Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

Ale je to dobre,ze si to tu dal,a ty mas tiez taky nejaky problem?lebo o Tetanii je malo popisane,ja som o Tetanii citala,aj ze ju sposobuje st.zlaza.Ja dostavam niekedy take krce do lytiek a tie svaly jak mas krk,je to hrozne......

noiro

v článku je jedna bohužial pravdivá veta: "To, že doktor umí vaši nemoc pojmenovat, ještě neznamená, že ví, o co jde."
práve preto som sem dal ten link, lebo ten vápnik nemusí byť jedný problém

noiro

v článku je jedna bohužial pravdivá veta: "To, že doktor umí vaši nemoc pojmenovat, ještě neznamená, že ví, o co jde."
práve preto som sem dal ten link, lebo ten vápnik nemusí byť jedný problém

[zruseny12]

Prajem krasny den Noiro,no je to velmi zaujimave aj ja som to citala,ale zaujimave,ze ja som citala,ze aj nedostatok VAPNIKA sposobuje TETANIU,a ja som tam necitala o Vapniku,tam sa pise len o Magneziu.Ale,tiez nemam precitane cele,ten koniec som len tak letmo pozrela,ci tam nenajdem vapnik,ale nevydela som.Ja mam NEUROGENNU TETANIU SYNDROM-SY CHRON UNAVY-TAK MI TO NAPISALA NEUROLOGICKA.NO nic nam neostava len sa s tym trapit ako sa da.Prajem krasny podvecer.

zufala

Ahojte,vidim,ze sa tu este dnes nikto neobjavil.Uz som doma.Budem teraz brat o 1 lieky menej,povedala som dr.,ze sa mi spustilo mlieko,tak mi povedal,ze ich nemam uz brat.Snad budem schopna fungovat aj s tymi jednymi.