Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

myis

No Lenka, pan doktor je zaneprazdneny, musis byt presna :-)))
Ivka a z coho ti je tak zle?? Ja som zistila, ze mi nesedi, ked rano zjem jogurt, mam taky divny pocit z neho v zaludku

zufala

Ahojte,myis toho prof. som nevybavila,volala som mu o15 minut neskor a nezdvihal to.Potom mi volal spat a slusne ma sprdol,ze uz nema cas.Mam zavolat zajtra o 13:30 hod..Musim byt presna.Bola som dnes na EKG kde mi pripli na telo ten holter.Som sama hadicka a prisavka.Taha ma to,budem rada ked sa toho zajtra rano zbavim.Dnes ma zase pobolieva hlava a maly mi dal riadne zabrat,ale este vnimam.Konecne teraz zaspal.Ivanan aj ja som neskutocne rada,ze aspon napoly fungujem a snad to chodenie do toho sanatoria ma z toho uz konecne dostane.A z coho chodis vracat,ze by sa nam tu objavila dalsia mamina?Vitaminy treba uzivat za kazdeho pocasia,moze to len pomoct.Drzim palce.

ivanan

Čavte babulky.
Vždy si čítam ako sa máte, no nemala som čas písať. Lenka som :-)), že si aj keď nie celkom Ok, ale si už konečne pod kontrolou a určite sa to bode uberať lepšou cestou.
Mne bolo celý mesiac naozaj perfektne, skoro som zabudla, že mi niekedy niečo bolo, až na včerajšok.Myslela som , že sú to moje posledné minúty života, Zas sa mi objavili tie strašné stavy, že chvílami som mala pocit, že nedýcham. Inak asi týždeň objímam záchodovú misu.Uf je to strašné, som z toho úplne vyslabená.A konečne som sa posledné obdobie cítila ako človek. ooo asi sa musíme začať poriadne dopovať vitamínikmi.Potom ti pošlem moj mailik. Myis a Ty ako?
Potom ešte popíšem, musím zatiaľ uvoľniť počítač. Prajem vám všetkým veľa zdravia.

zufala

Nasadili mi coaxil,sulpirid,sertalin/ten mi ale uz moja psych.nedala/ a zoplicon na spanie podla potreby/ten som ale nebrala-len prve 3 dni-strasne proti mojej voli ma z neho bralo spat/.Spanok som mala po 4 rokoch v nemocnici idealny.Zobudim sa uz len teraz doma 2-3x ked mi treby na wc.Lahsie zaspim nez predtym.Takze teraz beriem 3x denne po 2 tabl.,to sa zatial da.Idem spat,zajtra volam profesorovi a o 9:30 hod. idem na EKG Holter.Budem ho mat zrejma 24 hodin na sebe.Uz mi to raz robili.Dobru noc vsetkym.

ružička

zúfalka, aké lieky ti nasadili? Aj ja ti prajem aby si sa z toho čo najskôr dostala a mohla si užívať život plnými dúškami