Štart do nového dňa

Príspevok v téme: Štart do nového dňa
lilliana

Aké potraviny sú vhodné na raňajky s prihliadnutím na to , aby som nebola po nich ospalá ale plná energie?
Čo si dať kedˇma aj potom prepadne hlad? Cukor som už zo stravy dávnejšie vylúčila cítila som potom otrasne.Radšej prírodný v ovocí.
Postupne sa snažím vylučiť aj jedlá z bielej múky´= ako cukor. Viem, že doteraz som sa stravovala nie najzdravšie. S prihliadnutím na to sa snažím prejsť na zdravu stravu postupne. A prečo zdravú?
Nechcem dopadnúť ako ti ľudia v OKINAWE
Som si vedomá toho, že človek sa zo dňa na deň nemôže stať vegetarianom, ak bol doteraz ALL ŽRAVEC I dem na to postupne. Tak poraďte

igris

lilliana, ty sa na mna hnevas koli tomu hrachu ? mne sa vase basnicky pacia :), ale asi nie vsade, mne zas ten hrach vcera uplne nesadol
. no a Alternativa :) dnes exelovala

pišta

Keď sa na to pozrieme suma-sumárum, tieto činnosti celkom dobre do seba zapadajú a tvoria jeden celok. Práve ide o celok. Vtedy je tu synergia, podpora jednotlivých podsystémov do systému. Celok je rozhodujúci – v zdraví ale aj v chorobe. „Prísne“ vzaté, neexistuje choroba „len“ nejakého orgánu. Vždy je to choroba celku- celého organizmu. Preto je vlastne dobré hľadať postupy, ktoré vytvárajú systém.
A táto pekná téma do systému zapadá :)

daisy

Dakujem Pista,
mas vynikajuce prispevky plne vedomosti ohladom stravy.Urcite sa este ozvem,musim utekat.Prajem ti krasny zbytok dna!

lilliana

Ahoj Píšta:)
Ja som tiež prišla na to, že sa oplatí jesť ovocie do obeda samotné. Skúšam to už dlhšiu dobu a prejavuje sa to u nňa pozitívne :)

pišta

Alterantiva, vitaj v "klube" :), tú cenu si zaslúžiš:)
Pozerám tiež na svoj index (nie je to BMI) a radšej utekám ešte niekde inde... :)

pišta

Daisy, ja osobne preferujem ranajky z ovocia dlhsie obdobie a funguje to dobre az vyborne. Doobedu je vhodna prilezitost vylucit to, co telo pripravilo na ocistenie sa. V tom ma ovocie kvoli vysokemu obsahu draslika a vlakniny vemi dobru az nenahraditelnu poziciu.
Mam pocit, ze ku ovociu doobedu pomaly na tomto webe existuje viac pozitiv ako tohot druheho, takze : ))

lilliana

:)))Mila Altínka:))))))))
Tyai si sa (mňa) prekonala....
Klobúk dolu...
Udeľujem ti cenu Lillianina múza:)
Super! Aj Andrej je dúfam spokojný...)
Inak, som si vedomá.....indexu....

daisy

Alternativa
asi je to naozaj individualne ale som rada ze si ma nezahriakla tym ze ranajky su dolezite.Preferujem ovocie aj ked zo vsetkych stran pocujem velmi negativne ohlasy.Dufam,ze zmena rezimu Tvojho dna bude pozitivna!

Alternativa

Daisy, vedomosti o spravnej strave nemam velke, ale cosi viem :D. Myslim, ze je to individualne. Ja osobne roky pijem na lacno grepovu stavu s citronom a do obeda som na ovoci. Jedna z teorii je, ze prave do 11.00 telo bez "nasledkov" spracuje prirodny cukor. Obedujem normalne, aj vecer. Som skor typ, co "gniavi" rad vo vecernych hodinach. Aspon zatial, mozno so zmenou rezimu mojho dna to tiez zmenim.

daisy

Ahoj Alternativa,
velmi mile.Mozem sa opytat co si myslis o ranajkach?Je lepsie precistovat traviacu sustavu len ovocim alebo by ranajky mali predstavovat nieco poriadne?Dakujem a prajem Ti krasny den!