Imunita znizena u dietata

Príspevok v téme: Imunita znizena u dietata
marike

POMOC , prosim vas poradte
moje dieta ma znizenu imunitu na vsetkych urovniach-specificku i nespecificku, celkovu i bunkovu, a co ja viem co vsetko, len viem ze sa to ma aj vrodene a na vsetkych slizniciach ci tak nejak mi to vysvetlili /ja tomu moc nerozumiem/ a ze sa nan nalepi kazdy bacil virus bakteria co ide okolo a reaguje citlivo i na vsetky alergeny a vkuse je chore. prosim vas, som zufala z toho mnozstva liekov, ma len 3 rocky a rada by som mu pomohla. poradte mi nieco ako mu tu imunitu posilnit aj inak nez liekmi aby sa z toho dostalo. co mam robit. prosim o nazor aj lekarov aj inych odbornikov co tu diskutuju.aj nejake prirodne preparaty,ale ucinne a neskodne by som skusila. a da sa vobec ta imunita natrvalo napravit? vopred dakujem za kazdu radu

fantomka

baby Ahojte ako na tom ste? Sice je leto clovek by si povedal, ze teraz je malo ludi chorych, ale v mojom okoli sa az cudujem, kolki maju nadchu a kasel. Az fakt ziram. My sa celkom dobre drzime, uzivame si tieto krasne dni:)

kuzelnicka

Emanulka tak by to aj malo byť, deti by nemali sedieť doma medzi štyrmi stenami, mali by byť vonku a objavovať svet, aj to má vplyv na budovanie imunity.
Rovnako ako aj vitamíny. Tento vitamín, čo ty si písala, že dávate tak to kvitujem, je dobrý, kvalitný. Len ako pri každom jednom platí, že zmysel má ak sa dáva pravidelne a dlhodobo :)

emanulka

- Kixx, to je pravda, ale my šak už dlhodobo dávame Cebion a v podstate odkedy ho dávame odvtedy vôbec neriešim to, že aké je počasie. Von chodíme neustále. Každý deň musíme ísť. A je nám jedno či prší, či sneží alebo svieti slniečko. -

lujziara

Kixx ale zase netreba sa nechať tým strhnúť, predsa len keď máme silnú imunitu, tak si náladu nemôžeme nechať pokaziť tým, že sa slniečko schová za mráčiky!

kixx

addia aj tie slnecne luce maju vplyv na imunitu a tiez aj na naladu deti a vlastne nie len deti ;) len skoda je to, ze teraz zase nejako skoro asi slnko neuvidime, cize imunita a celkovo zdravie dostane este viac zabrat :/

addia

Pokiaľ budeš dávať celý rok a kvalitný vitamín C, tak myslím, že nie je nejaký dôvod na obavy, tento vitamín C má na imunitu veľký vplyv a veľa od neho závisí, takže myslím, že inak môžeš byť pokojná a tešiť sa z toho, že je drobec zdravý a môžete si užívať prvé slnečné lúče :)

Darinik

potom sa teším z toho, že je zdravý, lebo to je to najdôležitejšie, nič dôležitejšie podľa mňa nie je pri deťoch, len aby boli zdravé a šťastné, to by mala byť pre nás priorita :)

lujziara

Myslím, že s tým by nemal byť problém aby ostal zdravý celý rok, len je fajn keď ešte aj stravu bude mať trošku pestrejšiu, lebo aj to má trošku podiel na týchto veciach a keď doplníš vitamíny, plus nejakú pestrú stravu, ak teda dieťatko je už trošku väčšie tak myslím, že sa nemáš čoho báť :)

fantomka

darinik Prirodzene, poucila som sa. Bola som kupit tie kvapky, ten vitamin C a nasadili sme ho. Poviem ti, ze maly je zdravy.
Dufam, ze to tak ostane cely rok, ze nam tento vitamin prinesie vysledky jake ocakavame :)

Darinik

fantomka čiže si sa poučila? vzala si si niečo z toho, čo sme ti písali? ako sa máte?
ako sa má drobček? zaujíma ma to, či ste zdraví :) lebo to je u detí podľa mňa najdôležitejšie!