Imunita znizena u dietata

Príspevok v téme: Imunita znizena u dietata
marike

POMOC , prosim vas poradte
moje dieta ma znizenu imunitu na vsetkych urovniach-specificku i nespecificku, celkovu i bunkovu, a co ja viem co vsetko, len viem ze sa to ma aj vrodene a na vsetkych slizniciach ci tak nejak mi to vysvetlili /ja tomu moc nerozumiem/ a ze sa nan nalepi kazdy bacil virus bakteria co ide okolo a reaguje citlivo i na vsetky alergeny a vkuse je chore. prosim vas, som zufala z toho mnozstva liekov, ma len 3 rocky a rada by som mu pomohla. poradte mi nieco ako mu tu imunitu posilnit aj inak nez liekmi aby sa z toho dostalo. co mam robit. prosim o nazor aj lekarov aj inych odbornikov co tu diskutuju.aj nejake prirodne preparaty,ale ucinne a neskodne by som skusila. a da sa vobec ta imunita natrvalo napravit? vopred dakujem za kazdu radu

lujziara

Pri deťoch nie je na vitamíny skoro. Deti ich potrebujú aby boli zdravé, aby nemuseli bojovať s problémami už keď majú pár mesiacov :)

fantomka

kuzelnicka Neviem, bola som taka zmatena z toho, ze preco vobec tak skoro, ci to nemoze byt s tym nejaky problem. Ale tak evidentne zbytocne som panikarila. Zbytocne som si robila unahlene zavery. :)

lujziara

Tak tak, ťažko je čakať pokiaľ dieťa imunitu stratí. Mne sa osvedčilo používanie Cebionu. Po nejakom čase sa ukázalo, že sa zdravie našej malej polepšilo a musím si zaklopať, že ju chorôbky obchádzajú. Zdravie dieťaťa by malo byť predsa to najdôležitejšie a nemalo by sa podceňovať

kuzelnicka

Presne ako píšeš, len podľa mňa je lepšie ju budovať už pred tým, ako dieťa nastúpi niekam do kolektívu, lebo tam to býva často pre imunitu konečná a dieťa nachytá všetko, čo sa tam objaví

addia

Najmä keď deti chodia do kolektívu alebo sa stretávajú s inými deťmi, čo je bežné a povedala by som, že pre správny rast a vývoj aj nevyhnutné :) Tak tá imunita je vystavovaná dosť veľkému riziku, keď ju nijako nepodporujeme, keď jej nepomáhame udržať sa vo forme

kuzelnicka

Fantomka je to pekné čítať, že si pochopila aké dôležité je myslieť na imunitu, už keď má dieťa čo i len pár mesiacov. Že už vtedy sa imunita buduje a už vtedy ju môže niečo oslabiť, niečo narušiť.
Na toto by sme mali myslieť a hlavne urobiť niečo skôr ako bude imunita oslabená!

fantomka

darinik Ty si mila, zlata :) Beriem to teda do uvahy a uz nebudem zbytocne hazardovat s takymito vecami a hlavne nie so zdravim dietata ;)

emanulka

- Hej. Vyčkávame vyčkávame a potom sa čudujeme, keď je neskoro a keď naše deti už začnú mať nejaké zdravotné problémy. Fakt riešenie. -

kixx

tak tak mame mnohokrat mylnu predstavu o tom, ze stale mame cas na to aby sme detom zacali davat vitaminy, ze ved ked budu vacsie, ked budu vo vacsom kolektive a pritom aj takto uz ked maju par mesiacov, tak sa stretavaju s mnozstvom nastrah :)

Darinik

toto je to najmenej, čo môžem, čo som mohla pre teba spraviť, takže neďakujem, pri zdraví sa neďakuje, za nič, ja som rada, že som ti mohla poradiť pomôcť, nevadí, že si to nevedela, podstatné je, že už to vieš a budeš tým pádom aj viac na zdravie detí dbať :-)