Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

soravia123

OOO:((
to ma mrzi a co sa deje s jeho zdravim?
aj ja nejak nevnimam seba akoby som nebola ja v mojom tele..vsetko take cudzie..a neskutocne..

ooo

ja som už tu... v práci som bola prvýkrát po péenke, takže blázninec, úplne som zmorená a len čo som prišla, tak štraka Tesco, Asko, Takko a podobné obchody, teraz som sa dovalila... Celý deň mi je divne, vôbec sa mi nedarí vnímať svet... okrem toho priateľa testujú na rakovinu, takže sme úúúúplne v pohode...

zufala

Dobry vecer Soravia,ja som dnes tiez taka vselijaka.Cez den mi bolo celkom na vydrzanie ale teraz vecer ma hrozne berie spat a som otapena.Mas pravdu,zit sa musi za kazdych okolnosti.Prajem pekny zbytok dna.Ja sa neviem dockat kedy maly zaspi a idem spat aj ja.Kde je dnes nasa maminka a ooo?

[zruseny12]

Prajem krasny den,nie len rano,je to hocikedy a hoci kde aj trpnutie som mala jeden cas horna pera,aj spicka nosa.ja som si myslela,ze je to od zubou,ale od kedy beriem min.a vit.tak sa to zlepsilo,ale krce v lytkach mam stale,niekedy mi normalne ked napnem nohu pri obuvani aj prsty na nohach chyti krc,aj Ty mas nejake take problemy,ci len sa snazis tetanickam priblizit,co je to Tetania.

RNG

Mozno je cas, aby som znovu napisal, co sposobuje tetaniu, lebo moj prispevok k tomu je totalne pochovany a vidim, ze ludia napriek vsetkemu sa snazia vediet, o co sa jedna.

Sval bez nervovych signalov strpne.
Nervy nie su z kovu a nervove signaly potrebuju vodice, elektolyty, kedze ludsky system je zalozeny na vode.
Elektrolyty obsahuju aniony(kyselinove skupiny) a kationy(kovove iony)
Aniony v tele su hlavne uhlicitany, preto dostatocna koncentracia CO2 v krvi je potrebna.
Rychle dychanie(hyperventilacia) orabuje predcasne telo o potrebnu hladinu CO2, cim zastavi nervove signaly.

Podobne nizke hladiny kationov(kovovych ionov)vedu k strate prenosu nervovych signalov a tetanii(trpnutiu).

Medzi kationy patria,sodik(natrium), draslik(kalium, potasium), vapnik(kalcium), horcik(magnezium) a v mensich mnozstvach zinok, zelezo,med atd.
Hyponatremia je nedostatok sodika, hypokalemia nedostatok draslika, hypocalcemia je nedostatok vapnika atd.
Kazdy z tychto kovov v ionickej forme je potrebny na prenos niektorych nervovych signalov.
Teda nedostatok ktorehokolvek moze priniest tetaniu.
Preto som zdoraznoval branie vsetkych mineralov, nielen magnezia.
Sodika mame obvykle dost, ale ostatne su otazne.Zalezi velmi od stravy a travenia, ci ich mame dost.
Ked nie,treba ich vsetky doplnit, ak nevieme nedostatok odstranit ani radikalne zmenenou dietou.
Mineralovy doplnok, ktory ich obsahuje by mal mat vsetky spomenute a to maju hlavne doplnky na kosti
Na spravnu absorbciu mineralov treba brat aj ine latky, vitaminy D, K,nejaky zeleny zdroj, napr spirulinu na potrebne materialy na zabudovanie mineralov do tela.

Skodlive zrychlene dychanie(hyperventilacia) sa da kontrolovat dychacimi cviceniami(hlavne thai chi a yoga)a latkami ukludnujucimi (st John"s Wort, 5-HTP, B-vitaminy, SAM-e,ktore neuspavaju, pripadne utlmovadlami ako chmel, valerian,pastierska kapsicka atd, ktore maju mierny uspavaci ucinok, takze su vhodne hlavne na noc.

[zruseny12]

ked je to tazke,ked clovek pride k lekarovi a ma vsetko povedat,co mu je tak ja sa niekedy normalne aj nanbim,a ked chceme aby nam fakt pomohli treba vsetko povedat,ja som si raz aj napisala vsetko na papier,ale ked som prisla k lekar.aj tak som ho nepouzila,prave koli tomu,ze som sa hanbila,a niekedy ani nejde popisat niektore veci co sa deju v cloveku,napr.take trpnutie,krce-vnutorne,nie take normalne.No co sa da robit,musime s tym zit a zmierit sa s tym.Ja som sa uz s tym zmierila,ze mam tieto stavy,a dufam,ze uz horsie nebude.........