Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia

Príspevok v téme: Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia
Fleur-de-lis

Nikoho tu tým nechcem zhodiť ani uraziť. Len sa chcem zamyslieť nad Vaším postojom.

Dievčatá, ženy, tie čo sa vyzývavo obliekate, mám na Vás teda otázku. Akosi neviem pochopiť, prečo to robíte.
Ako žena samozrejme rozumiem túžbe po obdive, uznaní, pozornosti, aby som bola považovaná za krásnu. Ale zároveň vnímam svoje telo ako oveľa hodnotnejšie než ako prostriedok, ktorým si to získam,a to mi zabraňuje takto sa obliekať, aj keď po pozornosti túžim.
A oveľa väčšiu radosť mi prinesie, ak niekoho zaujmem svojím charakterom, intelektom, humorom... Než keď niekto nevie odtrhnúť oči od môjho dekoltu či dlhých nôh...
Oblečením ako keby hovoríme kto sme. A, nazvime to "slušné" oblečenie, vyjadruje určitú dôstojnosť. Teda, že viem o svojej hodnote a viem, že som príliš vzácna na to, aby som sa "dávala" kadekomu... A zase ak sa oblečiem vyzývavo, síce si získam pozornosť, no zároveň tým komunikujem, že svoje telo považujem len za prostriedok získania si pozornosti. Teda, že pozornosť a obdiv sú pre mňa dôležitejšie, než zachovanie si dôstojnosti.
A ešte, ak som oblečená vyzývavejšie, a vidím pár, a muž si ma obzrie. Niektoré ženy sa ohradia, že to je jeho problém, že sa nevie ovládať, ale priznajme si, že ja som tá, čo provokuje... Prosto už len z takej súdržnosti a porozumenia voči iným ženám, prečo by som mala provokovať ich partnerov, manželov? Mne to tiež nie je dvakrát príjemné, keď ja som na mieste tej partnerky.

Ja nie som za žiadne obliekanie sa do vreca. Ja sa rada obliekam pekne, upravím sa. Nepáči sa mi, ak majú ženy úplne na háku ako vyzerajú. Nejde mi o nosenie dlhých sukieň a rolákov. Aby ste ma nepochopili zle :) Ale mám určité hranice. Chcem byť pekná, no zároveň si ponechať svoju dôstojnosť.

Ja tu netvrdím, že len môj názor je správny, ja len chcem pochopiť názor tej druhej skupiny žien. Aký máte vzťah k sebe samej. Čo Vás vedie k takému oblečeniu a aký máte potom zo seba pocit. Tak úprimne. Prosto, čo sú tie Vaše klady a zápory, čo sa toho týka. Teda ak to chcete otvorene povedať a ak ste sa nad tým už niekedy zamysleli.

www.

Kazda zena chce byt pekna a pacit sa hlavne sebe samej a az potom okoliu. A zaujat...tak v prvom rade svojou osobnostou a az tak vyzorom.

PsychoPrincess

Hmmm... táto téma je dosť všeobecne zameraná, takže mi príde dosť ťažké nejak objektívne sa vyjadriť... pokiaľ má žena sexi postavu, je podľa mňa jedno, či si oblečie minisukňu + tričko s výstrihom alebo klasické pohodlné rifle + tričko, jej postava je výrazná tak či tak a tak či tak chlapov zaujme... je to jasné, že chlapi sú vizuálne zamerané osoby (samozrejme aj ženy, však sme ľudia... niekto viac, niekto menej), no každý chlap má iný vkus, inú inteligenciu, intelekt atď, rozhodne netreba hádzať všetkých do jedného vreca... nájdu sa aj takí, ktorí majú úctu k ženám a nevnímajú ich len ako sexuálne objekty...ale to rozoberať nejdem, bolo by to strašne nadlho... no a ešte aby som sa vrátila k téme ohľadom vyzývavého oblečenia - ak si dá žena na seba vyzývavé oblečenie, nie je to záruka toho, že v ňom aj bude vyzerať príťažlivo :D ak je žena prirodzene sexi a príťažlivá, nepotrebuje žiadne sexi oblečenie ani mejkap... no je samozrejmé, že ak si žena oblečie niečo vyzývavejšie, muži sa v prvom rade zameriavajú na jej telo, ale to je už problém danej dotyčnej ženy, ako ju potom muži vnímajú... musí skrátka rátať s tým, že sa budú tým pádom zameriavať viac na jej telo, ked ho zvýrazňuje... to je fakt... no a aby som sa vyjadrila ohľadom seba samej, nosím to, v čom a cítim pohodlne a čo sa mi páči, nosím účes, aký sa mi páči, maľujem sa tak, ako chcem... moja osobná vec, nikoho do toho nič... každý má predsa iný vkus.

anjelik *

Podobný, tiež som to postrehla a to som žena. Proste milá Fleur, aj keď tvrdíš, že s ničím problém nemáš, tvoj prejav prezrádza, že máš. Rozhodne s vlastným telom, rozhodne s tým, ako vnímaš mužov a ako vnímaš sexualitu ako takú. Pretože riešiš veci, ktoré problémom pre druhých nie sú. A nie je to preto, že by to boli sexom posadnuté bytosti a že by boli nejak duchom poslabší.:o)

podobny

Fleur a este jedna vec. ako muza ma niektore tvoje nazory by som povedal, ze az mierne urazaju. muzi nie su primitivne na sex sustavne mysliace telce. nechce sa mi verit, ze sa muz nedokaze vobec ovladat ak chce. a v komunikacii samotnej sa daju mnohe veci regulovat a ak clovek vie aspon trochu citat medzi riadkami, co muzi vedia, tak sa mnohe veci dovtipi.

podobny

ale to nie je o zdvihani si sebavedomia. teda mozno vlastne aj ano, ale toto mi pride maximalne prirodzene a normalne. ved to ze sa snazis zaujat aj vzhladom neznamena, ze to su jedine hodnoty ktore ponukas. ked ti niekto povie ze dobre vyzeras tak je to plytke ale ak povie ze si vtipna je to ok. ale ved aj to fyzicno patri k zivotu a hlavne k sexu. je to prirodzene. a to ze sa muz pozera na pri rozhovore na prsia - no tak je mozno viac zamerany sexualne, co ti moze aj nemusi vyhovovat alebo zrejme tvoj humor, ci intelekt nie je dostatocne dobry na to aby "prebil" tvoj vzhlad. inak teba muzi vobec nepritahuju po fyzickej stranke? ziadny chlap? pri ziadnom si si nikdy nepovedala, ze ten dobre vyzera?

Cindy35

ale, vsak nech si kazdy nosi co chce.

mam kamaratku s obrovskymi prsiami a patricne ich aj zdoraznuje ale nikdy sa nestazuje, ze jej prekaza ze ju okukavaju. keby to nechcela, tak si da na seba dake vrece a prsia splynu s vrecom :-)

inak ale aj muzi maju s tymto problem, ten novy objav ma vyslovene varoval, ze ho po prvom rande nemam k sebe tahat domov, ze to neznasa a zeny to casto robia a skocia nanho ako zvierata. ze sa potom velmi zle citi :-)))))

Fleur-de-lis

a phoe, ďalší problém. Ak žena príliš provokuje muža svojím telom, a muž začína cítiť, že stráca kontrolu, tak aby tú kontrolu opäť získal, začne túto ženu pokladať za objekt, nie osobu. A potom sa ženy sťažujú, že sa k nim muži správajú ako k veci...

Fleur-de-lis

och nie, so žiarlivosťou nebojujem už dlho. Nevadí mi ak sa priateľovi páčia iné ženy, je to normálne. Netvrdím, že vyslovene príjemné, ale beriem to ako mužskú prirodzenosť, že ich to proste zaujíma. Ale je rozdiel ak si dám veľký výstrih a vidím, že muž pri mne sa má problém sústrediť na rozhovor lebo mu stále utekajú oči. Myslím si, že to nie je úctivé voči mužom, príliš provokovať ich slabosti. To je všetko.
Ja osobne to na zdvihnutie sebavedomia nepotrebujem. Nebudem niekoho provokovať, aby som sa ja cítila lepšie.
Ale nehovorím, že to každá žena preto robí.

podobny, no trošku staršia som než bol tvoj typ.