Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

zufala

Juj Soravia,tak to ste sa mali perfektne.pomaly ste uz zazili radost zo sviatkov.Nas to potesenie este len caka.Ja som tiez zvedava na to,ked maly bude chodit do skoly a budu taketo akcie.Ale to si este par rokov pockam.Idem sa umyt a spat,tak dobru noc prajem vsetkym.Rano hura do sanatoria,poobede sa ozvem.

soravia123

caute, som už doma..decká boli zlatučké, vystupovali, recitpvali, tancovali a potom prisiel santa claus a dal im darceky..nakoniec sa spievala tichá noc a mali normalne pripravenu stedrov. vecerzu, oplatka, cesnak, sosovicova polievka, sladkosti:))))
jaaaaj supis:)))

zufala

Ved uvidim ako to vsetko dopadne.Maj sa pekne zatial,musim byt v kuchyni/varim/.Este pojdem s malym na postu a do obchodu.Potom sa ozvem.

ooo

nepošlem, všetci by len vyjedali :-) mňa to fakt baví, mňa keď niečo chytí, tak pomaly nerobím nič iné... xixi. Ale nie, ved zajtra už na kontrolu, od stredy asi do roboty, tak si to teraz užívam. No jasné, tí schizofrenici, to je bieda, blbá choroba, ale dá sa pekne stabilizovať. Ty to ber tak, že sa tam chodíš viac-menej uisťovať, že ako sa máš dobre :-)

zufala

No ved to ooo,aspon nejaka zmena a pokial mi to moze naozaj pomoct,tak preco to nevyskusat.Su tam aj schyzofrenici a aj ako si napisala ovela vaznejsie pripady.Niektori su naozaj jasny,staci ked nieco povedia a ty na nich pozeras ako puk,pretoze nevies o com tocia.Ale kazdy sme nejaky a treba si na to zvyknut.Ty zase vapekas?Posli aj nam,ha,ha.

ooo

čaute babule... tak o žehlení sa ja nevyjadrujem... len toľko, že ja ani žehličku v byte nechcem,xi. A zas pečiem :-))))Bože aj ja chcem ísť do škôlky :) Lenka v tom stacionári sú aj ľudia, ktorí sú na tom ďaaaaaleko horšie ako ty a s nimi treba ako s detičkami, ja som tam bola na praxi raz, takže viem o čo je reč. Ale zase niektoré veci sú tak iste dobré, ak sú kvalitní lektori.. Aspoň nemáš tú materskú takú jednotvárnu

zufala

Ahojte kocky,uz som doma z mojho prveho dna v dennom sanatoriu.Plno veci mi prislo smiesnych a aj trosku trapnych ale zvyknem si.Bude to v pohode,nie je nas tam vela,skoro vsetko su to mlady ludia.Trosku ma dnes zase pobolieva hlava ale inac som celkom v pohode.Ku koncu sme mali autogenny trening,tak som si aj oddychla.K vareniu a zehleniu co ste vcera spominali dodam len tolko,ze to robim tiez preto lebo musim.Nie su to moje konicky,hlad je hlad a obliekat sa tiez musime.Ale nemozem povedat,ze by ma to otravovalo,niekedy sa da pri tom aj oddychnut.Soravia vidim,ze zatial si tu iba ty a mas na dnes pestry program.Tak si to uzi a daj vediet ako bolo.Myis uz sa tesim na to ked budes blizsie.

soravia123

tetaničky nástup:)))
a sem sa ako ste dnes mali sa????
ja idem poobede na vian. vystupenie do skolky mojej malej
a pride aj Santa Claus:))...

myis

Ivka, nie nie, priatel je rakusan a chce, aby sa babatko narodilo a vyrastalo tam. Jemu je jedno, kde pracuje, ma firmu tu a aj tam, takze je nam to jedno. Ja chcem byt aj blizsie pri mamine a ostatnej rodine a kedze budeme byvat vo Viedni, tak bude moct chodit kazdy druhy tyzden, co by v Spanielsku ani nahodou nehrozilo. Takze sme museli spravit kompromis, aj ked ja by som najradsej ostala tu. Mam tu vela kamaratov a tam nemam nikoho. Ked zarobime viacej peniazkov, potom chceme kupit na hypoteku taky maly byt na leto aj tu, ale to je este daleka buducnost. Bude mi velmi smutno

ivanan

No optimistického naladenia na žehlenie a pečenie už bolo asi dosť-mám takú veľkú chuť najprv niečo napiecť a potom sa pustiť do žehlenia.
Ale nie. No mysím si, že ak si človek vyhradí čas na pečenie- dokáže si to vychutnať -a nerobí to na poslednú chvílu rýchlo -čo môže dopadnuť katastrofálne.
ooo ja ťa chápem, no aj Myis, a ja som niekde v strede-aj by som , no nemám úplne vytvorené podmienky, no teším sa na budúci rok, kedy to naplno rozbalím, potom Ti ooo serióze napíšem a popítam Ťa o nejaké tie recepty.
No so žehlením to mám asi tak, robím to lebo musím, no keď sa na to nepozerá človek tak katastrofálne, tak aj to môže byť v pohode.
ooo inak odceňujem tvoju otázku, nachápala som ani ja úplne to, ako to je s tou Myis.A kde do Viedne sa sťahuješ MYis- a vlastne prečo- , žeby zmena alebo skôr lepšie výhliadky do budúcnosti?
Leni držím Ti palce na zajtrá, a vlastne všetkým vám želám veľa síl. Papa dobrú noc.