Mám syfilis - ako s tým žiť?

Príspevok v téme: Mám syfilis - ako s tým žiť?
syfilis

Asi pred 5 mesiacmi mi zistili ze mam syfilis. Kde kedy a ako som ho dostal sa uz asi nikdy nedozviem pretoze mi povedali ze som ho mal uz v tretom stadiu. Nastupil som do nemocnice kde som mal byt 21 dni ale hned na uvode mi zistili tretie stadium tak som tam bol mesiac a bral som krystalicky penicilin 4 krat denne do zili. Teraz som asi 3 tyzden doma z nemocnice. Za tri mesiace mam ist na kontrolu v akom stave to stoji. Ak ma niekto skusenosti s touto chorobou tak poradte. budem rad kazdemu prispevku. Ak sa chce niekto na nieco spytat taktiey poradim.

syfilis

no jasne a to ked ste z blavy tak to je ten najmensi problem. tak si chodte dat vziat krv tam a tam vam spravia kompletne vysetrenie

kačik

som z BA. viem, ze je na kramaroch centrum na HIV protilatky, ale my by sme chceli aj na ostatne choroby... docerta, nie, ze by sme sa z niecoho upodozrievali, len chceme mat istotu (teda najma ja...stale s tym otravujem...ale tak co uz, ide o nase zdravie).

syfilis

ahoj kacik. syfilis s krvi sa nezistuje pri kazdom vysetrovani krvi. jedine ak ides na operaciu, ak ides rodit, ak ides darovat krv alebo o to jednoducho poziadas. Myslim si {ale neviem to na 100 percent| ze gynekolok taketo vysetrenie robi. mal by byt na to... a co sa tyka tvojho priatela tak bud nech ide k svojmu obvodnemu a poziada ho o vysetrenie krvi a ked sa jednoducho nebude chciet dat na to ukecat tak nech ide dat venovat krv a ak nieco bude mat tak tam mu to urcite zistia. Inak zda sa mi ze existuju aj take centra ktore beru krv priamo na vysetrovanie pohlavnych chorob ale neviem kde byvas.

syfilis

jaaaj. ahoj ahoj. zalezi od toho aky typ vyrazky to je. nemusi to byt hned syfilis. ja som mal tiez vyrazky na penise a povedali mi ze to vobec nemuselo byt od toho. Jednoznacne ti doporucujem ist k urologovi. Ja som bol tiez a neboj je to uplne prirodzene. On resp.ona {lekarka| ma poslala koznej a ta mi dala na to antibiotika. Co bolo ale zle ze mi nezobrala krv lebo vtedy som to uz urcite mal a mohol som to zistit skor. Takze co ti ja doporucujem je ist k urologovi a daj si aj vziat krv.

kačik

syfilis- teraz mi napadlo, nevies mi poradit?? chceme ist s priatelom na testy uz davnejsie, ale nevieme, kam moze ist on. ja gynekologovi, a on ma ist urologovi ci staci obvodakovi?? nevies, ci sa testy na pohl. choroby daju zistit odberom krvi, ci netreba aj nejake ine vysetrenie (lebo na to toho svojho uuuuurcite neukecam)

kačik

preco sa vy chlapi tak strasne bojite ist k urologovi??? ved on to neberie tak, ze vas ide okukavat, ide vas vysetrit, ved je to doktor

jaaaj

Ahojte sex som nemal uz 10 mesiacov...a asi pred tyzdnom som si nasiel vyrazku na spodu penisu...co to moze byt mam strach....mam 17 a som muz...a bojim sa ist k urologovi...ale asi budem musiet......co to moze byt poradte :-(((

kačik

no aspon, ze v tom nie ste obaja..ale uvidis, ked pojdes na najblizsi odber, bude vsetko ok :))

ale cudne, ze ani lekari si nic nevsimli a ani ty nevies, okdial si to mal...clovek si uz vazne nemoze byt v dnesnej dobe nicim isty...

syfilis

hej ano, antibiotikmi som bol prelieceny v nemocnici.Vobec nemam potuchy kde a kedy som sa nakazil. priatelka je chvalabohu zdrava. Ked som sa na to pytal ako to moze byt ze ona je zdrava a lekarka mi povedala ze to zavisi od imunitneho systemu a ona ho ma silny.

kačik

neboj, urcite to dobre dopadne..liecis sa asi nejakymi antibiotikami, ze?
a este stale netusis, ako si sa mohol nakazit? a tvoja priatelka je zdrava?