Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

zufala

Zatial sa drzim dakujem za opytanie.Ty sa nesmies stresovat mamina nasa,tak ti drzim palce nech sa ti v praci dari.Idem uspat drobca,zatial pa.

myis

Nic nevyviedli, je to proste teraz taka situacia vsade, ze business ide dolu vodou a ti, co su slabsi alebo im to nejde tak ako ostatnym, tych prepustaju... Realitka je trdy business moja. A ty ako sa mas?

myis

Caute kocky, dnes bol strasny den, u nas v robote sa prepustalo, ja nastastie nie, ale mojich super kolegov, vyhodili 20 ludi, nalada bola pod psa

zufala

Vsade to funguje inac ale ja som najprv isla k obvodnej a ta mi dala pre neurologicku papier,ze ziada o neurol.vysetrenie.Neurologicke som povedala ake mam stavy a ona ma poslala na to EMG vysetrenie.Trva to chvilocku a je to bezbolestne,takze nemas sa coho bat.

zufala

Ahoj denka,je to dost mozne,ze ju mas ale istotu ti da EMG vysetrenie,tak sa na neho vypytaj u svojej neurologicky. Drzim palce.

denka7377

ahojte chcela by som sa spytat ci mozem mat tuto chorobu.Pride na mna niekedy panika ked som s ludmi v pos.dobe dost casto.Zacne mi busit srce,trasiem sa ,vyschne mi v hrdle,mam zavrate.dakujem za odpoved

zufala

Ahojte kocky,na trhy sa dostanem najskor asi az buduci vikend.Nemame este korunky a ani cas.Dnes som sa dohodla s tym profesorom,ze sa stretneme buduci piatok,takze budem cakat.Dnes rano som bola na odpojeni toho EKG holteru,cele brucho a prsia mam od leukoplastu,tazko to ide dole,cela sa lepim.Nemam ani odlakovac,islo by to lahsie.Este som si skocila aj pre recept na lieky ku gynekologicke s malym.Vsetky pacientky v cakarni boli z neho na makko.OOO mna varenie a pecianie zrovna nebavi,robim to preto,ze treba jest.Ale mam vzdy radost ked ma pochvalia.Mavam casto krce,neviem ci mam problem s vetrami alebo nieco ine.Boli ma brucho,krize a vystreluje mi to do noh.Masirujem si krize a dam sa do tepla,vtedy to prejde.Niekedy az po par hodinach.Co budete robit cez vikend?V pondelok sa zacina to moje chodenie do sanatoria,mam zmiesane pocity.Dnes sa celkom drzim a co vy?

ooo

čaute, Lenka aké kŕče, veď ty si žiadne nemávala pokiaľ si pamätám... Ja celý deň pečiem, už ma bolí chrbát, ale ja pečiem strašne rada - hoci to skoro nejem, xi. Ešte chcem medovníky ozdobiť