Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

soravia123

neboj zúfalka- cysty nie su nic nebezpecne..je to naplnene vodou alebo prazdne..ja ich mam aj v prsach aj na vajecnikoch som mala..moj starý ich mal na oblickach..je to sucast tela...
zvycajne same prasknu odýdu alebo aj ostanu ale nic nesposobuju...
a daju sa tiky na ocných vieckach liecit? alebo to prejde samo?
som rada ze sa citis lepsie hoc to este nie je na 100%....
uvidis casom to odide a bude to fajn...ja tiez bojujem , dnes som mala pocit ze moje nohy ma nenesu a ze kvecnem niekde a ze ani to nie som ja v mojom tele...proste ze ruky a nohy su cudzie...taka nejaka derealizácia:((((
ale uz si zvykam aj na tieto pocity....a da sa s tým žiť...

zufala

Ahoj Soravia,mne je tiez dnes vselijako.Hlavne teraz na vecer ma chyta strasna unava a otapenie.Este ma aj drahy nastval.Tiky su nervove ci psychicke prejavy.Dnes sme sa o tom na komunite v sanatoriu bavili.To prejde a dokonca su ludia,ktori sa aj na toto liecia.Ja dufam,ze sa mi zajtra a najneskor v sobotu podari ist do Incheby na tie trhy a konecne nakupit darceky.Rano idem ku profesorovi,som hrozne zvedava co mi povie na tie vysledky z MR.Drz mi palce,nech tie cisty nic neznamenaju.My nepeceme ale jest budeme o 106.

soravia123

cavesky fešandy:))))
a zajtra posledný den v skole:)))a potom fajront..idem piect a jest a žrat:)))az mi oči vylezu:))
ako sa mavate? mne dnes tiká viečko??co to je:? :((((

ooo

Ivanka neboj nič, ja nie som na dne, to teda vôôôbec nie... ja sa všetkému postavím a minimálne sa pokúsim vyhrať... si myslím, že rakovinu mať nebude,ale niečo mu každopádne je a nevieme čo... nenávidím tento pocit... Ale život je boj, ideme do toho!

ooo

baby ja normálne nechápem, kto nám sem toho noira zoslal, ale fakt sa z toho teším... konečne niekto ľudskou rečou vie povedať niečo k veci...

noiro

Milujem jednoduché odpovede na zložité otázky. Ale bohužiaľ v prípade "Tetania" to asi nie je možné. Prednáška na linku dole dokazuje, ako všetko zo všetkým úžasne súvisí a je nám určite všetkým jasné že sa budeme musieť stať doslova detektívmi a svoje zdravie si vypátrať.
Takže celému teamu!
1, Sme rozhodnutí si svoje zdravie vybojovať, aj za cenu zmeny životosprávy!
2, Preveríme každú stopu, ktorá môže objasniť príčiny - kto hľadá nachádza!
3, Je dôležité potešiť sa z každého malého krôčiku, ktorý vedie k zlepšeniu!
4, Trpezlivosť! Nie je asi možné zo dňa na deň vyriešiť všetko, možno sa už v minulosti niečo zanedbalo, ale malý krôčik sa urobiť dá!
5, Pre obnovenie vnútornej harmónie bude asi nevyhnutné naučiť sa počúvať vnútorné impulzy. Mali ste niekedy chuť zahryznúť sa do niečoho už v potravinách a pustiť sa do toho? Telo nám dáva signály ale my ich nie vždy počúvame.

home.zf.jcu.cz
Mariaa str.17 - prvým príznakom nedostatku Horčíka-Mg je tŕpnutie v lýtkach, možno by to mohlo byť v tom, skús s tým niečo urobiť.
Pozor! str.17 - nadbytok Mg má tiež negatívne účinky

ivanan

Čavte krásky,
no konečne Myis chápem to vaše rozhodnutie ohľadom sťahovania-verím , že sa Ti nechce, no na druhej strane je :)), že budeš bližšie rodiny , najmä keď bude malá na svete, bude to veľa znamenať aj pre starých rodičov- a s tým bytom v tom Španielsku je to naozaj cool.
ooo daj sa rýchlo dohromady, si moj hnací stroj, a už keď si aj Ty nadne tak karle už ani neviem kto nás tu bude povzbudzovať.
Ja som z tej tetánie asi trošku domútená, treba to asi konkrétnejšie špecifikovať, aby bol vytvorený ťah na bránku.Inak vitamíny brať pravideľne nie je žiadna hlúposť, a naozaj ich treba doplniť všetky. Nevravím, že som OK, no keby som sa riadila iba tým čo mi dala doktorka- magnézium a bodka- asi by som na tom bola tak isto, možno ešte horšie. Leni verím, že sa Ti polepší, aspoň ako povedala ooo máš spestrenie dňa a určite Ti to aj niečo dá.
Inak aj ja idem zajtrá mojej malej na vianočné vystúpenie, veľmi sa teším- a veľmi si to aj vychutnávam. PAmätám keď začala z uplakanými očkami chodiť do škôlky, a teraz je tam najstaršia baba. Beží to, a preto si netreba nechať ujsť tie okamihy ktoré sa nikdy nevrátia.
Idem si ešte popísať zoznam- idem zajtrá nakupovať ooo- potom Ti poviem či som to zvládla , Majte sa pekne kočky. dobrú noc

zufala

No pekno ooo,aby ste sa nahodou nenudili a nebolo toho malo tak zase nieco.Ja som tiez vytesena z toho,ze mi v nemocnici strhavali ten nechet na nohe a este som tam mala len chrastu/cize este mi nedorastol/ a zase sa mi vcera zacal zapalovat.Tak som dnes isla k svojmu chyrurgovi a on mi tu chrastu musel strhnut a zase si ho budem macat v repiku a v januari pojdem na kontrolu.Este som aj prechladnuta,vkuse kycham a smrkam.Konecne som pred tyzdnom prestala krvacat mimo menzesu a teraz som ho mala mat a nic.Vcera som prestala na odporucanie lekara brat jedny lieky/kedze sa mi spustilo mlieko/.Ja som presvedcena,ze som odsudena na to,aby mi nieco kazdy den bolo.naozaj si nepamatam ani v dalekej minulosti,ze by mi 1 den nebolo nic.Uz sa na tom niekedy smejem a vravim,ze ma neprekvapi,ak sa zmenim na chlapa a nieco mi dorastie.Vidim,ze si mala 1 den perny,neboj zabehnes sa.Budem na teba mysliet a drzat ti palce.A aj priatelovi,nech je vsetko o.k..A Soravia tebe tie lieky nepomahaju ked mas take stavy,ze si mimi seba?Alebo to pride a zase odide?Drzim aj tebe palce aby ti uz bolo lepsie.Baby zvladneme to,verte tomu!!!

ooo

no ja ti nevim karle... operovali mu pruh a odvtedy samá komplikácia, celé je to zle, ale vlastne nikto nevie, že o čo ide... najskôr chcú vylúčiť alebo potvrdiť tú rakovinu...