Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

metaneta

Ahojte mam 20 rokov, uz niekolko rokov mmam v noci krce v lytkach a asi rok mavam neprijemne pocity v krku, akesi zvierani, bola mi diagnostikovana astma brala som lieky ale vobec tp neprechadzalo....tak som ich vysadila.Nemyslim si , ze ju mam.To zvieranie v hrdle sa zhorsi ked som v horsom psychickom stave...A v noci mavam take problemy, ze sa uplne strhnem ,pretoze mavam pocit ako keby sa mi zastavilo srdce a dych, proste akoby som umierala,niekedy sa aj trasiem...Moze to byt tetania?DAKUJEM ZA ODPOVED.

ooo

Ja idem zajtra na testy, ale chcem sa spýtať jednu vec. Ja mám hladinu magnézia v norme. Je možné mať aj vtedy tetániu alebo tá hladina magnézia je vždy VŽDY znížená? Ako je to u vás? Ďakujem

monca111

PRE JULIU24: Ake lieky mas predpisane. Ja magnezium, b-komplex, vit,E, 3-omega kyseliny uzivam uz druhy rok. Vysledok je nepatrne lepsi ale nie je to ono.

ethel

indi88-kúp jej magne b6,každý deň jednu tbl.Keď jej začne byť zle,nech pomaly a pokojne dýcha,keby začala rýchlo dýchať,nech dýcha do sáčku.Nohy dať do zvýšenej polohy.A cukor má v poriadku?

indi88

ahoj pisem v mene mojej mamy o ktoru sa strasne bojim podla vsetkeho ma tetaniu aky druh to je nepovedaly mam o nu velmi strach lebo neviem co presne robit ked ma zachvat uz ani sanitka nehce ku nam prist aj ju neurolog poslal lezat na psychiatriu no nepomohlo a tak proste ako som tu vyssie cital treba mat stastie na ochotneho neurologa co moja mama nemala :( jej priznaky su:trpnutie lavej ruky,trpnutie tvare,trpnutie noh,zvracanie nevolnost,slabost
a tak sa pytam co robit pri zachvate?
ake su najefektivnejsie lieky?jasne cital som ake lieky tu spominate ale kazda mate trosku odlisne priznaky

dakujem za odpoved

julia 24

Zdravim vsetkych.Rozhodla som sa aj ja napisat, kedze aj mne pred polrokom diagnostikovali neurogennu tetaniu tazkeho stupna, bola som z toho sokovana, lebo som vobec nevedal o co ide. Mam 24 rokov a myslela som, ze zomieram, ale ze vraj na tetaniu sa neumiera, tak som uz kludna, mam dobreho neurologa, ktory mi nasadil spravnu liecbu a velmi mi to pomohlo, citim sa ovela lepsie. Je na to vela priznakov, mna bolela hlava a trpla mi ruka, tocila sa hlava... Teraz z tych priznakov uz nemam skoro nic, uvidime ako tu bude po vysadeni liekov. Inak tiez mi kazdy hovoril o psychike, a je pravda, ze ked som v psychickej rovnovahe, tak mi je fajn.

RNG

Viackrat tu bol spomenuty nervovy stav a symptomy tetanie v spojeni.
Kedze aj horcik aj vapnik su muskularne relaxanty, definitivne treba uzivat oba .Preto zmes na kosti.
Na odstranovanie krcov napr v lytkach pomaha vitamin K a draslik. Takze aj draslik je asi potrebny.

Na zlepsenie nervoveho stavu treba viac vitaminov B, nez B6. Preto by som odporucil skusit napr zmes stress-B, ktora adresuje problemy stresu komplexnejsie.