Som gay ale nechcem byť!

Príspevok v téme: Som gay ale nechcem byť!
erikkire

ludia pomožte mi som z toho už uplne zufaly. mám 15 a som si istý že som gay proste pačia sa mi muži a strašne ma vzrušuju. Ale ja nechcem aby to tak bolo chcem byť normalny chlapc mat manzelku deti aj vsetko. uz od malicka som stale vacsi kamarat s dievcatmi asi to bude preto. Ale niekedy sa mi pacia aj zeny napriklad ked vyrazim vonku do baru tak si aj najdem neake dievca s ktorym si zatancujem alebo sa bozkavame mna to vzrusuje ale nie tak ako chlapy ja nechcem byt ani by ani homo chcem byt normalny da sa to neako zmenit?

sima666

@erikkire píšeš v dosť zlom rozpoložení. Netráp sa pre to čo možno ani nie je pravda. Skús sa uvolniť, nemysli na to čo nechceš byť, mysli na to, čo chceš. Skús len tak byť, robiť veci čo máš ráád. Ak aj potom budeš cítiť to čo teraz, prijmi to :). Nič strašné sa nedeje. Nie je to smrteľná choroba, len sa maj rád. Prajem ti, aby si sa našiel a mal sa rád a vážil si seba samého :)))

mwxds

Nemusíš byt gay .. keď ta vzrušujú aj baby tak si BISEXUÁL a na tom neni nič aj taký sú ľudia❤️Buď hrdý na to kdo si❤️A užívaj si život

Kvetulaaa

clovek sa tak nenarodi a nemusis byt cisty gay.aj bisexuali existuju a mju aj normalne rodiny ale tak zasa uvidis ako sa to bude dalej vyvijat a ci ta aj dalej budu vzrusovat chlapi alebo zeny

Filip TT

bella - existujú aj vrodené poruchy - človek sa s tou poruchou narodí aj keď to nemá v genetickom kóde. Nastane chyba v prenatálneho vývoja. Toto je pravdepodobne aj prípad vrodenej homosexuality - nie je na to gén, ale vzniká to počas prenatálneho vývoja. Iný druh homosexuality je získaný - napríklad ak je zneužívané maloleté dievča môže získať odpor k mužom a podobne.

bella21

Dr. Socarides píše: "Homosexuáli sa spojili .., aby vyhlásili homosexualitu za normálnosť a útočili na každú opozíciu proti tomuto chápaniu. Rozhodnutie APA poslúžilo ako trójsky kôň, ktorý otvoril dvere k rozsiahlym psychologickým a sociálnym zmenám v sexuálnym zvykoch a mravoch. Rozhodnutie sa využilo, aby homosexualitu normalizovalo a udelilo jej status, o ktorý sa oplatí snažiť. Pre mnohých amerických psychiatrov zostáva tento čin mrazivou pripomienkou, že ak sa za vedecké princípy nebojuje, môžu byť porazené. "

Rozhodnutie APA spôsobilo, že počas viac ako 30 rokov sa lekárom zabránilo správne a riadne diagnostikovať homosexualitu ako úchylné správanie a z tohto dôvodu nemohli pre tieto osoby odporučiť liečbu.

V Amerike sa tak nastavila výhybka, ktorej dôsledky boli ďalekosiahle. Politický nátlak pokračoval. V r. 1990 aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyškrtla homosexualitu zo zoznamu duševných porúch. Homosexuál sa má považovať za normálneho a zdravého človeka.

bella21

Doteraz nebolo preukázané, že sa človek rodí ako gay alebo lesba, zatiaľ nebol objavený gén spôsobujúci homosexualitu. Populárne tvrdenia, že za homosexuálne sklony môže genetika, sa zatiaľ vedecky nepotvrdili. Naopak, psychiatria spolu so psychológiou daný problém vedecky popísali a vedia ho aj vyliečiť. O úspechoch psychiatrov práve v tejto oblasti sa však veľmi na verejnosti nehovorí, pretože to ide proti presadzovaniu gender ideológie a záujmom homo-lobby.

Vráťme sa trochu dozadu k vylúčeniu homosexuality zo zoznamu psychických chorôb. Prvýkrát sa to stalo na pôde Americkej psychiatrickej asociácie v r. 1973. Málokto však vie, čo tomu predchádzalo a za akých okolností k tomu došlo.

Pred r. 1973 sa homosexualita zaraďovala ako psychická porucha do sekcie 302 Diagnostického a štatistického manuálu duševných porúch, ktorý je referenčnou príručkou používanou psychiatrami v USA (skratka DSM-II). V sekcii 302 - Sexuálne úchylky, bola homosexualita uvedená na 1. mieste. Sekcia 302 hovorila, že homosexuálne osoby tvoria kategóriu jednotlivcov, ktorých sex. záujem je v prvom rade orientovaný na objekty odlišné od osôb iného pohlavia, na sexuálne vzťahy .., ktoré sa uskutočňujú za zvláštnych okolností. Aj keď mnohí vnímajú svoje praktiky za poľutovaniahodné, nie sú ešte schopní nahradiť ich normálnym sexuálnym správaním.

Psychiater Dr. Ronald Bayer vo svojej knihe Homosexuality and American Psychiatry: The politics of Diagnosis (1981) píše, že prvý útok homosexuálnych aktivistov na Americkú psychiatrickú asociáciu (APA) sa stal v r. 1970 počas konferencie APA v San Franciscu. Gay aktivisti sa rozhodli narušiť konferenciu prerušovaním rečníkov, prekrikovaním a vysmievaním sa zo psychiatrov, ktorí vnímali homosexualitu ako psychickú poruchu. V r. 1971 Frank Kameny, homosexuálny aktivista pracujúci pre Gay Liberation Front, počas konferencie APA vytrhol mikrofón a kričal: "Psychiatria je vtelený nepriateľ. Psychiatria vedie nemilosrdnú vyhladzovaciu vojnu proti nám. Môžete toto zobrať ako vyhlásenie vojny proti vám." Homosexuáli si urobili napodobeniny poverovacích listín APA a získali prístup do výstavného priestoru konferencie. Zastrašovali každého, kto tvrdil, že homosexuáli potrebujú liečbu. Kameny si našiel spojenca v APA v osobe Kenta Robinsona, ktorý pomohol gay aktivistom prezentovať svoju požiadavku na vylúčenie homosexuality z DSM. Na konferencii APA v r. 1972 mali homosexuáli povolený stánok s názvom "Gay, hrdý a zdravý". Kamenymu dovolili byť účastným panelovej diskusie psychiatrov o homosexualite. Snaha vylúčiť homosexualitu z DSM bola výsledkom politickej moci, hrozieb, vydierania a nie vedeckých výsledkov. Pred konferenciou APA v r. 1973 sa niektorí psychiatri pod vedením Dr. Irvinga Biebera a Charlesa Socaridesa pokúsili zorganizovať opozíciu ku snahám homo aktivistov.

Po veľkom politickom tlaku sa 8 členovia jedného výboru APA stretli za zatvorenými dverami, aby diskutovali o žiadosti Kamenyho. Podľa svedectva Dr. Jeffreho Satinovera (uvádza to vo svojej knihe Homosexuality and the Politics of Truth) oponentom bolo daných iba 15 minút na argumentáciu. Nakoniec výbor väčšinou hlasov rozhodol, aby o Kamenyho žiadosti hlasovalo 10 000 členov APA. Celé hlasovanie prebiehalo podivuhodným spôsobom. National Gay Task Force si obstaralo zoznam adries členov APA a každému z nich zaslalo list, ktorý ich vyzýval hlasovať za vymazanie homosexuality zo zoznamu mentálnych porúch. Žiadny člen APA nebol informovaný, že poštové zásielky boli financované zo strany homosexuálnych aktivistov. Na základe následného hlasovania bola homosexualita vymazaná zo sekcie 302 DSM-II. APA tak dala pod vplyvom zastrašovania politickú odpoveď na to, čo si vyžadovalo vedeckú odpoveď. Vedecké štúdie boli ignorované. Ide o precedens, ktorý sa vo vedeckom výskume nikdy predtým nestal.

Podľa Josepha Bergera, významného člena APA, sledovaným cieľom nebolo dospieť k definitívnemu vedeckému rozhodnutiu o homosexualite, ale vytvoriť priaznivú klímu na zmenšenie intolerancie voči homosexuálom. Keďže členom APA bolo podsúvané, že ide o vytvorenie klímy, ich hlasovanie bolo zneužité a neprávom interpretované ako vedecká výpoveď. Následkom však bolo aj to, že sa dokonca začala zakazovať akákoľvek diskusia o tejto téme.

Gima

Homosexualita je sfera genetiky. Dedí sa poškodený gen po niekolkých generaciách. Nemá to žiadny súvis s Bohom a vierou. Viera a Boh je čisto stav psychiky a sociálneho života. Človek sa líši od zvieraťa iba schopnosťou slova a rozumu. Ostatné telesné funkcie sú genetika, výživa a vývoj. Tak sa netráp nad sebou. Podstatne je byť šťastný a milovaný. Ostatný ti môžu byť ukradnutí.