Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

zufala

Ahoj myis,nie je to uplna vyhra ale zatial to nejako zvladam.Dnes ma boli hlava ale moze to byt pocasim,ziadna novinka.Ty sa pochval,uz ti rastie brusko?Gratulujem k vykonu pri vareni.Tiez sa vzdy tesim ked sa mi jedlo podari a vidim,ze vsetkym chuti a este ma aj pochvalia.Maleho som teraz uspala konecne,dnes mi dal zabrat,ma velmi vela energie.

myis

Caute kocky, az teraz som sa sem dostala, robila som rebra so zemiakmi a je to dobre. Prvykrat. Ooo tak sa uzdrav, milacik aby si bola na Vianoce fit. Ako sa ti dari, Lenka?

zufala

Prajem vsetkym dobre rano a prijemny den.Ahoj myis moja,tesim sa,ze ta tu vidim.Volala som s panom profesorom vcera,ma teraz 3 dni volno,mam sa mu ozvat vo stvrtok rano a dohodneme si termin.Snad povie,ze to nic nie je ale mam take zmiesane pocity,ze mi tie stavy mozu sposobovat aj tie cisty.Vcera som bola u psych.pre lieky.Zatial sa drzim.A co ty,este ti byva zle?

myis

Caute kocky, ja som dnes cely den stravila u doktorov. Najprv sme isli na rocnu povinnu prehliadku z roboty a potom s kamoskou som stravila 3 hodiny na pohotovosti, pretoze si zlomila ruku a nemohla soferovat, tak som s nou isla. No a potom som bola na akupunkture a isla do obchodu. Este som navarila, okupala sa a az teraz som sa sem dostala. Vy uz asi spinkate, tak vam prajem peknu dobru nocku a dufam, ze skoro pokecame. Lenka, kedy ides k tomu Dr. Kukumbergovi??

zufala

Jeeej ooo,konecne sa tu niekto ukazal,uz mam naozaj pocit,ze je vsetkym dobre a zabudli na nas.Ako sa mas moja?Ja sa zatial drzim ako tak.Tak som sa tesila domov,ze popiseme a nikto sem nechodi,co sa stalo?Dnes som bola u psychiatricky pre lieky.Aby som toho nemala malo/nemocnica,prst,krvacanie/,este sa mi aj z prsnikov spustil biely sekret-normalne ako mlieko ked som kojila.Bud je to z antikoncepcie alebo z niektoreho lieku.Ant.beriem uz cez rok a este sa mi to nestalo.Vraj to mozu spustij aj tie nove lieky.Uz si robim srandu,ze by som sa vobec necudovala keby mi dole nieco narastlo.Ja mam stale nieco.Aky si mala vikend?My uz mame kuchynu a spalnu hotove,este 2 izby,je to nadherne a neviem sa dockat kedy tam budeme byvat.

zufala

Viem,ze to nie je zivot ohrozujuce ale asi mi to sposobuje problemy.No ved uvidim co povie.Jasne,ze sa tesim a ako.Len nech mi je dobre aby som vladala vsetko pripravit.Idem sa venovat manzelovi,zatial pa.Neviem ci sa sem este dnes dostanem,tak pre istotu zelam vsetkym dobru noc.A dakujem aj RNG.

RNG

Cysty su "smetisko tela" kde sa hromadia odpadove latky. Na odstranovanie odpadu telo pouziva enzymi. Stimulovanie vytvarania enzymov vyzaduje extra jod.
Enzymi na cistenie tela sa daju brat aj ako potravinove doplnky, pre lepsiu ucinnost na prazdny zaludok.
Su rozne enzymi, obvykle mame nedostatok bielkovinnych(proteolytickych, doplnenie sa da urobit napr Bromelainom, serrapeptazou alebo papajovymi enzymami na prazdny zaludok), v pripade tukovych cyst a tumorov su to enzymi lipazy, ale casto pomaha aj emulzifikator tukov lecitin, cisty granulat(tj nenasyteny olejom, ten uz nemoze tuk rozpustat)