Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

Kusko

Sevas chlapci.Píšem prvý krát.Som druhý deň po operácii.Bolesti sú znesiteľné a zajtra už idem do práce.Mám sedavé zamestnanie a nepracujem fyzicky,tak Doktor vravel,že je to v poho.Trochu sa bojím výsledného efektu operácie,ale horšie ako to bolo to už snáď nikdy nebude.Mám 30 rokov a celý život som sa vyhýbal kúpaliskám a každé leto bolo pre mňa utrpením,tak som s tým konečne niečo urobil.Operácia bola v pohode.Doktor odoperoval,povedal,že všetko ok,kontrola o dva týždne a dovi,dopo....Ako u zubára...tak dúfam,že to bude všetko OK.

drwoomek

Nazdar, pozeram, ze zase sa tu rozprudila debata. Som starsi prispievatel a stale si setrim na operaciu. Mam 20 rokov a gynekomastiu mam na oboch stranach, mam tam aj tuk ale mam tam aj pomerne dost velku zlazu, ktoru si viem sam nahmatat. Mam tie iste problemy, ze sa nemozem nikde vyzliest. Riesil som to, bol som uz asi 3 krat u endokrynologa no ten mi povedal ako kazdy iny, ze to zmizne, no za ten rok sa to este viac zhorsilo a co je najhorsie tie zlazy ma zacinaju aj dost boliet a to z nicoho nic, nemusim to ani namahat. Pozeram ze chodite po operaciach. Ja mam kliniku Pro Care hned oproti bloku, dufam, ze taky zakrok ako v Bratislave u doktorky Karovicovej robia aj tu v Kosiciach a stoji to aspon priblizne tak. Nasetrim a veru pojdem. Je to zbytocne trapenie iba. Len neviem ako to bude s tymi terminmi, ako dlho trvaju vysetrenia, ako dlho treba cakat na vysledky, a kedy je vlastne zakrok, v tomto by som potreboval poradit. A este taka otazka ku akej doktorke by som sa mal objednat na prve bezplatne vysetrenie v Kosiciach? Mam ist ku endokrinologicke? Vdaka

peterlll

hovorite si odkial to mam ? je to dedicne ? odpoved je jednoducha : nesnou stravou. vyrobcovia pchaju do kurčiat hormony vdaka ktorim su 2x vecsie ako domace sliepky u ludi na dvore . tesia sa jak zarobili a toto je vysledok vyvoja vsetkeho : muži s prsiami pred 100 rokmi bolona svete urcite mozno 1% s dnesneho poctu pacientov s gyne cize sa podakujte tym vyrobcoma chovatelom kurciat

seki24

realista

tak dneska som bol na kontrole a povedali mi ze mam prist o pol roka znova to je cele tak neviem...hovoril ze mozno to zmizne lebo ja to nejak velke zatial nemam a mam to len na jednej strane a ze ak to nezmizne tak potom ta operacia, no tak ked by to zmizlo by som bol velice rad. ty si ako na tom nebol si sa objednat?

realista

seki24 mal som uz ist na operaciu mal som uz aj vysetrenia aj termin,ale ochorel som a tak by sa to nedalo zrealizovat,a potom som uz musel dat peniaze na ine veci a neviem ci niekedy tak lahko dam tolko penazi dokopy,1200 len samotny zakrok 50 vesta 50 ci tak nejako stoji interne vysetrenie,10 anesteziologicke a sono to uz ani neviem,je to velmi vela,vsak urcite to vravel aj tebe,a pochybujem ze by nam to poistovna preplatila,ti setria na vsetkom,ale ak by sa ti to nahodou podarilo daj mi vediet ako,lebo keby mi aspon polovicu preplatia tak by som nevahal ani sekundu,ale takto je to vela, a co sa tyka dr.Karovicovej,su na nu dobre ohlasy,ale neviem kedy si najdem tak viacej casu aby som sa odhodlal ist k nej...takze neviem,ale chcel by som uz aby som vyzeral normalne a nemusel sa uz hambit za toto.dufam,ze sa toho raz zbavim...

seki24

realista
cav chcem sa ta spytat ci si uz bol na tej operacii alebo ci sa chystas ja som takisto z nitry a dneska som bol u bakosa povedal ze mam ist na sono a potom k nemu 21.11 lebo dovtedy ma dovolenku...no ked mi odporuci operaciu tak k nemu zrejme urcite nepojdem ak sa to nebude dat preplatit poistovnou rozmyslam tiez o tej dr karenovicovej ale este uvidim mesiac casu...

to all:
dr bakos mi zakazal aj cvicit - chodim do posilovne, myslite ze ked by som tam tak 2x za tyzden skocil bolo by to zle? alebo aky to moze mat vplyv na to, cital som jeden clanok a tam zas naopak cvicit odporucaju tak neviem...

tpch

Skus si postlacat bradavku a dvorec okolo bradavky. Ak nahmatas len tukove tkanivo, je to asi pseudo, ak nahmatas tuhu zlazu, tak pravdepodobna "prava" g. Ale nechaj to na lekara, toto je len taka neista metoda.