Desiata

Príspevok v téme: Desiata
MarianMajo

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o rady rodičov, čo na desiatu,
nejaké nátierky (prípadne postup) alebo niečo iné..
Niečo čo je zdravé a zároveň to zasýti
Takmer každý deň dávam deťom do školy to isté, niekedy to samozrejme obstriedam ale už mi je blbé, že nosia stále chlieb, maslo a salám..

Ďakujem za rady

alexiara

Ahoj krinka :):)

A ty aj mužovi robíš desiatu do práce? :O:O Wau, ty ho musíš riadne ľúbiť, keď si ho takto rozmaznávaš. Môj drahý si desiaty robí sám a ja iba deckám robím. Väčšinou im robievam obložené celozrnné pečivo so šunkou, syrom a zeleninkou. Alebo niečo sladké ako sladký makový rožtek alebo lupačku. Ja si z toho moc veľkú hlavu nerobím, lebo moje deti zjedia všetko :D:D

krinka

pekný deň prajem všetkým:-) tak som sa potešila, keď som zbadala túto tému, že konečne budem vedieť, čo deťom a mužovi robiť na desiatu. len som si všimla, že téma je dosť stará a preto by som bola rada, keby sa aj teraz rozbehla a napísalo sa sem zopár dobrých receptov. tak šup sem s nimi:-):-)

0vecka

2 ewelin...ak bude stale zrat taketo veci klobaska slaninka kola tak nadvahu ma skoro istu... nehovorim raz za cas...

ewelin...

úplne fasa ste jej poradili..nič konkrétne, len diskutujete o zdravej strave. čo je zlé na maslovom chlene s klobásou ? ak má 14 ročného syna napr. tak toto je pre neho jedlo, nejaký celozrnný chleba s niečim na pare vám rovno hodí do koša a podelí sa s kamošom...šak keby mal kamoš v jednej ruke chleba a v druhej klobásu a ten jej syn nejaké listy v sačiku a k tomu pukancový chleba, no chudák chlapec!!!

klobása, slanina, praženica medzi chlebom nikomu neublíži. aj my sme na tom vyrastali a sme zdraví. robíte len humbuk so zdravou stravou. decko sa musí odmalička cibriť a zvykať si na každé jedlo. JE VO VÝVINE !!

eddings

ak sa ti podari naucit decka na vacsie ranajky tak potom im na desiatku staci nabalit nejake ovocie alebo jogurt...mala by si vyhrate a mali by ten najzdravsi stravovaci sposob aky mozu mat ;) akurat naucit decka poriadne ranajkovat, to je ako naucit prasa hrat na gitare :D

odpovedam

obilniny obsahuju latky, ktore zabranuju vstrebavaniu zivin. Obcasne sa s tym telo vyrovna, ale tak urcite kazdodennou konzumaciou peciva zdravie nedosiahnete. Ja si preto len obcas upeciem tie celozrnne placky a k nim nieco pridam. je to chutne a zasyti to. Ved nech si kazdy je, co chce. ja nedbam. Iba som sa snazila poradit...

0vecka

2 Maoam ale ja reagujem, prave na to ze odpovedam napisala ze pecivo je nezdrave a bodka... A podla mna ked si take decko da nejaky celozrnny chlieb s morcacou sunkou a jedno jabko tak ja na tom fakt nic nezdraveho nevidim... a ked decko celozrnny odmieta tak nech je to aj biely podla mna je to jedno ... :) ale ine je slaninka na to si drbut jednu horalku a zapit kolou....

odpovedam

no maso, ryby a vajicka zase surove jest nebudem :-))) ale tak ide o komplexnu stavbu stravy, u deti to je tazsie, lebo malokedy zjedia to, co im nechuti. ale ked si zvyknu, tak to bude ok. Ale je strasne, kolko sacharidov celkovo slovaci konzumuju...

ebi777

varené jedlá, tiež nie sú nejak zdravé, sú znehodnotené

ja sa snažím jesť čo najviac nevarenej zeleniny