Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia

Príspevok v téme: Otázka na žienky.. čo sa týka oblečenia
Fleur-de-lis

Nikoho tu tým nechcem zhodiť ani uraziť. Len sa chcem zamyslieť nad Vaším postojom.

Dievčatá, ženy, tie čo sa vyzývavo obliekate, mám na Vás teda otázku. Akosi neviem pochopiť, prečo to robíte.
Ako žena samozrejme rozumiem túžbe po obdive, uznaní, pozornosti, aby som bola považovaná za krásnu. Ale zároveň vnímam svoje telo ako oveľa hodnotnejšie než ako prostriedok, ktorým si to získam,a to mi zabraňuje takto sa obliekať, aj keď po pozornosti túžim.
A oveľa väčšiu radosť mi prinesie, ak niekoho zaujmem svojím charakterom, intelektom, humorom... Než keď niekto nevie odtrhnúť oči od môjho dekoltu či dlhých nôh...
Oblečením ako keby hovoríme kto sme. A, nazvime to "slušné" oblečenie, vyjadruje určitú dôstojnosť. Teda, že viem o svojej hodnote a viem, že som príliš vzácna na to, aby som sa "dávala" kadekomu... A zase ak sa oblečiem vyzývavo, síce si získam pozornosť, no zároveň tým komunikujem, že svoje telo považujem len za prostriedok získania si pozornosti. Teda, že pozornosť a obdiv sú pre mňa dôležitejšie, než zachovanie si dôstojnosti.
A ešte, ak som oblečená vyzývavejšie, a vidím pár, a muž si ma obzrie. Niektoré ženy sa ohradia, že to je jeho problém, že sa nevie ovládať, ale priznajme si, že ja som tá, čo provokuje... Prosto už len z takej súdržnosti a porozumenia voči iným ženám, prečo by som mala provokovať ich partnerov, manželov? Mne to tiež nie je dvakrát príjemné, keď ja som na mieste tej partnerky.

Ja nie som za žiadne obliekanie sa do vreca. Ja sa rada obliekam pekne, upravím sa. Nepáči sa mi, ak majú ženy úplne na háku ako vyzerajú. Nejde mi o nosenie dlhých sukieň a rolákov. Aby ste ma nepochopili zle :) Ale mám určité hranice. Chcem byť pekná, no zároveň si ponechať svoju dôstojnosť.

Ja tu netvrdím, že len môj názor je správny, ja len chcem pochopiť názor tej druhej skupiny žien. Aký máte vzťah k sebe samej. Čo Vás vedie k takému oblečeniu a aký máte potom zo seba pocit. Tak úprimne. Prosto, čo sú tie Vaše klady a zápory, čo sa toho týka. Teda ak to chcete otvorene povedať a ak ste sa nad tým už niekedy zamysleli.

xxy

proste jej vadi, ze ostatne zeny dokazu byt pre jej chlapa tiez atraktivne.. a mozno celkovo sa jej nepaci fungovanie muzskej logiky, tam je podla mna problem

anjelik *

Nie, Maoam,nemýliš sa. Pretože vždy riešime to, čo pre nás predstavuje problém. :o) Môj osobný názor je ten, že vždy vnútro preráža aj navonok a tak snáď iba ezoterika môže tvrdiť, že nie, stačí, keď je žena krásna vnútorne a má dušu básnika a filozofa, navonok môže vyzerať ako obyčajná mrochta. Pravda to ale nie je. Jej vlastné krásne vnútro, keď krásu definuje usporiadanosť, proporcionalita a funkčnosť, jej nutne zabráni toto neprejaviť aj navonok. V tom ja vidím úctu voči tým ostatným, že sa snažíme ponúknuť im čo najkrajší obraz samých seba. Či už vonkajší alebo vnútorný. :o)

xxy

maoam cela pointa je tu "Prosto už len z takej súdržnosti a porozumenia voči iným ženám, prečo by som mala provokovať ich partnerov, manželov? Mne to tiež nie je dvakrát príjemné, keď ja som na mieste tej partnerky."

phoe

Myslím že je ešte mladučká a neuvedomuje si tie suvislosti, o tom je táto téma, že sa hľadá a nerozumie tomu, prečo to iní ľudia vnímajú inak.

xxy

no ja poznam zo silno krestanskych rodin ine rajdy.. skor je to od povahy. proste je konzervativna a vadia jej viac odhalene zeny, ktore putaju pozornost. to su ale problemy :D

phoe

Ono aj z viacerých jej príspevkov je vidno, že je z nejakej silno katolíckej rodiny. Čím nechcem skatulkovat, ale zrejme je to tým.