Oslabená imunita

Príspevok v téme: Oslabená imunita
imaginary

Co odporucate na posilnenie imunity? Ako dieta som byvala casto chora, infekty dychacich ciest a podobne. Nastastie som z toho vyrastla, ale posledneho pol roka som bola uz 5 krat chora, z toho 3x som dostala antibiotika. Virozy, zapal stredneho ucha, zaludocna viroza, silny kasel a zhorsenie astmy.. Poznate nejake ucinne pripravky v primeranej cenovej hladine, ktore by mi mohli pomoct? Dakujem

5.5 elsa

viki 222,,,,neoangin na ten kašeľ a prechladnutie,na zlepšenie imunity,obliekať sa primerane počasiu,umývať si častejšie ruky,hlavne aby si nemala žiadne zápaly,alebo minimum,jesť potraviny, ovocie kde je vláknina,hlavne veľa vitamínu C,ríbezľový džús je veľmi dobrý,cesnak napr.polievka,vyhýbať sa nakazeným ak sa dá :D šport-plávanie,ak už budeš zdravá ale :)

lombardo1981

Môj brat má astmu a boli mu odporúčané vytrvalostné športy. Má sa vyhýba aktivitám s nárazovou záťažou. Napríklad bicyklovanie je vhodné. Asi preto sa z neho stal taký fanatický extrémny biker. :-D

Shayleen

Lienocka aj ja mám astmu ale behanie mi zakázané nebolo môj manžel má copd a jemu sa odporúča byciklovanie. Ja tých sk lekárov nechápem

redka

necitala som vsetky prispevky, ale este skuste collostrum, astragalus - kozinec, caj chaga a pod.... na tie nadchy treba asi nieco ako acc long a potom nieco na zabitie tych bacilov a virusov napriklad vytazok z kapuciny, koloidne striebro, oreganovy olej, citricidal...

[zruseny35]

Shayleen...astma človeku nedovolí behať.Oni sa športu vyhýbaju,lekár im to ešte aj zakáže.Ale tiež mi to príjde divné,že jej imunita je slabšia.
Možne je ,že v noci v zime pri spánku mate v byte viac ako 18 stupnov,toto sposobuje "zbytočne nadchy" .
A možno brávas ATB na obyčajne chrípočky.Síce zabiješ vírusy ale telo je unavene potrebuje po dobrati ATB "dobiť správne baterky " (probiotikami asi 3 týždne, céčkom )

Shayleen

Sport a zdravé stravovanie nie vždy pomáha. Môžeš mať alergiu ale i astmu ale ani jedno z tých dvoch. Aký doplnok berieš ako sa volá? Ako som už nižšie písala nič iné ti neostáva ako imunologička a alergologicka

Viki2.2.2

Ako som napísala stravujem sa zdravo a sportuje nejem ani tucne jedla len obcas pravidelne behávam a otuzujem sa. uz neviem co mam robit hoci do seba pcham vitaminy aj tak som kazdu chvilu prechladnuta a mam kasel

Shayleen

Najprv by si mala zájsť za lekárkou presnejšie imunologičkou a nechať sa vyšetriť alebo ešte poprípade ku alergologovi a keď tam nič tak sú v lekárňach veľmi dobré doplnky na posilnenie imunity. Najdôležitejšie sú vit B, C, D. Potom železo, zinok a selén

[zruseny35]

viki...na to stačí pznať zaklady imunity.Ak nemas rada ovocie a zeleninu (jeden kus surovej denne) tak to nahradíš velmi lahko šumivým c-vitamínom,v neperlivej ,1000mg na den ,na 1-1,5 litra vody--nie naraz do šalky,poskodíš si žaludok.(60mg je minimálna dávka aby si nedostala skorbut...nebrat c-vitamín vo vačšej dávke je trosku "medicínsky ťah"..ťažko chorý ho bežne beru cez 3000mg denne)
B-vitamíny sú druhý zakladny vitamín v tele .Kludne sa dá nahradzať aj "umelo" ( v lekárni )Je to zaklad na "kludne nervy",žaludočnu stenu a proti depresii..
Oba vitamíny su neškodné.Ak by si nahodou brala nadbytok ,telo ho jednoducho "vyciká" ale za hrsť ho hádam nezješ :)

Viki2.2.2

Prosim poradte mi nieco na zlepsenie imunity poslednu dobu som vkuse prechladnuta a uz neviem co s tym stravujem sa zdravo a sportujem ale som vkuse prechladnuta