Oslabená imunita

Príspevok v téme: Oslabená imunita
imaginary

Co odporucate na posilnenie imunity? Ako dieta som byvala casto chora, infekty dychacich ciest a podobne. Nastastie som z toho vyrastla, ale posledneho pol roka som bola uz 5 krat chora, z toho 3x som dostala antibiotika. Virozy, zapal stredneho ucha, zaludocna viroza, silny kasel a zhorsenie astmy.. Poznate nejake ucinne pripravky v primeranej cenovej hladine, ktore by mi mohli pomoct? Dakujem

Kýčera

Tak na to, dievča, zabudni! On rozhodne netrpí SEBAREFLEXIOU/ako ja/. Ja si myslím, že ten niekto tu tie doplnky predáva, alebo im robí reklamu, po americky. A MY TO NIE SME. My Slováci totiž vieme, že mnohé choroby sa dajú VYLIEČIŤ BEZ DOPLNKOV, o.i. aj ZMENOU ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU- úpravou stravy, vynechávaním niektorých potravín pri ochoreniach,...

lombardo1981

RNG, bez urážky. Ale doteraz si ma nepresvedčil, že sa v tých svojich milovaných výživových doplnkoch vyznáš tak dokonale ako sa tu snažíš prezentovať. Dôkazom je jeden doplnok, ktorý som tu už spomínala. A keďže si naň nereflektoval...
Na znižovanie kreatinínu je vhodná nízkobielkoviná diéta a vyhýbaniu sa jedlám (i doplnkom) s obsahom arginínu, glycínu a metionínu. Práve z týchto troch aminokyselín sa vyvtvára kreatinín. I keď tie majú schopnosť na nahrádzať. No telo uprednostní práve tie, ktorých sa vytvára. Kyselina lipová zvyšuje využitie kreatínu vo svaloch a môže dopomôcť aj ku zníženiu keatinínu v krvi.
Kyselina močová sa dá znížiť nielen pomocou diéty. Treba sa vyhýbať i fruktóze, alkoholu, káve. Vitamínu C tiež dokáže znížiť hladinu KM. A ako ochranu pred tvorbou kameňov zo šťavelanu vápenatého (kalcium-oxalátové) je vhodná kyselina citrónová, ktorá bráni tvorbe a menšie kamene dokáže rozpustiť. Viaže sa s vápnikom v moči. Taktiež znižuje kyslosť moču, čím bráni vzniku už spomínaných kalcium-oxalátových kameňov, ale i kameňov tvorených kyselinou močovou.
A pokojne si to zase ber ako provokáciu od niekoho, kto len nadáva na tvoje milované výživové doplnky.
No ja by som bola oveľa radšej, keby si to bral ako dobre mienenú radu od niekoho, kto má so znižovaním týchto dvoch odpadových látok bohaté praktické skúsenosti. Ostatne sa veľmi rád opieraš o svoje skúsenosti i skúsenosti tvojich známych.

Kýčera

Priznávam, ja Ti vôbec nerozumiem. Možno je zatým môj vek, nízke IQ, dlhé vedenie, neznalosť problematiky, nepoužívanie doplnkov a mikrovákien, to, že som navštevovala slovenské školy, ale aj slabá znalosť materinského jazyka. Môžeš mi to ešte raz vysvetliť? Môžeš použiť takmer všetky slovanské jazyky, najmä ruský, ale aj maďarčinu a nemčinu. Angličtinu radšej vynechaj, odkedy u nás beží 1 reklama, tak mi rve uši.

knaja

Mojmu synovi po castych ATB pomohla hliva ustricova v tbl s rakytnikom, echinaceou a vitaminom C (hotovy pripravok) alebo rovno imunoglukan. Po 2 mesiacoch sa to prejavilo. Minule bol v TV prispevok o vcelach a sam vcelar radil jest denne med, ze obnovuje aj crevnu mikrofloru a ak si alergicka na pel, tak jedine medovicovy. Len neviem, ci je vhodne tu hlivu brat pocas atb alebo radsej po dolieceni. Ja sama teraz beriem uz druhe ATB.

RNG

Kycera, prestan rypat a vymyslat si blbosti , ked niecomu nerozumies. Mikrovlakniny nie su ziadne umele textilne vlakna, ale tak male molekularne vlakniny v roznych potravinach, ze sa rozptylia vo vode. Priklad na ne su napr jablcne pektiny, psylium /jemne plevy z indickeho zrna, inulin napr z cakanky, ARABINOGALACTANY ZO STAVY SMREKOVCA OPADAVEHO, GLUCOMANNAN a podobne. Vyrabaju sa dokonca aj jemnejsie, kde pektiny, velkosti 100 az 1000 kilidalton enzymami "rozsekaju" na velkost pod 15 000 Dalton, co je zname pod menom Modified citrus pectines. Tak male molekuly sa vedia vstrebat aj do krvnehjpo obehu, tj cistia telo zvnutra. DokaZy o ich ucinnosti najdes v rozbore mocu, kde sa podstatne zvysi mnozstvo roznych odmorovanych latok z tela, od tazkych kovov, cez pesticidy a rozne ine chemikalie, vcitane roznych zamorujucich liekov.
Toto su vsetko velmi jemne vlakniny, ktore su vysokoabsorbcne a my ich nevieme stravit, ale su vyborna potrava pre probiotika.
V anglictine to nazyvaju soluble fibre a bezne robia z toho rozne zmesi na pomoc motilite a odmorenie criev, co najma starsi ludia casto pouzivaju.

Kýčera

Prosím , môže mi tu niekto vysvetliť, čo sú to "MIKROVLÁKNA" a prečo má človek jesť umelé textilné vlákna? Nechcem totiž umrieť SPROSTÁ! Chápem, že: "REPETITIO EST MATER SAPIENTA", ale neskutočne ma irituje, ak niekto niečo odpíše z už uverejneného príspevku, kt. má hlavu a pätu a vydáva to za svoj názor, vyberie si len určité slovné spojenie a nedokáže to ani správne interpretovať, nevie pomôcť sebe,ale druhým radí s dôvetkom, aby neveril iným, lebo "ich názor je prevzatý z Googlu"/pritom je tú fúra dobrých a správnych rád ľudí, kt. veci rozumejú a majú osobnú skúsenosť/, odpíše už zverejnenú kravinu a túto šíri ďalej, bez toho, aby vedel o čom píše, mýli si dojmy s pojmami, nerozumie o čom trepe a len trepe,... Som prístupná aj opačnému názoru na všeobecnú tému, no pri radách o zdraví mi to neskutočne vadí, veď svojimi "múdrymi radami" môžete človeka, kt. vám to zhltne bez toho aby použil hlavu, uviesť do omylu a poškodiť mu zdravie. No a teraz k tej imunite, ak ju chcete riešiť, musíte vedieť ktorú-humorálnu alebo celulárnu? Preto to vyšetrenie ako odporúčala Shayleen, tá vás dobre naviguje, vie o čom hovorí a má aj osobnú skúsenosť. Astmatický záchvat môžete dostať aj z námahy/ustieľanie postele,chôdza po schodoch,.../, každý si musí odhadnúť svoje možnosti, ale šport nie je kontraidikácia pri astme/Zuzulová, Moravcová,.../. Imunitný systém je zložitý mechanizmus a na jeho procesoch sa zúčasťňuje aj hormonálny a nervový systém, a to mnohí z vás ani len netušia.

uds

Thymusamin podporuje fyziologickú aktiváciu imunity, pôsobí priamo na bunky imunitného systému,urýchľuje zotavenie imunitného systému.

Thymus (týmus) sa odvoláva na systém žliaz, je súčasťou imunitného systému a je zodpovedný za obnovenie štrukturálne a funkčné vlastnosti imunitných buniek, rovnako ako korekciu imunitných porúch prostredníctvom T-a B-lymfocytov. Týmus hormóny ovplyvní T-lymfocyt, podporuje kompletné dozrievanie T-buniek, zvýšenie migrácie progenitorových kostnej drene, imunity v železe. Okrem toho, že týmus má hormóny zapojené do regulácie hypotalamo-hypofyzárnej žľazovej osi, poskytuje priamy vplyv na činnosť zodpovedajúcich endokrinných žliaz. Normálne fungovanie týmusu poskytuje vysokú anti-stres ochranu, anti-infekčné a proti nádorovou imunitu, normalizuje autoimunitné procesy. Pre korekciu imunitného systému a prevenciu porušovania hormonogenéza vyskytujúca sa pri rôznych chorobách, bol preto vyvinutý “Thymusamin.”

Aktivuje syntézu špecifických proteínov v bunkách týmusu, tak aj obnovovať funkčnú aktivitu týmusu, ktorý zabraňuje oslabeniu imunitného systému
Urýchľuje obnovu imunitného systému po infekčných ochoreniach, chemoterapii a ožarovaní, účinky na extrémnych faktorov (vrátane ionizujúce a mikrovlnné žiarenie).
Odporúča sa v období jeseň – zima a na jar pre slabú imunitu, fyziologickú aktiváciu imunitného systému, aby sa zabránilo prechladnutiu, vírusovým ochoreniam.Viac na zdraviedlhovekost.sk.

lívia8547

Ja som mala velmi slabu imunutu uz od mala a nasi na mne skusali vsetko mozne a doteraz mam slabsiu imunitu ale ked prechladnem zabera na mne len jedna jedina vec