Ako a čim lieči Luba Albertova

zdravychory

Kreon no ked ides na to takto, tak ako mozes cakat ze liecba pomoze? Ved uz dopredu o tom pochybujes. Ja by som na tvojom mieste isiel radsej k doktorovi. Alternativna liecba je aj o viere. A ked ju nemas tak to nezaberie. Podla mna.

MiskoKadlec

za slobodna som chodil z babou, ktora studovala psychologiu. ak si dobre pamatam, mala skusky z medicinskych predmetov. tusim anatomia, biologia, fyziologia, neurofyziologia, urcite viem ze psychiatria.vsetko si to nepamatam.tie skusky robila niektore na lekarskej fakulte alebo priamo v nemocniciach u tych lekarov ktori na medicine aj ucili. zavolali si studentov k sebe do ambulancie a tam ich skusali.
je to aj pochopitelne ved psychologovia robia mnohi v nemocniciach a napr. psychosomatika to je vedny obor ktory riesi prepojenie choroby a psychiky. vela sme o tom vtedy debatovali, celkom ma to zaujimalo.dokonca som niekedy aj banoval ze som to sam neisiel studovat. ale uz som vtedy koncil vysku a na dalsiu skolu som uz nemal naladu. ale psychologia je velmi zaujimavy odbor az na to uplatnenie, tam to uz skripe. mam taky dojem, ze u nas sa to velmi nenosi a psychologov je tu u prilis vela, takze robia vsetko mozne, len nie psychologiu.

Mat-X

Bořivoj, Albertová robí prednášky vo Viedni niekoľkokrát do roka, ale keďže píšeš, že nevieš nemecky, tak to ti asi nepomôže. A k tvojmu návrhu aby prestala liečiť len toľko, že pevne dúfam, že to neurobí.

?????

Niekto tu písal, že p. Albertová je psychologička. Má aj nejaký titul z medicíny? Je všeobecnou lekárkou alebo lekárkou s nejakou špecializáciou? Samotní psychológovia nemajú doktorský titul.

konzulta

Bořivoj, podľa teba je liečba ľudí premárnený čas? Ja mám taký pocit, že v Čechách je dosť autorov, ktorí píšu knihy o zdraví. Niektoré sú aj dobré, hoci možno tí ľudia nikdy nikoho nevyliečili. Takže knihy asi nechýbajú, skôr chýbajú ľudia, ktorým záleží na ich pacientoch.