Oslabená imunita

Príspevok v téme: Oslabená imunita
imaginary

Co odporucate na posilnenie imunity? Ako dieta som byvala casto chora, infekty dychacich ciest a podobne. Nastastie som z toho vyrastla, ale posledneho pol roka som bola uz 5 krat chora, z toho 3x som dostala antibiotika. Virozy, zapal stredneho ucha, zaludocna viroza, silny kasel a zhorsenie astmy.. Poznate nejake ucinne pripravky v primeranej cenovej hladine, ktore by mi mohli pomoct? Dakujem

Kýčera

Ďakujem za upozornenie. Tak dnes som nežila darmo, naučila som sa niečo nové. Je to oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny? Asi si na to nezvyknem.

Kýčera

Redka, to buď rada, že si po konzumácii medu neupadla do anafylaktického šoku. Alergie sú rôzne, potravinové, peľové, liekové, na kozmetiku, kovy, stavebný materiál,... a sú aj SKRÍŽENÉ. Poznám pani, kt. môže bez problémov konzumovať mlieko, zemiaky, ale akonáhle zjedla zemiakovú kašu, už ju kriesili na ARE. A dlho trvalo, kým jej to lekári zistili. Ako som sa už viackrát vyjadrila, ľudia používajú slová/alégria, stres, imunita/, kt. nerozumejú. Ak máš alergiu na danú potravinu, znamená to, že v žiadnom prípade ju nesmieš konzumovať a ani vecí, kt.ju obsahujú. Alergia nie je to, čo človek povie, ale čo je lekársky dokázané. A existuje aj intolerancia, to však nie je alergia, ale neznášanlivosť určitej potraviny, ak ju niekoľko mesiacov vynecháš, môžeš sa k nej vrátiť a zistíš, že Ti nespôsobuje už žiadne problémy. Je mi totálne jedno, čo si kto bude o mne myslieť, ale každému takému laickemu odborníkovi by som dopriala aspoň jeden anafylaktický šok, aby si raz a navždy zapamätal, že sa nemá vyjadrovať k alergiám, kt. vonkoncom nerozumie a opakuje kraviny, čo kdesi počul. Niektoré alergické reakcie končia na ARE, v horšom prípade na patológii.

lombardo1981

Kýčera, o motiváciách, prečo RNG nedokáže prijímať dobre mienené rady (aj keď možno v jeho ponímaní podané útočne) sa nebudem vyjadrovať. Síce určitú predstavu mám. Pre mňa je ale najsmutnejšie to, že sám o sebe tvrdí, že chce pomáhať ľuďom. No na druhej strane ignoruje upozornenia o možných dôsledkoch. Pretože to upozornenie vyslovil niekto, kto s ním bol v nejakom spore. Takže je to automaticky atak na neho a jeho doplnky.

lombardo1981

philips, neboj. Viem aký je v tom rozdiel. :-) Poctivo si ten kreatinín znižujem takmer polovicu svojho života. Niekedy som z toho až otrávená. Toľko obmedzení... Keď si prestavím, čo všetko nemôžem pri tom či onom ochorení...
Ale inak som si to musela normálne ešte raz prečítať, či som sa náhodou nepomýlila. :-D

knaja

Ja som len lajk,ktorej dieťa v detstve bolo celý rok na atb :)) Mám to priamo od tunajšieho včelára a nie jedného. Tá kamoška-alergička robí v labáku pre špitáľ a nemajú problémy. Ale aj včelári niekedy sami upozornia, že zrovna ten med z toho chovu je aj s prímesou peľu, lebo sa včely zatúlali, oni to poznajú. Jasné, že opatrne. Ja osobne sa tiež rada poučím. Všetko s mierou aj s liekmi aj s výživovými doplnkami. Moju bronchitídu by som teraz zbytočne liečila cesnakom ako kolega a rozdávala ďalej bacily, keď mám zelený sekrét. Ale imunitu treba posilniť aj výživou, otužovaním, športom atď. A čo sa týka hlivy, blrali sme ju naraz so synom a zrovna po 3 mesiacoch jemu (na gastre) a mne na preventívne vyšli veľmi dobré výsledky krvi (či tuky, cukry, KO). Veľmi rada čítam aj tvoje rady, lebo majú aj logiku. Najlepšie je mať sedliacky rozum a nájsť taký stred., kedy výživové doplnky a kedy lieky.

redka

Ja mam diagnostikovanu pelovu alergiu... Ako dieta som pojedla kvanta medu, kym mi nezacala alergia na pele a musela som sa medu vyhnut... Po jednom takom medovom zatahu po rokoch pauzy od medu kedy som si dala dve lyzicky medu na rozok s maslom, som dostala krce do brucha, hnacku, stipanie celeho vnutra ust, opuch oci, tusim aj prsty mi opuchli. Odvtedy som si znova dala od medu pokoj. Kym som nenasla jedlovu medovicu. Tuto mozem spokojne jest, kazde rano dve lyzicky na rozok s maslom a nic mi nie je... Tak potom nevim... Je to moja osobna skusenost... Alergiu mi liecili v detstve vakcinou staloral ale potom som sa na to vykaslala.. Vybrala som tusim jednu davku vakcin... Je mozne ze istou zmenou v stravovani za posledne roky sa upravila aj alergia.. Chystam sa to otestovat a skusit obycajny med.. Ked nezabudnem, napisem sem vysledok...

Kýčera

Si lekár alergológ, imunológ, alebo alergička? Máš nejaké skúsenosti s alergickými reakciami, keď toto tvrdíš? Alebo len opakuješ jedna pani povedala? Ja sa rada učím, pouč ma, čakám!

knaja

Kýčera-medovicový med môžu aj alergici nie na med ale peľ, len kvôli peľu alergici neužívajú tieto prípravky. Je to jediný med, ktorý neobsahuje peľ. Kamoška je alergik a aj jej deti, ale tento med jej nerobí žiadne problémy. Len toľko :))