Oslabená imunita

Príspevok v téme: Oslabená imunita
imaginary

Co odporucate na posilnenie imunity? Ako dieta som byvala casto chora, infekty dychacich ciest a podobne. Nastastie som z toho vyrastla, ale posledneho pol roka som bola uz 5 krat chora, z toho 3x som dostala antibiotika. Virozy, zapal stredneho ucha, zaludocna viroza, silny kasel a zhorsenie astmy.. Poznate nejake ucinne pripravky v primeranej cenovej hladine, ktore by mi mohli pomoct? Dakujem

redka

ja nemam nejake ochorenia, ktore by som potrebovala riesit, skor chcem nejaku prevenciu robit... este mi napadlo, ze ked si dam nejake tazsie jedlo, tak si dam enzymy.. (superenzymes od now) - brala som pred par mesiacmi aj oreganovy olej, gse tabletky, candida support atd... este mam doma skoro cely candex ale uz ho asi nebudem brat... zistujem ze tie moje psychicke stavy budu mat skor pricinu v tom Dcku alebo tiez v b12

redka

no ja uzivam toho dost.. neviem co skor a zda sa mi ze vela toho beriem :D zatial je to take sporadicke, niektore neberiem kazdy den... ale beriem vitamin d3 tak 1000 az 2000 denne (zistili mi nedostatok a fakt ked ho beriem aj ked sa ukazujem na slnku tak mi je lepsie hlavne psychicky), beriem vit e, selen, jod zatial v podobe morskych rias dulse, sem tam ked si spomeniem vitaminy B 50 (neco ako hodne silny B komplex)... asi kazdy druhy den si spomeniem na probiotika + krill oil... sporadicky lecitin granulovany, vlakninu sa snazim hlavne v strave, niekedy si dam psyllium ci inulin... este som bravala aj komplex na stitnu zlazu thyroid energy ako prevencia... a obcas si varim lapacho, vilcacoru, rooibos... este mam v tom medzery a je mi proti srsti brat tolko doplnkov.... idem objednavat zasa z i herb nieco lebo nieco mi uz podochadzalo a nieco nove este chcem vyskusat... este som zabudla na vitamin c ale ten tiez len ked si spomeniem.... da sa povedat ze v poslednej dobe beriem previdelne ecko, selen, vitamin d3

odpovedam

aj ty, redka, uzivas nieco na imunitu? kolostrum je super, urychluje aj priebeh choroby. vzdy, ked som chora, tak ho uzivam a o dva dni mi je omnoho lepsie. este mi napadli nejake enzymy, ale v tych sa nevyznam... kazdopadne, bojovat treba s velkou silou a vsetkymi zbranami :-)

odpovedam

no vitaminy, mineraly a stopove prvky samozrejme potrebne su, ale su len podpora. Imunitu tvoria imunoglobuliny a dobre crevne bakterie, takze bez nich to nema zmysel. Cize uz k spominanemu priddaj predovsetkym kolostrum a probiotika (entericky uzavrete a tepluvzdorne) + mikrovlakninu, ktorou sa probiotika zivia. bez mikrovlakniny sa nerozmnozia. Ja k tymto uzivam este aminokyselinu glutamin, tiez je na imunitu, potrebuje ho 60% buniek tela. Tiez som mala velky problem s imunitou, no teraz je to omnoho lepsie. Takze kolostrum a probiotika bezpodmienecne.

redka

zakladny balicek podla rng je zinok, selen, vitamin e, vitamin d3, vitamin c jod,... pozri si v jeho teme ake davky a formy si mas zohnat... potom take veci ako lapacho, vilcacora a pod... rng dopise priipadne si zadaj do google neco ako "rgn imunita"