Imunita znizena u dietata

Príspevok v téme: Imunita znizena u dietata
marike

POMOC , prosim vas poradte
moje dieta ma znizenu imunitu na vsetkych urovniach-specificku i nespecificku, celkovu i bunkovu, a co ja viem co vsetko, len viem ze sa to ma aj vrodene a na vsetkych slizniciach ci tak nejak mi to vysvetlili /ja tomu moc nerozumiem/ a ze sa nan nalepi kazdy bacil virus bakteria co ide okolo a reaguje citlivo i na vsetky alergeny a vkuse je chore. prosim vas, som zufala z toho mnozstva liekov, ma len 3 rocky a rada by som mu pomohla. poradte mi nieco ako mu tu imunitu posilnit aj inak nez liekmi aby sa z toho dostalo. co mam robit. prosim o nazor aj lekarov aj inych odbornikov co tu diskutuju.aj nejake prirodne preparaty,ale ucinne a neskodne by som skusila. a da sa vobec ta imunita natrvalo napravit? vopred dakujem za kazdu radu

Darinik

myslím, že majú pravdu, pri deťoch je treba posilňovať imunitu od samotného začiatku, od malinkata, aby mali všetko, čo potrebujú, tá detská imunita potrebuje našu pomoc, aby bola silná, aby dostatočne vedela to detské telo chrániť.

lobata

Kedy ste zacali u deti podporovat imunitu? Kedy ste zacali vobec sa nad takymito vecami zamyslat? Ja som dlho mala pocit, ze u deti to je takpovediac zbytocne, ze to ma cas, ale kamosky mi tvrdia, ze treba zacat od malicka, ak ma mat dieta pevne zdravie aj do buducna, co si o tom myslite?

emanulka

- Meggi aj to. Len myslím, že prvým takým dôležitým krokom je to aby sme vôbec spozorovali, že deťom niečo je. Že nejaká chrípka. Prechladnutie a podobne naše deti ohrozuje. Pretože to je to najťažšie. -

meggi36

Gomanka, len treba dbať na to aby ten vitamín bol pre deti určený, aby bol pre malé deti, lebo nie každý je pre malých drobcov určený :)

mardziosa

jarunna hej, ja už to viem, ale netušila som to istý čas, teraz už sa na mnohé veci pozerám úplne inak a hlavne si uvedomujem aké je to dôležité keďže ide hlavne o moje dieťa, o moju krv :)

gomanka

paulinocka samozrejme, že sa to dá, len je vhodné zakročiť čo najskôr aby sa to podarilo aby včas bábo dostalo ten vitamín C, ktorý môže tomu zabrániť, ktorý môže pomôcť ostať v zdravíčku ;)

jarunna

mardziosa ved ono to tak aj je, ze pravidelnost je jediny ucinny liek aby dieta bolo zdrave, pocas celeho roka, ked zacnu potom problemy, ze v okoli sa objavi chripka, tak sa len zvysia dietatku davky vitaminu C a je to v pohode to telo uz to bude vediet zvladnut :)

meggi36

Nevedela si, to je minulosť, už vieš a aspoň vieš ako na to a čo robiť, keď sa niečo také objaví, že to spozoruješ, čo podľa mňa u detí sa to dá pri poklese energie spozorovať rýchlo :)

emanulka

- Zaujímavé, po pravde som nevedela, že u detí sa to môže aj takto prejavovať, že ich aktivita klesne, je to pre mňa niečo nové, ale zároveň aspoň viem sa do budúcna zariadiť, vziať si niečo z tejto informácie. -

mardziosa

včas čo je mnohokrát problém odhadnúť, preto napríklad ja sa snažím už teraz aby vitamín C sme mali doma a aby ho deti pravidelne aj užívali, pretože len pravidelné užívanie je podľa mňa cesta k úspechu :)