ako nebezpecne su cisty?

haris

Pekný den. Ja mam cystu na oblicke uz mi ju aj operovali (lap.) od vtedy mi ju asi 4.krat tahaly po 8dcl tekutiny,Teraz mi jeden nový doktor nechce stim robyt nic ze vraj aby som to nechal tak.Ja sa bojim ze ak mi to praskne je to(80x60 cm)co sa stane.Poradil by mi niekto kto ma podobný pripad alebo nejake skusenosti. Dakujem

RNG

jan fejercak, cysty sa daju reabsorbovat, nie je nevyhnutna operacia.Ale treba nieco na to robit, nielen vyckavat(enzymaticke cistenie a jod)
Totiz niekedy mozu v cystach vzniknut rakovinne bunky, lebo cysty su naplnene casto latkami toxickymi alebo skodlivymi pre telo.

jan fejercak

Dobry den chcel by som sa spytat ak mam cistu v nosnej dutine v vnutornej strane nosa us dva roky a niekedy mam bolesti hlavy ;ake ja to nebespecne musi sa to operovat?

janka

Pre RNG:
Ja uzivam kelp jod v tabletkach,chcela by som sa spytat ci treba robit nejaku prestavku pri uzivani,alebo sa môze brat nepretrzite.
Dakujem za odpoved

neliq

no tak teraz je to v pohode...aspon to tak vyzera:) a dufam ze sa mi to uz nikdy viac neurobi:(...bolo to uplne ine nez klasicka cysta vyplnena tekutinou...doktor povedal ze som sa so zarodkom tej cysty mohla aj narodit...a nieco spustilo to ze zacala rast...

RNG

operacia cyst nie je dlhodobe riesenie, Ked sa vytvorila jedna cysta vytvoria sa aj dalsie. Telo treba cistit enzymami a zmenit skladbu potravin, aby nebolo neustale zamorovane a nepodrebovalo si vytvarat miestne "odpadove kose" co su aj cysty, aj ine rozne nefunkcne tkaniva(myomy, hrcky, tumory, polypy....)
Zdoraznujem tu este raz ulohu jodu v tele na vytvaranie enzymov.

tiborko

Ahoj nelig,teda si bola velmi statocna naozaj,nebolo to preteba lahke chcem sa ta spytat a teraz nemas ziadne problemy ked uz je vonku?Vies mne uz praskla a s kikulkou sme si pisali ze nemam mam stach ale chcem mat male miminko a stale sa bojim aby mi nieco do teho zase neprislo.dakujem za odpoved...

neliq

ahojte...tie co tu pisete nestresujte kvoli svojim 2cm cystickam:)...ja som bola v novembri na gynekologii, vsetko bolo ok...v marci som isla na preventivku a doktorka mi zahlasila ze mam 5cm cystu..,ktoru sme sa pokusali 3 mesiace vstrebat injekciami...ale ona si spokojne rastla...a v juli mala vyse 10cm priemer...tak bolo rozhodnute...operovat:( tak som si musela najst nejakeho ochotneho lekara ktory by sa este podujal na laparoskopiu,kedze som nechcela mat rozrezane brucho(pri takych velkych cystach sa im uz nechce zabavat 2 hodky laparoskopicky ked to mozu mat za pol hodky,ale mne by ostal niekolko cm sram cez brucho)vramci moznosti som dopadla celkom dobre...ostala mi sice iba stvrtka vajecnika lebo cysta bola dermoidna=z kozneho tkaniva a vo vnutri mala chlpy,vlasy,nechty a podobny sajrajt...takze preto mi museli vzat skoro cely vajecnik...ona ho totiz prerastla...tak ked budem raz chciet mat deticky asi to nebude velmi jednoduche a budem sa musiet viac snazit:)

tiborko

Ujuj kikilka no dzrim palce...aby si to zvladla v ktorom rocniku si?no neje to lahke je to drina ale ta drina ti bude stat zato ver mi.Ale ked dostudujes tak potom ti prajem aby si mala tolko deti kolko ti teraz chyba ha ha ha,a odkaz partnerovy ze pevne nervy a vela trpezlivosti.