Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

zufala

Ahoj myis,no cez den to nebola az taka vahra ale teraz mi je celkom fajn.Nedostala som sa doteraz k PC,tak preto pisem az teraz.Ja som vcera tiez zaspala,takze nevadi.Pozeram teraz TV a o chvilku si pojdem lehnut.Teda ak sa manzel nebude chciet liskat.Ha,ha.Dobru nocku mamina nasa.

myis

Caute kocky, uz som tu. Ooo, to je jednoduche, veci, ktore sme tu uz nepotrebovali, sme prestahovali do Viedne a nechali sme si tu dolezite veci, co potrebujeme. Inak, dom sa predava aj s nabytkom, takze som nic nebrala.. Ostatok dame do auta. Chceme tu ostat, dokym mozem pracovat a od toho siedmeho mesiaca sa prestahujeme nastalo do Viedne. Uz chapes :-)) ? Ahoj Lenka, vcera som zaspala, bola som bez nalady kvoli tomu, co sa stalo v praci, dnes som bola v robote tak som nemala cas pisat. Ako sa dnes citis?

ooo

Ivanka tu som, žijem... občas mám také divné kolotoče v hlave a slabosť že až, ale úspešne to ignorujem... Lenka vonku mi prišlo tak slabo, ale Peťovi bolo horšie, on je po operácii hernie, tak sme radšej išli domov.. Ja dnes pečiem celé popoludnie zas, juj :-) Mama mi už zakázala začať ďalšie a lanári ma do Tesca, no tak neviem asi pôjdeme, uvidíme

zufala

Ahojte,tesi ma,ze vas tu vidim.Co ti bolo ooo ked si to vonku nezvladala?Ja som dnes tiez trosicku horsie na tom,ale kedze mam tu somatoformnu poruchu,tak je to normalne.Ochladilo sa a moje telo a nervova sustava na to reaguju.Ivanan virusy su velmi nebezpecne,treba jest vela vitaminov a davat na seba pozor.Moj maly ked som bola v nemocnici mal silne hnacky asi 3 dni a do zelena sfarbenu stolicu.Isli s nim na vyter k lekarke a zistilo sa,ze prekonal nejaku infekciu virusovu.Nastastie mu nic ine nebolo.Poriadne sa neda ist s nim teraz ani von ked tak fuci,rozmyslam aky program mu vymyslim.Muz spi po nocnej a potom chce ist robit na byt.Ja teraz pozeram TV a maly haja.Vies s tym zvladanim je to vselijako,ja nemam inu moznost len s tym bojovat a nevzdavat sa.Presviedcali ma/zase/,ze uz ked presne vedia co mi je,ze mi z toho pomozu von.Musim tomu sama zacat verit.Ja som ochotna vyskusat vsetko pre to aby mi bolo lepsie.Inac by som nepodstupila tu hospitalizaciu na psych..I ked mi to bolo velmi neprijemne.Dakujem za zelanie a povzbudenie,musim sa z toho uz konecne dostat.Tiez tebe aj vsetkym kockam prajem aby sme uz mali navzdy od tychto neprijemnych stavov pokoj.Myis nam asi hajinka-maminka.Prajem pekny den.

ivanan

Čavte,
Lenka mňa také čosine nečaká,že by som sa pridala k Myis,mala som akýsi vírus,a poriadne dlho ma to držalo, som z toho úplne vyšťavená. Vždy keď som videla jedlo ma dvíhalo, neskôr mi stačilo naň iba spomenúť a bolo to tu zas. No s tým sa dá žiť, lebo vieš, že ako to prišlo tak to odíde, no horšie je s tými stavmi čo sa týkajú tetánie- teraz cca 3 dni dozadu, mi bolo poradne zle, až som sa toho zľakla, čo viem ,že nie je dobré-a nepomáha to tým stavom, no prišlo to nečakane a trvalo to pomerne dlho, až som chvílami len len, že lapala po dychu.Lenka no obdivujem Ťa ako to Ty zvládaš, keď na Teba sa nalepujú ešte k tomu aj kadejaké iné choroby. Prajem Ti veľa síl.
Myis, a Ty ako dlho plánuješ ešte pracovať?A čo bruško, rastie?
Leni dúfam, že to sanatórium Ti pomôže.
Kto vie čo je s našou ooo , dúfam , že je v pohode.
Prajem zatiaľ pekný deň a veľa síl.:-)

ooo

ahojte, Myis a ty nie si presťahovaná? a prácu si nezmenila tým pádom? akosi tomu nerozumiem... :-) My sme sa dnes pokúšali trochu nakupovať, ale hrozne fučí a nebolo nám dobre, tak sme to rýchlo ukončili

zufala

O.k.,ja sa hrajm hry na mobile ale tiez ma berie spat.Ak by som zaspala tak tebe aj malinkej dobru nocku.Ak nie,este sa ozvem.

zufala

Hotovo,zu spinka.V ktorom si uz mesiaci 4 ci 5,tak nejako,ze?O chvilku to zacne,najprv slabucko a neskor intenzivne pohyby.