Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ooo

ja mám už skoro všetky darčeky, ja nakupujem tak priebežne vždy ke´d niečo vidím a už ani neviem, kde to mám všetko poschovávané. Na Vianočné trhy nechodievam, jednak u nás nie sú bohvieaká a jednak nemám rada veľa ľudí a furt tie isté veci, ja mám radšej malé milé obchodíky, kde vždy viem, čo môžem očakávať. Inak som dostala hnačku z antibiotík, hrozne ma bolí brucho, nič nemôžem jesť, no proste jedna báseň.

zufala

Ahojte,ja som dnes bola na takom vstupnom vysetreni/pohovore/ u lekara v dennom sanatoriu kde budem chodit.Je to kazdy den od 8-14-tej a povedal,ze u mna to vidi tak na 3 mesiace.Neviem ako to budem zvladat s malym.Otec s manzelom sa budu striedat ale povedala som lekarovi,ze sa moze stat,ze pri nom nebude moct nikto ostat,a tak mozno niekedy nebudem moct prist.Musim vyplnit par testov a precitat si program,ktory tam budem robit.Som zvedava hlavne na to zoznamovanie,to trapne pozeranie na novacika.Ale zvyknem si,stretla som tam dnes babu co lezala tiez v nemocnici vtady ked aj ja.Ten doktor sa vyjadril,ze u mna nejde o psychicky problem,ze su to nervy.Konecne niekto nerobi zo mne blba.Tvrdil,ze ma z toho dostanu,tak tomu budem skusat verit.Aky mste den?OOO nic si z toho nerob,aj taki ludia musia byt,asi si pre nich nenahraditelna a hrozne postradatelna.Hi,hi.Moca my sa tiez budeme chystat na vianocne trhy tu v Inchebe ale ako kazdy rok sa tam dostaneme den,dva pred koncom.Ale zato vybavime vsetky darceky.Ja mam zatial 0sk a 0 darcekov.Co vy?

moca82

ooo, tak to tam máte riadnu kaču...riadno sa vylieč a potom môžeš cupitať do práce. Plánuješ sa ísť pozrieť na Vianočný trh? Bola som so sestrou v nedelu a bolo super...prajem Ti rychle uzdravenie :o)

ooo

čawte babeny, tak náááhodou som hore... xixi. Ale nie, už mi je trochu lepšie, tak som vstala pozohrievať obed a nakŕmiť hladné krky... mám tu totiž aj priateľa, ktorý je péen a sestra s priateľom sú tu tiež, tí majú skúšku za chvíľu, havino tiež hladný, no hroznéééé :)))))
Už sa teším, keď vyzdraviem, ako budem vypekať na Vianoce, juj. Ak nám bude lepšie už zajtra, takpôjdeme na medovníky, alebo v najhoršom v piatok. Už mi volala šéfka, že v pondelok ma čaká, akože aby mi bolo jasné, že dlhšiu péenku si nemôžem dovoliť, ccc, to je kača, čo?

moca82

dakujem Vám :o) myis len odpočívaj...zufala malinkeho si uži, určite ta dostane na nohy a bude Ti lepšie. Prajem pekný večer a držte sa :o)

zufala

Veru,nevie sa ma zatial nabazit,ale casom ho to mozno prejde.Stale chce byt pri mne a liska sa.Chce byt stredobodom pozornosti.Ahoj moca,dakujem,ze na mna myslis.Tiez tebe aj vsetkym ostatnym prajem pekny vecer.Myis uvidis,ze ta zmena bruska bude casom viditelnejsia.Bude to krasne a tesim sa s tebou na prve pohyby,je to nieco neopisatelne a nadherne.Drz sa.

moca82

ooo prajem Ti rýchle uzdravenie...myis veľa šťastia s rastúcim bruškom :o) zúfala na Teba myslím tiež..prajem pekny večer

myis

No, Lenka, urcite sa maly tesi, ze ma maminu doma. Uz mam trosku brucho, aj priatel povedal, ze narastlo behom tyzdna.. Ja uz mam zachvilu dovolenku a tesim, tesim.. 20teho letim na SK