Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia

Príspevok v téme: Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia
Fleur-de-lis

Nikoho tu tým nechcem zhodiť ani uraziť. Len sa chcem zamyslieť nad Vaším postojom.

Dievčatá, ženy, tie čo sa vyzývavo obliekate, mám na Vás teda otázku. Akosi neviem pochopiť, prečo to robíte.
Ako žena samozrejme rozumiem túžbe po obdive, uznaní, pozornosti, aby som bola považovaná za krásnu. Ale zároveň vnímam svoje telo ako oveľa hodnotnejšie než ako prostriedok, ktorým si to získam,a to mi zabraňuje takto sa obliekať, aj keď po pozornosti túžim.
A oveľa väčšiu radosť mi prinesie, ak niekoho zaujmem svojím charakterom, intelektom, humorom... Než keď niekto nevie odtrhnúť oči od môjho dekoltu či dlhých nôh...
Oblečením ako keby hovoríme kto sme. A, nazvime to "slušné" oblečenie, vyjadruje určitú dôstojnosť. Teda, že viem o svojej hodnote a viem, že som príliš vzácna na to, aby som sa "dávala" kadekomu... A zase ak sa oblečiem vyzývavo, síce si získam pozornosť, no zároveň tým komunikujem, že svoje telo považujem len za prostriedok získania si pozornosti. Teda, že pozornosť a obdiv sú pre mňa dôležitejšie, než zachovanie si dôstojnosti.
A ešte, ak som oblečená vyzývavejšie, a vidím pár, a muž si ma obzrie. Niektoré ženy sa ohradia, že to je jeho problém, že sa nevie ovládať, ale priznajme si, že ja som tá, čo provokuje... Prosto už len z takej súdržnosti a porozumenia voči iným ženám, prečo by som mala provokovať ich partnerov, manželov? Mne to tiež nie je dvakrát príjemné, keď ja som na mieste tej partnerky.

Ja nie som za žiadne obliekanie sa do vreca. Ja sa rada obliekam pekne, upravím sa. Nepáči sa mi, ak majú ženy úplne na háku ako vyzerajú. Nejde mi o nosenie dlhých sukieň a rolákov. Aby ste ma nepochopili zle :) Ale mám určité hranice. Chcem byť pekná, no zároveň si ponechať svoju dôstojnosť.

Ja tu netvrdím, že len môj názor je správny, ja len chcem pochopiť názor tej druhej skupiny žien. Aký máte vzťah k sebe samej. Čo Vás vedie k takému oblečeniu a aký máte potom zo seba pocit. Tak úprimne. Prosto, čo sú tie Vaše klady a zápory, čo sa toho týka. Teda ak to chcete otvorene povedať a ak ste sa nad tým už niekedy zamysleli.

phoe

Možno je to len o výchove. Ak mala konzervativnejsiu výchovu, založenú na vzdelaní, a je vidno že v hlave má a vie sa vyjadrovať, tak prijala za svoje, že dávať najavo svoje fyzicke prednosti ženu dehonestuje.

Maoam

'Ako žena samozrejme rozumiem túžbe po obdive, uznaní, pozornosti, aby som bola považovaná za krásnu. Ale zároveň vnímam svoje telo ako oveľa hodnotnejšie než ako prostriedok, ktorým si to získam,a to mi zabraňuje takto sa obliekať, aj keď po pozornosti túžim.

A oveľa väčšiu radosť mi prinesie, ak niekoho zaujmem svojím charakterom, intelektom, humorom... Než keď niekto nevie odtrhnúť oči od môjho dekoltu či dlhých nôh...'

Mne z toho - samozrejme ako laikovi - vychadza to, ze Fleur-de-lis zatial nevie spojit vsetko do multilevelovej veci u seba a to konkretne fakt, ze moze ako zena obsahovat VSETKO a nic z toho ju nedegraduje, prave naopak, byt komplexom/celkom vsetkych tych atributov ludia dokazu ocenit, ok, nie vsetci ale akoby si nebola vedoma faktu, ze je dost ludi, ktori su schopni vnimat zenu so vsetkym, co v sebe ma 'hodnotne' a nedegradovat ju len na jedno.

Takze sa bude menej vyrazne obliekat, aby viac vynikol jej intelekt a Co.

Tym padom ale ma sama pochybnosti o sebe.

Inak to zatial neviem zaradit, ale tak samozrejme je m ozne, ze som to uplne nespravne pochopila.

xxy

mne to pride ako vnucovanie svojho nazoru.. a posobi to tak, ze zakladatelka ma problemy s konkurenciou. len to potom zaobali do toho, ze ona je so sebou spokojna. tak som len chcela vediet, ci je to az take zle, ze to musi takto riesit.

Maoam

ok, tak napada ma jedna vec:

Fleur-de-lis: mas pocit, ze okolie nedostatocne ocenuje tvoj rozhlad a intelekt? uprimne sa ta to pytam, ci si adekvatne ocenovana v praci a pod.

Maoam

ja si asi stojim na kabli, lebo neviem, co sa touto temou akoze ma riesit

vsak zena moze byt aj inteligentna, krasna, sexy, pritazliva a na urovni a vsetko spolu a moze mat aj vystupovanie a super vkus na urovni a ked podciarkne svoju krasu a pritazlivost hoci aj peknym vystrihom a peknym oblecenim, je to super

je umenie vediet sa pekne obliect a zladit vhodne k osobnosti, tak, aby to vsetko posobilo harmonicky a zeny vyrovnane so svojou pritazlivostou a sexualitou su hodne obdivu

ebi777

mne tu smrdí strašne závisť a problémy so sebavedomím

mna irituje už ten názov príspevku, otázka na ŽIENKY no už sa mi dvíha tlak :D :D :D

xxy

a toto je podla mna dost stredoveky nazor "Myslím si, že to nie je úctivé voči mužom, príliš provokovať ich slabosti. To je všetko."

xxy

mna by zaujimalo, preco si tu temu zase vytiahla. ci ta to naozaj az tak irituje, alebo je to tvoja zaluba hodnotit ine zeny? pripadne, ci je to naozaj az taky problem?

phoe

www. :) to by bolo sice ideálne, ale väčšine ľudí stačí len zaujať, a to akýmkolvek spôsobom. Samozrejme čím má toho človek viac v hlave, tým menej potrebuje ukazovať telo. Ale sú aj múdre baby, ktoré to vedia správne skombinovat. Lebo každý vie, že krásu je vidieť na prvy pohľad, a prvý dojem je dolezity.