Desiata

Príspevok v téme: Desiata
MarianMajo

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o rady rodičov, čo na desiatu,
nejaké nátierky (prípadne postup) alebo niečo iné..
Niečo čo je zdravé a zároveň to zasýti
Takmer každý deň dávam deťom do školy to isté, niekedy to samozrejme obstriedam ale už mi je blbé, že nosia stále chlieb, maslo a salám..

Ďakujem za rady

karka259

Ahojte:) Vobec nie je nutne sa vzdat peciva. Uplne staci, ked ho vymenite za zdravsie. A hlavne treba vediet, kedy to pecivo sa moze jest a kedy nie. Skor by sa malo rano a vecer uz len zelenina ako priloha. Ale vela ludi to nedodrzuje a nema problemy. Takze treba jest vsetko, co cloveku chuti a s mierou:)

alexiara

Krinka :):)

No pekne, tak tvoje deti a manžel sa majú veľmi dobre, keď sa o nich takto pekne staráš :):) Tak skús popozerať na stránkach o varení nejaké tipy na desiatu. Som si istá, že tam toho kopu nájdeš :):)

Matyo :):)

Súhlasím s tebou, že pečivo vôbec nie je zlé a škodlivé! Aj my ho doma normálne konzumujeme a sme zdravý a taktiež naša hmotnosť je normálna. Niekedy spravím aj domáce pečivo a to je TOPKA! K tomu si kúpime väčšinou nejakú chutnú šunku od Krásna, veľa zeleniny načistíme, uvaríme vajíčko na tvrdo a večera či desiata je na svete :):)

Matyo

Hlavne sa vyhnúť presoleným taveňákom a lacným salámam a šunkám, radšej kúpiť kvalitnú šunku s 90 a viac % mäsa, k tomu reďkev, šalátovú uhorku, pažítku, zelenú časť z lahôdkovej cibuľky, kozí syr a pod. Maslo by som striedal napr. s Lučinou alebo Philadelphoiu. Proti bielemu pečivu však nič nemám, zdravému dieťaťu nijako neublíži ak zje 1-2 rožky za deň. Podľa mňa je biele pečivo zbytočne zatracované. Je to iba hlúpa módna vlna, ktorá za rokov prejde. Biele pečivo jem od detstva a som živý, zdravý a mám normálnu hmotnosť, takže asi tak...

Bubliii

Ja som si ich zvykla robiť na večeru (neďaleko intrákov nám stával gaštan..) a vždy ma veľmi dobre zasýtili, odkedy som sa presťahovala, mám práveže problém zohnať gaštany. Idem na tržnicu a z kila gaštanov je pol kg červavých, tak jasne že z toho pol kila sa vôbec nenajem, ak si človek odráta šupky atď. Je to také prácnejšie jedlo, ale oplatí sa - i keď ako studené už tak nechutia tak ako teplé, čerstvo urobené..

stankila

aj mne velmi pecene gastany chutia ale ako hlavne jedlo by som si ich predstavit nevedela.. to je len taka maskrtka po veceri alebo po obede.. na desiatu si robievam oblozenu zemlu alebo rohlik, ako aj ostatni..

Bubliii

Pecene gastany su topka :) ale tie z obchodu mi nechutia, musim mat svoje, cerstve, kedysi som si chodila aj nazbierat ale prestahovala som sa a tu uz nie su. Ale treba zistit, ci im chutia - ja gastany milujem, ale to som v mojom okoli asi tak jedina :(

krinka

áno, sem-tam robím aj manželovi desiatu. nie je to ale každý deň, keďže chodí aj na služobky a vtedy sa o desiatu stará sám:-) takže tiež len takú klasiku:-) to máš fajn, keď to neriešia. moje sú zase asi moc "rozmaznané" a vyžadujú pomaly každý deň niečo iné a už som z toho niekedy fakt na prášky:-/

achjaj s pečených gaštanov sa najedia? to by som niekedy mohla skúsiť. ja to mám veľmi rada, len už som to dlhoooo nejedla.

ahjaj

študentská zmes, pečené gaštany, cereálne tyčinky, chlieb s vajíčkovou nátierkou (recept -google), syrovo-šunkovou + zelenina, chlieb s vajíčkom, zapečený chlebík s kečupom a syrom + jablko

svetlanna7

Moj manzel si jedlo do roboty nikdy neberie a tym padom tiez robim desiate len detom a sebe :) No jedna vec od ktorej ho odbremenujem su nakupy potravin. Na tie chodim sama :) Kupujem vylucne kvalitnejsie potraviny a to by on neprezil, keby videl tie ceny :D :D