nie? nie je to zase nieco, na co by sa umieralo, tymto trpi strasne vela zien.

1mini2

Akoze taky ten prvotny strach je uplne na mieste, je fajn, ze ti to nie je lahostajne, ale jednoznacne zase ani panikarit uplne netreba. Stres proste zakazdym vsetko len zhorsuje, ja to stale hovorim. Vlastna skusenost :D

stanka292

no tak uz to tu bolo viackrat spomenute. ty sa nebojis? ja sa napriklad budim kazde rano s takou tou obavou, ci sa mi to nezhorsuje, neustale si nohy obzeram v zrkadle. neviem, mozno to prehanam, ale neda mi to proste. a uz vobec by som si netrufla to nechat len tak a vykaslat sa na to.

gimbaska

no asi preto, ze to nie je nejako vazne, neviem. nepotrebujem to asi zatial nejako riesit. ci musim hned ako sa mi objavi jedna zilka?

krajcika

15 dni som ho uzivala. riadila som sa pravdaze podla pribaloveho letaku. no on sa inak ani neodporuca brat dlhsie. tie dva tyzdne stacili na to, aby sa nejak upravil ten cievny system. len to musis brat kazdy den.

1mini2

Gimbaska, preco by si take nieco vzdavala? Nerozumiem. Ked sa s tym da nieco robit, tak nevidim dovod, preco by si to mala nechat tak a cakat, kym sa to nezhorsi. Ci tebe to takto vyhovuje? Tebe sa zilnate nohy pacia?:)

gimbaska

ja mam tiez nejake tie krcove zily, ale uz som to akoby vzdala, neriesim to. proste som samu seba prijala taku, aka som.

stanka292

krajcika a ako dlho ho treba brat, prosim ta? no ja akoze nestresujem vobec, ale tak riesit to chcem, lebo to podla mna treba.

krajcika

baby, skuste Devenal. mne pomohol, mala som sice len nejake tri zilky, ale stratili sa. tiez som riadne zostala v strese, ked som si ich nasla, takze uplne chapem ako sa citite tie, ktore ich mate. ale netreba hned stresovat jednoznacne.