Ako a čim lieči Luba Albertova

jetu

Ahojte je tu niekto, čo sa momentalne lieči u Luby Albertovej? Ako zaberaju tie kvapky? Ako prebieha komunikacia s nou cez e-mail? Ževraj kto prestane s nou komunikovat, prestava ho liečit? Ako to vlastne je?

?????

MiskoKadlec, študenti psychológie môžu mať prednášky z medicínskych odborov, myslím, že je to aj žiadúce vzhľadom na existenciu psychosomatických chorôb. Otázne však je, či vyštudovaný psychológ, ktorý lieči telesné zdravotné problémy, ich lieči na základe poznatkov, ktoré získal z prednášok z medicíny. Určite nie, pretože na takúto lekársku prax musí mať lekársky titul a atestáciu z príslušného odboru, napr. pediatrie. Ak niekto lieči bez titulu, je liečiteľom, aj keby mal titul z ekonómie, psychológie či filozofie.

karolinka122

zdravychory, kazda liecba je aj o viere, ak liecbu nepodporis aj zdravou myslou a budes sa stale utapat v negativnych myslienkach, nebude ti pomahat ani ten doktor. Vesela mysel pol zdravia stara ludova mudrost.

zdravychory

Kreon no ked ides na to takto, tak ako mozes cakat ze liecba pomoze? Ved uz dopredu o tom pochybujes. Ja by som na tvojom mieste isiel radsej k doktorovi. Alternativna liecba je aj o viere. A ked ju nemas tak to nezaberie. Podla mna.

MiskoKadlec

za slobodna som chodil z babou, ktora studovala psychologiu. ak si dobre pamatam, mala skusky z medicinskych predmetov. tusim anatomia, biologia, fyziologia, neurofyziologia, urcite viem ze psychiatria.vsetko si to nepamatam.tie skusky robila niektore na lekarskej fakulte alebo priamo v nemocniciach u tych lekarov ktori na medicine aj ucili. zavolali si studentov k sebe do ambulancie a tam ich skusali.
je to aj pochopitelne ved psychologovia robia mnohi v nemocniciach a napr. psychosomatika to je vedny obor ktory riesi prepojenie choroby a psychiky. vela sme o tom vtedy debatovali, celkom ma to zaujimalo.dokonca som niekedy aj banoval ze som to sam neisiel studovat. ale uz som vtedy koncil vysku a na dalsiu skolu som uz nemal naladu. ale psychologia je velmi zaujimavy odbor az na to uplatnenie, tam to uz skripe. mam taky dojem, ze u nas sa to velmi nenosi a psychologov je tu u prilis vela, takze robia vsetko mozne, len nie psychologiu.

Mat-X

Bořivoj, Albertová robí prednášky vo Viedni niekoľkokrát do roka, ale keďže píšeš, že nevieš nemecky, tak to ti asi nepomôže. A k tvojmu návrhu aby prestala liečiť len toľko, že pevne dúfam, že to neurobí.