Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

Karol232

Boli ste niekto v Ružinovskej nemocnici na operácii? Koho by ste mi odporučili? Ževraj je to tam lacnejšie ako na sukromnej klinike. Ďakujem.

scooty

@disi : pekny den prajem, viem o com hovorite, len v mojom pripade to rodicom vobec nevadilo, vsetko som si hradil a vybavoval sam. Neviem ako je to u deti, hlavne nie v 11 roku, ale ja by som siel na operaciu alebo aspon na nejaku liecbu cim skor, pokial ho to nezasiahne psychicky poriadne. A to najskor zaciatkom puberty. Viem o com hovorim, 20 rokov a nemal som priatelku, kvoli tomu, ze som sa hanbil za svoje telo...teraz je to ine, pomaly sa davam na nohy.
Neposlal vas doktor na mamografiu? tam by sa mohlo zistit ci je tu tukove tkanivo alebo nie. Je moznost, ze sa to upravi v puberte, ale ked vravite, ze je to vacsie a boli ho to, tak neviem...
Dajte prosim vediet ako ste dopadli.

PS : lekari vedia ludi velmi rychlo odbit, ved to nie je ich dieta

scooty

disi

Som síce žena a nemám tento problém, ale má ho môj syn, no a je to strašné, hlavne teda v lete.
Nie pre mňa, ja sa len trápim, že on sa trápi....
Má jedenásť, začalo mu to tak cca pred rokom a pol a bola som s ním aj u lekára, ale vraj z toho vyrastie...možno.
Hanbí sa a navyše ho tie prsia i bolia.
Je štíhly a vysoký, nevieme, žeby niekedy bral nejaké hormonálne lieky, ani v rodine to nikto nemal, hanbí sa, keď sa vyzlečie do plaviek, aj v lete, na dovolenke, videla som, ako sa ľudia obzerali, je našťastie ešte malý, jemu to po chvíľke nevadilo, nevšímal si pohľady, ale mňa to mrzí... a hlavne mi vadí, že ho to stále bolí...
Počula som o homeopatii, ale neviem ktorý liek konkrétne by na to bol.
Bývame dosť ďaleko od všetkých veľkých miest, naši malí homeopati to nevedia... nechcú riešiť? ...a ja, potrebovala by som radu.
Nechcem ho nechať sa tým trápiť, kým vyrastie, ak z toho teda vyrastie.
Dík.

achelon

Zdravím,
matino neviem koľko tento zákrok stojí v BB ale keď som si zisťoval ja ceny tak na súkromných klinykách to bolo od 1000 a viac. Ja som sa tomuto zákroku úspešne podrobil pred piatimi dňami takže zážitky sú veľmi čerstvé ale definytývnu sumu ešte neviem ani ja lebo faktúra nedorazila.

matino

Nebol niekot z vás operovaný aj v novamede BB? chcel by som vediet cenu toho zakroku kolko by ma cca priblizne stal

shifter

hi all... ja tu novy mam 22 o gynekomastii som sa dozvedel asi pred dovmi rokmi ze daco take existuje a ravdepodobne to mam aj ja .d bohuzial... do 18 nastky som sa tym moc nezaoberal mal som nadvahu a reku ze schudnem..zacal som cvicit nabil som si ruky fest makam vela strasne ale tie kozy absolutne nic. az ked som si precital o gynekomastii tak som vedel o co ide a dost ma to zarmutilo lebo naozaj si tam tu zlazu viem nahmatat .... trickam sa vyhybam tie rbadavky mi cez ne trcia vecsinou kupujem si original ze polokosele iba ce zktore to temer nevidno (hrubsi material a tak) v lete teda trpim.d je to sice slabsia gyneko ale aj tak moje sebavedomie je absolutne nizke ako vravim mam 22 dievca som nemal aj ked si myslim ze som pohladny a niektore kamosk ysa doslova vnucovali ale proste ked som si uvedomil aky mam hrudnik racej som vzdy zutekal..na operaciu nemam guraz a skoda penazi zeny ma uz prestali zaujimat .d sebavedomie cem liecit tym e si kupim motorku po ktorej uz roky tuzim a zaroven aj motorkarska kombineza mi ghrudni kvyhladi a nebduem sa musiet potit medzi ludmi ci sa mi nahodou nedivaju na hrudnik lebo ked som nosil trika chorobne so ms akontroloval ci moj hrudnik nevyzera smiesne a ludia by na mna cumeli je to proste hrozne zavidim kamosom co maju atleticke postavy a ziadne zlazy na hrudi neviem preco prave ja... aach nuz nic hadam si ten zivot nejak odyijem aj za cenu toho ze neustale budem svoje telo skryvat oblecenim ..aspon ze ide zima a mikiny ma zachrania haha je to naozaj hrozne toto:ddd inac ece one sem tam aj moja hrud vzyera fakt byt pekna a namakana ale len vtedy ak telo nemaham alebo mi je zima vtedy sa bradavky upravia a na malu chvilu som aj ja stastny ale potom sa to vrati do toho hrozneho normalu a tam to vsetko konci.d to je vsetko musel som vam to tu napisat lebo za tie roky so ms anikomu nezdoveril dusim to v sebe ..o svojom probleme sa proste hanbi mrozpravat s rodinou s kamosmi dvojnasobne proste je to nepripustne maju ma za seriozneho cloveka nikdy b ysok neriesil svoje kozy aj ked mame som sa sem tam postazoval ale ta ma furt zacne odhovarat ze je to normalne ze vyzeram super a co vymyslam urcite to poznate aaj ked sportujem hrame futbal s partiou ci tenis vtedy hrudnik vyzera skvele zelal b ysom si aby bol uz vzdy taky ale to trva len chvilu skoda.d to uz je na dnes vsetko haha

aj ja

Neverte moc tým rečičkám,že liekmi,alebo cvičením sa zbavíte gynekomastie,aj keď cvičením nič nepokazíte,ale ani nezmeníte,za to liekmi si jedine uškodíte,pomôže vám jedine operácia,samozrejme tomu predchádzajú potrebné vyšetrenia.
Inak vidím,že Vás sem od začatia tohoto fóra hodne pribudlo,starí sa postupne vytratili a prišli noví,zbytočne sa niektorý navzájom porovnávate,lebo každý to má individuálne tvarom,hĺbkou postihnutého podkožného tkaniva,vrátane žlazy a po operácii aj výkonom a skúsenosťami operujúceho chirurga a samozrejme dodržiavaním pooperačného režimu.

anonymouse

no ja som tiež podstúpil operáciu na výber žliaz, bol som v normálnej nemocnici a nesťažujem sa dokonca tie hadičky čo som mál na odsávanie krvy a hnisu som im 2 nechtiac rozbil :D ... ochotne mi to vymenili starali sa o mňa dobre bol som tam dokonca 5 dní nechali ma totiž aj cez výkend preistotu ... teraz to už mam v relatívne dobrom stave ... celkovo je to o dosť menšie ako bolo už na prvy pohľad ... čo sa týka jazviev ... neviditeľné fakt pekná práca ... kamarát ani keď sa z blízka pozeral nevidel kde ma to vlastne rezali ... proste pekná práca, čiže to že v nemocnici su rezníci by som vobec neveril ... práveže tam chodi vela takých aj s týmto problémom dosť je to tam časté a maju už v tom prax ... lebo fakt perfektné to je ... ešte kus mám take hrčky pod jazvou ale to treba natierať a ustúpi to, malo by ... je to normálne a zvyšok chce už len čas a športovať dietovať ... ale som spokojný celkovo je to dobré ... a čo sa týka ľudí mladších ako 18 nech skúšajú to cvičením, posilovaním na prsia a nech rozbiju tie guličky, hrudky pod bradavkou ... ono ide hlavne o tom že pokiaľ vám tie žlazy vyberu už tam nikdy nepriberiete ... čiže keď máte 15 rokov a 45 kil obrazne tak to neodporúčam vôbec ale radšej počkať ... lebo keď budete mať potom 30 rokov a tak málo kíl budete ľutovať že ste ešte nevydržali tu nejaku dobu ...

lrtcg

caute.skusim to tak vseobecne zhrnut.mam 5mesiacov po operacii a mam to asi o 20percent lepsie ako pred cize ziadne bingo.ale ja som to mal male preto je asi rozdiel tak slabo viditelny..jazvy uz odpuchli.cize kazdy kto mate predstavu jake to bude super o 2tyzdne po operacii sa radsej ukludnite.naozaj zalezi na type cloveka.a ked mozem poradit nedavajte si to robit v lete lebo sa to bude na hovno hojit a este horsie odpuchat.a cudujem sa ludom co zato platia 1000 eur a podobne .ta operacia ma hodnotu maximalne 500eur plus nejake poplatky...majte sa