Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ooo

tak každopádne či je človek na nervy alebo na psychiku, tak mu tlačia rovnaké farmakologické svinstvá... ja som slabá ako mucha

myis

Ahoj Lenka, uz som tu, akurat robim francuzske zemiaky, dnes mi je akosi tazsie od zaludka, nie je to hrozne, len mi nieco nesadlo asi. A som bez nalady..

zufala

Ano mesiacik,napad je to dobry ale ja musim este umit drobca,nakrmit ho a uspat.Snad sa mi to cim skor podari.Pekny vecer prajem.A kde je moja myis?Este asi robka.

[zruseny12]

Krasny vecer,Soravia,je to rozdiel.Psychika-to je,ze sa to rodi v hlave.A nervova porucha je,mas nervy po celom tele.a ked ich podrazdis tak trpis.Alebo ked niekto ma priskrypnuty nerv.Tak si to aspon ja vysvetlujem.Ale,myslim si,ze aj psychykou sa daju podrazdit nervy v tele.To by nam to mohol vysvetlit RNG.Krasny vecer prajem.

mesiačik

aj mne dnes nejako bolí hlava. Tiež to pripisujem počasiu. Idem si uvariť čajík, sprcha, deti nachovať,.... a do pyžamka. To je dobrý nádad čo??

zufala

Zrejma v tom Soravia nejaky rozdiel je.Aj v nemocnici sa primar vyjadril,ze to nie je psychicky problem.Je to vsetko asi podrazdenost a precitlivelost nervoveho systemu.Drz sa aj ty,mam tocky a boli ma troch hlava-je to tym hnusnym pocasim.

soravia123

Lenka- zufalka, som rada ze je lepsie..aký je rozdile medzi psych. probmemom a nervami, nechapem.
ked ti dr. povedal ze to nie je psychika ale nervy..
ja inac v poho..boli ma chrbat..a kazdý den nieco pobolieva..ani neviem kedy som bola fit..uz som si zyvkla...hlavne ze chodim, jem žijem:))