Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia

Príspevok v téme: Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia
Fleur-de-lis

Nikoho tu tým nechcem zhodiť ani uraziť. Len sa chcem zamyslieť nad Vaším postojom.

Dievčatá, ženy, tie čo sa vyzývavo obliekate, mám na Vás teda otázku. Akosi neviem pochopiť, prečo to robíte.
Ako žena samozrejme rozumiem túžbe po obdive, uznaní, pozornosti, aby som bola považovaná za krásnu. Ale zároveň vnímam svoje telo ako oveľa hodnotnejšie než ako prostriedok, ktorým si to získam,a to mi zabraňuje takto sa obliekať, aj keď po pozornosti túžim.
A oveľa väčšiu radosť mi prinesie, ak niekoho zaujmem svojím charakterom, intelektom, humorom... Než keď niekto nevie odtrhnúť oči od môjho dekoltu či dlhých nôh...
Oblečením ako keby hovoríme kto sme. A, nazvime to "slušné" oblečenie, vyjadruje určitú dôstojnosť. Teda, že viem o svojej hodnote a viem, že som príliš vzácna na to, aby som sa "dávala" kadekomu... A zase ak sa oblečiem vyzývavo, síce si získam pozornosť, no zároveň tým komunikujem, že svoje telo považujem len za prostriedok získania si pozornosti. Teda, že pozornosť a obdiv sú pre mňa dôležitejšie, než zachovanie si dôstojnosti.
A ešte, ak som oblečená vyzývavejšie, a vidím pár, a muž si ma obzrie. Niektoré ženy sa ohradia, že to je jeho problém, že sa nevie ovládať, ale priznajme si, že ja som tá, čo provokuje... Prosto už len z takej súdržnosti a porozumenia voči iným ženám, prečo by som mala provokovať ich partnerov, manželov? Mne to tiež nie je dvakrát príjemné, keď ja som na mieste tej partnerky.

Ja nie som za žiadne obliekanie sa do vreca. Ja sa rada obliekam pekne, upravím sa. Nepáči sa mi, ak majú ženy úplne na háku ako vyzerajú. Nejde mi o nosenie dlhých sukieň a rolákov. Aby ste ma nepochopili zle :) Ale mám určité hranice. Chcem byť pekná, no zároveň si ponechať svoju dôstojnosť.

Ja tu netvrdím, že len môj názor je správny, ja len chcem pochopiť názor tej druhej skupiny žien. Aký máte vzťah k sebe samej. Čo Vás vedie k takému oblečeniu a aký máte potom zo seba pocit. Tak úprimne. Prosto, čo sú tie Vaše klady a zápory, čo sa toho týka. Teda ak to chcete otvorene povedať a ak ste sa nad tým už niekedy zamysleli.

podobny

takze tu ide len o to pozeranie po inych zenach :) tak to mas potom naozaj smolu. vacsina muzov sa naozaj rada pozrie. a pozerat sa naozaj budu aj ked budes menej odhalena, ci vobec. to by si musela chodit vo vreci alebo nechodit von. muzi maju navyse rozne preferencie, niekomu sa pacia stihle, inemu pri sebe, niekomu sa pacia vyzyvavo oblecene, niekomu sportovo, inemu elegantne. inak neverim, ze sa zeny nepozeraju, len to mozno nerobia tak priamo ako muzi.

phoe

Myslím že tu naznačila, že jej priateľ okukoval nejakú menej oblečenu slečnu, čo sa jej dotklo. Lenže si treba uvedomiť, že oni okukovat budú, aj ked jej nebudú vykukat prsia. Lebo sú to muži. A musíš sa zmieriť s tým, že nie si jediná, a že muži majú záujem o ženy, najmä kvôli telu :D a ženy vedia, ako to využiť. A necítia sa ponížene, ked ich muži obdivujú. Je milé, ako sa svoju urazenu jesitnost snazis zaobalit do filozofovania :)

podobny

netusim. a v tipovani nie som dobry. ale tak mozem aspon skusit. tipoval by som to tak od 20 do 25. fakt netusim. trafil som? :)

anjelik *

Tak potom je tu ale otázka, že prečo máš pocit, že to, čo si ty myslíš, je správne a že tvoj spôsob nazerania na svet je správny a môže tým druhým skutočne pomôcť? Prečo máš potrebu ľudí *nútiť*, aby sa zamýšľali? Trebárs aj nad takouto sprostosťou, že akú dĺžku sukne volia? :o)))

Fleur-de-lis

anjelik, áno, niektoré veci nás napadnú lebo to sami riešime,alebo sme riešili a niektoré preto, že sme o tom počuli od iných. Teda aspoň u mňa je to tak.

A ja to neodsudzujem ak sa niekto nad niečím nezamýšľa. Je to normálne. Ja len dávam impulz ľuďom, keď si myslím, že by to mohlo pomôcť. Nie aby som ich zhodila alebo odsúdila. Len dám otázku a oni už sami prídu na to, či je predsa len všetko okej, alebo či možno predsa len radšej niečo zmenia.

A ja sa sama sebou zaoberám až príliš :D Tým, len chcem povedať, že si myslím, že mi nehrozí, aby som sa zamerala len na iných.

podobny, hej, možno som sa niekedy nechtiac tak vyjadrila, že sa to mohlo niekoho dotknúť, zhodiť. Môj zámer to ale nebol a ani nie je. Aj keď má niekto opačný názor, rešpektujem toho človeka s jeho názormi najlepšie ako viem. Veď ja sama sa môžem mýliť v mojich názoroch.

podobny

inak smiem sa aj ja nieco spytat? mna by zaujimalo kolko mas rokov. len tak pre vytvorenie lepsieho obrazu. ja mam 26. to len ak by ta to zaujimalo. :)

anjelik *

Z môjho pohľadu to vyznelo odsudzujúco..preto som ti to napísala. Možno si to tak nemyslela. :o) Ľudia veľakrát neriešia veci, pretože na to proste nemajú..či už čas, dôvod alebo povedzme, že aj intelekt. Ale asi by som zvažovala, či je nutné riešiť, prečo iní niečo robia, skôr by som sa asi zamýšľala, čo ja robím. :o)Lebo pokiaľ budeš mať potrebu zamýšľať sa nad konaním druhých, nezostane ti čas zamýšľať sa nad sebou. A samozrejme platí aj staré dobré známe, že na druhých vidíme len to, čo sami máme v sebe, inak by sme to nerozoznali. :o)

podobny

samozrejme mas na to pravo. ale mam dojem, ze sa tu snazis ludi, ktori to maju inak ako ty zhodit, z niektorych nazorov. ale mozno sa mylim...su to proste ludia, taki aki su a vyhovuje im to co im vyhovuje. nijako to neznizuje ich moralku, intelekt a neviem co este. a kompliment je len kompliment. par milych slov, ktore ti maju sprijemnit den. v prvom rade. pekne oblecenie je sposob ako zaujat. dnes sa aj muzi pekne obliekaju a snazia sa zaujat. a niektore zeny to aj zaujme. ci uz oblecenie alebo muzske telo samotne. su ludia, ktori chcu byt fyzicky atraktivni lebo su mozno "zivocisnejsie" typy alebo len chcu byt pekne obleceni. to vsak neznamena ze su primitivni, nemoralni, neinteligentni alebo nieco podobne :)

Fleur-de-lis

phoe, som rada, že ti to žily netrhá :) A nie, nemám problém so sexualitou. Je jasné čoho zástancom nie som, a zahaľovať ženy mi tiež príde prehnané. Zlatá stredná cesta. Ani veľa, ani primálo :)))
Prečo si ale každý myslí, že keď niečo riešim tak je to preto, že to nemôžem zniesť a najradšej by som to zakázala??? Ach jaj, no nič, aj tak si bude každý myslieť čo chce :D