Desiata

Príspevok v téme: Desiata
MarianMajo

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o rady rodičov, čo na desiatu,
nejaké nátierky (prípadne postup) alebo niečo iné..
Niečo čo je zdravé a zároveň to zasýti
Takmer každý deň dávam deťom do školy to isté, niekedy to samozrejme obstriedam ale už mi je blbé, že nosia stále chlieb, maslo a salám..

Ďakujem za rady

ebi777

moja najobľúbenejšia desiata za detských školský čias:

biely rožok a v tom na tenké plátky papriková slaninka a tenké plátky kyslej uhorky :-)

to bola mňamka, hehe

a iste zdravšia ako nejaké umelé salámy a šunky z obchodu

odpovedam

No ak chcete pre deti nieco zdrave, tak nie zase tolko sacharidov. To len podpori zbytocnu unavu a vycerpanie. Ak to ma byt zdrave a syte, tak bielkoviny, vlaknina a tuky (na ukor sacharidov). Tuky poskytuju rovnaku energiu, ale zbytocne nerozklisavaju hladinu cukru krvi a inzulin.

Ja osobne sa vyhybam pecivu, no pre deti je to bez neho asi zlozitejsie. Tak skuste celozrnne placky (celozrnna muka + vajicko + slnecnice + sezam + kukurica + cokolvek na obmenu, napr. korenie alebo struhane orechy). k tym plackam dajte cottage cheese, zeleninu. Pripadne domace natierky (napr. z bryndze, masielka, rybaciny, do toho cibulku, papriku, atd.) Ved na internete je vela receptov.

Dajte im aj ovocie. Jogurty skor nie - hlavne nie sladke. No aj tie nesladene maju malinko bielkovin a zbytocne sacharidy. Pribalit im aj mozete zakysane mlieko napr. s kakaom, zeleninove salaty so syrom, tvarohove vyrobky a pod.

MarianMajo

Ďakujem.. ja som tiež málokedy stíhal a tak som im len dal suchý rožok s bambínom ale povedal som si, že začnem robiť desiatu večer a ráno to len vytiahnem z chladničky a dám im to do tašky. Deti sa mi síce ešte nezačali sťažovať ale mne by asi tiež nechutilo jesť každý deň to isté. :)

ewelin...

natrieť obe strany syrom a medzi to praženicu ( alebo uvar vajíčka , daj do mixéra plus trojuhol.syr a cibuľu vymixuj ako nátierku )

rezeň medzi chleba s horčicou

palacinky natreté džemom

však môžeš aj jogurt s rožkom

alebo urob ryžový nákyp s kopou ovocia a ten sa môže aj ako desiata za studena jesť

klobásu alebo slaninu nakrájaj medzi chleba

párok v rožku ( ani nemusíš mať hot dogovač, prekroj rožok, trošku vydlab a daj párok - zatlač a hotovo )

inak aj mne liezli krkom desiaty, ktoré som nosila do školy. Ako viem, že rodičia ráno nemali čas a poviem ti, ani ja by som nemala fantáziu čo dávať.